Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fulcrum Racing 3 - Naprawa.


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek398

Tomek398
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 24 lipiec 2020 - 16:28

Witam

 

Potrzebuję porady. Tydzień temu miałem 'spotkanie' z samochodem na rondzie w wyniku czego mój rower po krótkim locie wylądował z impetem na asfalcie. Najbardziej ucierpiało przednie koło (Fulcrum Racing 3 2016) Mój lokalny serwis rowerowy zrobił co mógł (tak twierdzą) żeby je przywrócić do normalności, ale delikatny problem z pozostał. Skrzywiona jest obręcz. Ja nie jestem wstanie ocenić skuteczności tej naprawy tzn. nie jestem wstanie powiedzieć czy da się naprawić lepiej....

 

Zapytałem czy mogą mi zamówić nową obręcz Fulcruma (tak aby oba koła wyglądały tak samo), ale niestety nie mają takiej możliwości. 

 

Teraz pytanie. Gdzie najlepiej szukać takiej obręczy? Chodzi mi o sklepy, serwisy itd. Interesuje mnie nowa obręcz. 



#2 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 24 lipiec 2020 - 17:00

Zapytaj w wertykalu -> https://wertykal.com

W końcu są dystrybutorem.

 

Jeśli uderzyłeś w samochód to dobrze by było by rzucił ktoś kumaty okiem na ramę i widelec.

Takie coś zazwyczaj nie pozostaje bez wpływu.



#3 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 24 lipiec 2020 - 17:32

To może kosztować. Znajomy jakiś czas temu szukał obręczy i kilku szprych w kole FR 3, które uszkodził w kraksie. Całość kosztowała ok 200 Euro i wcale nie było łatwo to dostać.



#4 Tomek398

Tomek398
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 24 lipiec 2020 - 21:29

Zapytaj w wertykalu -> https://wertykal.com

W końcu są dystrybutorem.

 

Jeśli uderzyłeś w samochód to dobrze by było by rzucił ktoś kumaty okiem na ramę i widelec.

Takie coś zazwyczaj nie pozostaje bez wpływu.

 

Dzięki za namiar. 

 

Rower był w serwisie na oględzinach. Stwierdzili że jest OK. Oczywiście rentgenem go nie prześwietlali. Sam rower nie miał kontaktu z samochodem. Ja miałem 

 

 

 

To może kosztować. Znajomy jakiś czas temu szukał obręczy i kilku szprych w kole FR 3, które uszkodził w kraksie. Całość kosztowała ok 200 Euro i wcale nie było łatwo to dostać.

 

Domyślam się że trochę to będzie kosztować. Na pewno nie dam za samą obręcz + wymiana 200E. To nie ma sensu. 



#5 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 25 lipiec 2020 - 07:20

https://www.lordgunb...2rb01-front-rim

#6 Tomek398

Tomek398
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 25 lipiec 2020 - 10:01

 

 

Dzięki. Widzę że to drogi element :-( Kiedyś za cały komplet zapłaciłem 380E



#7 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 lipiec 2020 - 18:09

taki jest właśnie urok kół campy/fulcrum. Świetne koła, lecz praktycznie nienaprawialne. Przód jeszcze ogarniesz, ale tył w zaplocie G3 praktycznie nikt nie jest w stanie dobrze zrobić. O kosztach nie wspomnę...


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#8 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 lipiec 2020 - 22:54

Tak z ciekawości, co jest problemem w zrobieniu tylnego koła poza dostępnością części? 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#9 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2020 - 01:19

Odpowiedni, wymagany, równomierny naciąg szprych



#10 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lipiec 2020 - 09:18

Tak z ciekawości, co jest problemem w zrobieniu tylnego koła poza dostępnością części? 

 

chodzi o sam zaplot. G3 to kolejna generacja zaplotu 1:2. W G3 szprychy zgrupowane są w "trójki". Odstępy pomiędzy szprychami nie są jednakowe. Dwie szprychy po stronie napędowej w trójce musza być traktowane wirtualnie jako jedna szprycha. Ogólnie pracuje się całymi trójkami jednocześnie.

 

Campagnolo ma specjalne szkolenie jak budować te koła. Zaplatając je "standardowo", bardzo często kończy się zdeformowaną obręczą, która powoduje że podczas hamowania odczuwamy lekkie wibracje na klockach


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#11 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 27 lipiec 2020 - 09:56

czy jest w Polsce ktoś, kto potrafi to dobrze zrobić?

Ja też mam do zaplecenia tylne koło FR3.





Dodaj odpowiedź