Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Typu Race Do 7000

race szosa 7000 pomoc

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gape

Gape
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 20:53

Witam
 Jestem osobą która do tej pory jeździła na szosie typu endurance, by zobaczyć czy szosa to rower dla mnie. No i cóż, po dwóch latach wkręciło mnie to na tyle, że chciałbym czegoś więcej, i myślę nad zakupem szosy typu race (do zaczęcia treningów, a może i w przyszłości amatorskich wyścigów). Jako że wcześniej nie przywiązywałem uwagi do osprzętów, ram i tego typu rzeczy, chciałbym zapytać się Was, bardziej doświadczonych użytkowników co w tym przedziale cenowym fajnego można kupić. Chciałbym aby był to rower karbonowy najlepiej nowy, choć nie wykluczam jakiejś fajnej używki, na grupie min 105. Fajnie by było gdyby miał hamulce tarczowe (wyjazdy w górki) i był adekwatny cenowo do jakości i osprzętu. Zacząłem już jakiś czas temu grzebać coś w internecie na ten temat i znalazłem parę interesujących mnie ofert. Co o nich myślicie?

- Kross Vento 7.0 2019 
- FUJI SL 2.5
- Scott Addict 20
- Cannondale Synapse 105 2020

Czekam na Wasze zdanie, i propozycję.
Pozdrawiam. 

PS. Wzrost 182



#2 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 07:07

Polecę coś, na czym jeżdżę i jestem bardzo zadowolony: Focus Izalco Race.
Jak dobrze poszukasz i będzie jeszcze Twój rozmiar (myślę, że M - ale to już ciężko stwierdzić) to znajdziesz 9.7 (105) lub 9.8 (na ultegrze) w swoim budżecie. Tyle, że na szczękach.
Jeśli hamulce tarczowe to już chyba nie ten budżet.

#3 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 06 lipiec 2020 - 07:57

Może warto poszukać czegoś na starym, dobrym supporcie BSA żeby uniknąć takich cyrków:

https://szosa.org/to...as-pedałowania/

Kupisz klucz za 50 pln i wymienisz bez problemu..

Ja niestety wdepnąłem w cannondale i zastanawiam się nad jakimś patentem.



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 08:17

To ma być rower "race" czy "endurance" bo z czterech, które podałeś dwa są race, a dwa endurance?



#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 lipiec 2020 - 09:40

To nie lepiej już jakąś świeżą używkę w tej cenie? Z nowym będzie trudno zakładając, że minimum 105. Inna sprawa, jeśli dopiero chcesz zacząć intensywnie potrenować i może w przyszłości jakieś wyścigi, to czy już teraz potrzebujesz nowego roweru race? Ja bym zaczął na tym co mam i w przyszłości zwiększył budżet. Jak na którymś z pierwszych wyścigów zaliczysz glebę (czego oczywiście nie życzę), nie będzie szkoda nowego roweru. Jazdy w grupie trzeba się nauczyć a w pierwszych wyścigach raczej nie będziesz w czołówce, więc rower race nie wiele pomoże. No chyba, że po prostu chcesz zmienić rower. To wiele zmienia.



#6 Gape

Gape
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 12:50

Jednak chyba tak jak mówicie, nie ma co się porywać z motyką na słońce i lepiej zacząć od używki. 

 

To nie lepiej już jakąś świeżą używkę w tej cenie? Z nowym będzie trudno zakładając, że minimum 105. Inna sprawa, jeśli dopiero chcesz zacząć intensywnie potrenować i może w przyszłości jakieś wyścigi, to czy już teraz potrzebujesz nowego roweru race? Ja bym zaczął na tym co mam i w przyszłości zwiększył budżet. Jak na którymś z pierwszych wyścigów zaliczysz glebę (czego oczywiście nie życzę), nie będzie szkoda nowego roweru. Jazdy w grupie trzeba się nauczyć a w pierwszych wyścigach raczej nie będziesz w czołówce, więc rower race nie wiele pomoże. No chyba, że po prostu chcesz zmienić rower. To wiele zmienia.

Chciałbym zmienić rower, ponieważ mój już ma swoje lata i jest trochę zmęczony. Oczywiście dbam o niego, lecz chcąc pojechać w górzysty teren na clarisie 8 rzędowym jest ciężko, a nie chce mi się wydawać pieniędzy na upgrade tego roweru. Wolę kupić coś co pozwoli mi już trochę ambitniej myśleć o kolarstwie.

Edit. 
Przeszukując internet natknąłem się na trzy fajne (okiem laika) oferty.
Co o nich myślicie?
https://www.olx.pl/o...67-IDFzK2U.html

https://www.olx.pl/o...67-IDFA37f.html
 

https://www.olx.pl/o...67-IDEtqeR.html

Wiem, zaraz napiszecie że to endurance. Ale czy usunięcie paru podkładek na rurze sterowej wiele zmienia w rowerach tego typu?



#7 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 13:17

Tego Treka sprzedaje chyba chłopak z forumrowerowe.org i wydaje się, że jest tak jak napisał czyli rower jest raczej "pewny".

 

Synapse też fajny,ale wydaje mi się, że cena jest nieco za wysoka. Podana masa ramy -950 gramów- jest niewłaściwa - tyle ważyła wersja Hi-Mod.



#8 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 13:21

Właśnie przesiadłem się z roweru o stack/reach ratio 1,46 na taki 1,32.

W pierwszym miałem epizody z brakiem podkładek, w drugim mam wszystkie, różnice są diametralne, moim oczywiście zdaniem.

Poza wysokością kierownicy inna jest jej odległość od osi suportu.

W ogóle to na nowym rowerze stając na podjazdach czuję dużo więcej mocy, jakby ta geometria endurance była bardziej do jazdy turystycznej.

W moim przypadku to zmiana na sportową geo na wielki plus, czuję się znacznie lepiej, choć pierwsze jazdy lekko lędźwia ciągnęły.

Pacjenci to odpowiednio canyon endurace i bmc teammachine.

#9 Gape

Gape
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 13:32

Tego Treka sprzedaje chyba chłopak z forumrowerowe.org i wydaje się, że jest tak jak napisał czyli rower jest raczej "pewny".

 

Synapse też fajny,ale wydaje mi się, że cena jest nieco za wysoka. Podana masa ramy -950 gramów- jest niewłaściwa - tyle ważyła wersja Hi-Mod.

Synapse przemawia do mnie bardziej, ze względu na hamulce hydrauliczne i stylistycznie bardziej przypadł mi do gustu. Cena niby do negocjacji wiec może za te 6k by poszedł.



#10 gresw

gresw
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Skądtychy

Napisano 09 lipiec 2020 - 23:31

Nowy scott addict 20 disc z dobrym rabatem może się cenowo zbliżyć  do tego używanego cannondale (chociaż pewnie nieco ponad limit), a miałbyś wtedy nową 105 co w szczególności w przypadku tarcz robi sporą różnicę. Do tego masz nowy z rękojmią i gwarancją.



#11 Gosc_chris1990accent_*

Gosc_chris1990accent_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2020 - 10:03

Poszło PRIV w temacie.

 



#12 tomasz_tl

tomasz_tl
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 20:00

pozwolę sobie podłączyć pod temat: 

Zawitałem na forum szukając porady zakupu roweru szosowego, który byłby następca skradzionego mi ostatnio rumaka. 

Mam 178cm wzrostu, długość nogi 82 cm. Szukam roweru szosowego o wyścigowej geometrii, do którego można by zamontować lemondke pod triathlon. Póki co dystans 1/2 maks. Na dłuższy dystans za jednym zamachem planuje się przygotować i uzbierać do tego czasu na rower typowo triathlonowy. 

Ideałem byłaby rama karbon pod ewentualne modyfikacje (jak koła np.) ale Alu też da radę. 

Zakładany Budżet +/- 6000. Skłaniam się ku nowej maszynie, ale używka w dobrym stanie też nie pogardze.

Z wstępnego przeglądu rynku, byłbym zainteresowany 

Kross Vento 7.0

BMC Teammachine ALR01 Two

Merida Reacto 500

Giant TCR ADVANCED 3

 

Co Forumowicze i Forumowiczki sądzą o tych rowerach? A może jeszcze coś innego? 

Z góry dzięki za pomoc 

Tomasz

 

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: race, szosa, 7000, pomoc