Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Aksium Disc Vs Inne


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dlotiw

dlotiw
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 17:54

Hej
Jeżdżę na rowerze endurance z kołami mavic Aksium Disc sztywne osie tarcze na śrubach

https://shop.mavic.c...=3509&1038=3512

Generalnie jazda jest na południu i w okolicach Krakowa gdzie górek nie brakuje
Od jakiegoś czasu myśle o zmianie kół i tu pojawia się pytanie do tych co maja więcej doświadczenia i wiedzy czy warto zmieniać te mavicki na coś takiego jak w linku poniżej
W wersji pr lub er ?
Koła na piastach 240 z ratchet 36

https://www.rowertou...isc-center-lock

Opony mam conti 5000 ważę 75kg

#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:00

Jeśli z Mavicami jest coś nie tak i musisz wymienić to te dt będą ok. Ale wg. mnie wymiana dla samej wymiany nie ma większego sensu. Możliwe że poczujesz lekką różnicę, mogą być nieco bardziej sztywne i sprężyste, ale wielkiej różnicy nie będzie. Myślę że powinieneś zajechać to co masz, a potem myśleć o wymianie.



#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:16

Zmienić jak najbardziej warto - ponad 400 gramów różnicy masy kół to już sporo.
Z tym, ze w tej kwocie można już popatrzeć czy nie znajdą się jakieś koła karbonowe po przecenie lu ewentualnie chinole.

#4 dlotiw

dlotiw
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:29

Dzięki Panowie za odpowiedź. Z chinolami to nie będę robił eksperymentów :) wiem że są zwolennicy ale...
Mavicki są nadal ok tyle że po zmianie mam zysku jakieś dobre 500gr ( mavicki są Jeszcze na dętkach z decata i conti grand sport race)- nowe gumy i dętki w drodze 😜
Jechałem ostatnio kawałek na rowerze kumpla który ma conti 4000 i zmienił koła na lżejsze od moich mavic i czułem różnicę - jakoś ten jego bike „płynął” w porównaniu z moim setupem :)
Pytając czy to ma sens to myślałem też mi. o szeroko pojętej aero tylko nie wiem czy tu wgle się przejmować tym parametrem skoro jazda po górkach i prędkości ze średnia koło 28

#5 dlotiw

dlotiw
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:31

@Dari
Przejrzałem net i carbonu to nie ma w tej cenie. A nawet jak by coś było +-500pln to waga wciąż porównywalna

#6 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:33

Warto również popatrzeć na angielskie sklepy np. Wiggle - niedawno był spore przeceny na karbonowe koła Prime.

#7 dlotiw

dlotiw
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 21:34

Polookam jutro :) dzięki



Dodaj odpowiedź