Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Jarzmem - Mocowaniem Siodełka - Szosowy Gazelle Vuelta


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 18:36

Witam

 

mam problem z mocowaniem siodelka (chyba nazywa to sie jarzmo profesjonalnie) jako iz rower jest na styk siodelko wysuwam maksymalnie w tyl (zatem pre bardziej na tylna strone) przez co siodelko przesuwa mi sie podczas jazdy tyl (tył idzie w dół), jarzmo jak widac na załączonym zdjeciu jest takie ze siodelko wchodzi miedzy 2 plytki i łapane jest jedna sruba, oryginalnie byla na imbus - dociagalem to na sile az zerwalem gwint, wlozylem inna srube zwykla i tez dociagajac na sile siodelko jest ruchome az sruba sie zerwie. Dodam ze rower to gazelle vuelta. Pytanie do was, moze ktos poleci jakas solidne w rozsadnej cenie jarzmo? zastanawiam sie wogole bo one wyglada na stałe przymocowane do sztycy ale jest tam jedna dodatkowa sruba, chyba wyglada jak rozporowa - w ten sposob sei ja demontuje?

 

 

Pozdrawiam

Załączone pliki



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 18:49

 "Rozsądna cena" to znaczy konkretnie ile? I czy przypadkiem ta sztyca nie jest zamontowana odwrotnie?

 



#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 marzec 2020 - 18:50

Po pierwsze, wygląda jakbyś miał sztycę założoną odwrotnie. Po drugie, zwykła sztyca z dobrym mocowaniem na dwie śruby to z 50zł. Po co kombinować. Chyba, że ma nietypową średnicę.



#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 marzec 2020 - 10:18

Przekręć sztycę o 180 stopni. Jak to nie pomoże, to kup nową z większym offsetem.



#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 marzec 2020 - 11:27

Sztyca jest tył na przód, a śruba jest włożona odwrotnie - powinna być dostępna od dołu.

 

Nie bez powodu jest tam imbus - śruba musi mieć okrągły obrys, aby wejść w gniazdo w korpusie jarzma.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 11:59

Witam Panowie

 

macie racje, mocowanie siodla bylo w druga strone - nie wpadlbym na to (moj pierwszy rower szosowy i mial tak od zakupu)

 

przelozylem ja o 180 stopni, dokrecilem ten maly imbusik i siodelko juz trzyma sie dobrze

 

bardzo dziekuje za odpowiedzi :)





Dodaj odpowiedź