Powracam do pomysłu używania telefonu z androidem jako licznika/komputera i ogólnie do używania podczas aktywności sportowych.
Urządzenie do szosowania, biegania, plażowania, kąpieli w morzu, skuterowania, surfowania, kajakowania, chodzenia po górach. Wszędzie gdzie wypada mieć coś małego taniego, zostawić do pilnowania i się nie przejmować lub droższego, małego, ale wodoodpornego i kilkoma bajerami, przez co można mieć je przy sobie.
W większości przypadków chodzi o to, aby być pod telefonem, a nie go aktywnie używać, a przede wszystkim mieć komfort i nie traktować telefonu jak jajka zostawionego pod opiekę.
Jest kilka warunków, które takie urządzenie mogłoby spełniać.
1. Wielkość telefonu. Maksymalnie szerokość 50, wysokość 100. Preferowane 45x90x10. Choć rozmiar karty kredytowej też wydaje się słuszny (The size of most credit cards is 85.60 by 53.98 millimetres (3 3⁄8 in × 2 1⁄8 in). Może nawet szło za tym jakieś badanie (ktoś wie? rozmiar od kart ATM).
Przy okazji ciekawostka dla osób zorientowanych w sztuce, architekturze itp
https://bitnine.net/...of-credit-card/
Standard sized credit cards are 54mm by 86mm, creating a ratio of 0.628, less than a millimeter off from a perfect golden ratio or golden section of 0.618, the reciprocal of 1.618
Urządzenie takiej wielkości nie powinno przeszkadzać podczas aktywności i można by je włożyć nawet pod strój kąpielowy. Przy tym ekran czytelny jak w innych komputerach rowerowych na rynku.
2. Wodoszczelność. Jeden ze standardów, który pozwoli mu przetrwać ulewę podczas szosowania, albo spadnięcie ze skutera wodnego.
3. eSIM. Pozwoli na wygodne korzystanie z dwóch telefonów z tym samym numerem. Wychodzę i zabieram to urządzenie, które aktualnie potrzebuję.
4. ANT+ Warto jednak mieć. Tym bardziej że zamierzam nadal rozwijać własną aplikację również, aby służyła na co dzień, a nie tylko na trenażery.
5. OLED. Dobrze mieć, aby oszczędzić nieco energii.
6. USB OTG. To już chyba standard spotykany nawet w najtańszych chińskich modelach.
7. Cena. Na pewno mniej niż przeciętny Garmin, Wahoo
8. Dostęp do sklepu Google Play. To w niektórych przypadkach nie takie oczywiste, więc punkt dodany.
9. Wersja Android to 8 lub nowsza. Preferowany Android 10.
10. GPS oczywiście.
11. Gdyby miał do tego wszystkiego dobry aparat, to mógłby być sportowym hiciorem.
12. Kompas który jest konieczny do nawigacji a nie wszędzie jest.
Jeżeli macie podobne podejście, ale więcej wymagań, to proszę dopiszcie. Będę się starał zainteresować tym tematem małych producentów, choć będzie to może trudne i bezefektywne. Może zauważycie też jakieś ciekawe modele w przyszłości.
Przeszukałem też wstępnie oferty i jest kilka modeli, ale żaden nie spełnia oczekiwań.
1. Jelly 2 na Android 10. Niedługo premiera i ma kosztować podobno poniżej 500zł. Brak ANT+, eSIM i nie wiem jak z wodoszczelnością. Brak wodoszczelności.
2. Palm Phone
3. Melrose 2019 END - 1GB/2GB 8GB/32GB 4G Lte 3.46'' MTK6739V Quad Core Android 8.1 Fingerprint
4. Anica k-touch i10s mini - 4G 3.5 Cal 3GB RAM 32G/64G ROM Android 8.1 FaceID hotspot wifi
5. Sony Xperia Active. Doskonały model, ale zbyt stary android, aby rozwijać na niego aplikacje. Ma ANT+ i jest wodoszczelny.
6. Cubot King Kong Mini 2 (~415zł), Android 10. Nie wpiera ANT+ nawet po USB. Chyba najlepszy obecnie wybór.