Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bikefitting Na Śląsku

bikefitting

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 27 lipiec 2020 - 05:56

Cześć, możecie powiedzieć gdzie zrobić bikefittning na Śląsku ? 
Jest np. Bikefitting Gliwice, ale nie wiem czy ktoś z was miał z nimi styczność ?
Widziałem też salon Treka w Bielsku i ewentualnie Veloart w Krakowie. 

Mam dolegliwości kręgosłupa lędźwiowego i nie chciał bym ich pogłębiać ;) 

 



#2 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 lipiec 2020 - 06:12

Kraków to pewnie dla Ciebie za daleko. Ja będę w piątek w Veloart jakby co to skrobnę parę słów.


  • g88 lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#3 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 27 lipiec 2020 - 08:20

Do Krakowa mam godzinę jazdy, więc bez tragedii ;) 
Daj znać, jak Ci poszło. 


  • manfred lubi to

#4 ex_lemon

ex_lemon
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądKnurów

Napisano 28 lipiec 2020 - 05:12

Ja polecam https://bhbw.pl/

 

Przed kupnem swojego roweru zdecydowałem się na fitting odnośnie wyboru rozmiaru, bo zawsze byłem gdzies pomiędzy oraz pomocy w ustawienia, bo często miałem różnego rodzaju drętwienia.. Nadgarstki, krocze.. Pomiar robiłem rok temu i kosztował 700 zł. Rower kupiłem na początek używany żeby nabrać pewności, że tych bólów się rzeczywiście pozbyłem i najlepszą odpowiedzią będzie informacja, że w niedziele pokonałem 262 km w 10:27h i było dobrze :-)

 

 



#5 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 28 lipiec 2020 - 07:37

W Fabryce Rowerów w Częstochowie fiting jest bardzo dobry. Właściwie to powiem o nim tyle samo dobrego co o Velo Lab z Gdańsk czy Velo Art z Warszawy.



#6 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 05:55

Zapisałem się do Częstochowy na połowę Sierpnia, choć szybszy termin mieli w Gliwicach ;) Jakoś rozmowa przez telefon z fizjoterepautą z Fabryki Rowerów była bardziej rzeczowa i dowiedziałem się, że takie przypadki jak mój kręgosłup lędźwiowy mają opanowane.



#7 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 03 sierpień 2020 - 06:22

Dopiero zrobiłem 70 km po fitingu tak więc jeszcze Ci nie napiszę co i jak. Mam nadzieje trochę pojeździć i wtedy wyciągnę wnioski. Są pozytywy ale są też negatywy takiej wizyty ale o tym później.


  • g88 lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#8 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 09:01

Jaka cena takiego bikefitingu jeżeli można wiedzieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 03 sierpień 2020 - 09:36

Ceny nasz np w veloart 700 zl

Facebuk i  YT  Strava


#10 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 11:41

Od 500 zł, średnio 600 sobie zyczą ;)



#11 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 06:51

W Poniedziałek odbyłem Bikefitting w Fabryce Rowerów w Częstochowie i muszę przyznać, że naprawdę Michał zna się na swojej robocie. Dostałem nieco mniej agresywną pozycję niż chciałem na początku, ale ze względu na mój kręgosłup muszę jeszcze nad sobą popracować. 
Siodełko poszło w górę o prawie 3cm, miałem wcześniej źle zmierzony przekrok i wyszło mi jednak 86 cm ;) 
Manetki też w górę, bloki ustawione lekko na zewnątrz, wkładki do butów (muszę się do nich jeszcze przyzwyczaić).
Podkładki pod kierownicę powróciły na swoje miejsce. 

Wszystko precyzyjnie ustawione co do mm. Cała czynność trwała ponad 3 godziny, dostałem zestawy ćwiczeń zarówno na mój kręgosłup jak i ćwiczenia rozciągające. 

Pozycja jest komfortowa ale średnia prędkość przy podobnej mocy nie spadła, więc strat raczej nie będzie. Z wkładkami dużo lepiej rozkłada się siła po bucie i pedałach. Nie ma takiego punktowego nacisku, jaki miałem wcześniej. Buty przy okazji też zmieniłem, bo moje podstawowe Shimano niestety już się trochę rozlazły ;)

Nie mam porównania do innch Bikefitterów i jestem amatorem. Ale uważam, że to dobrze wydane pieniądze w przypadku Fabryki Rowerów. 

Na początku chciałem jechać do Gliwic, ale zniechęciła mnie rozmowa przez telefon i przechwalanie się, że tylko tam jest prawilny fizjoterapeuta a cała reszta to amatorzy ;) Ogólnie dodzwonienie  sie do Fan Sportu w Gliwicach graniczy z cudem. 
 



#12 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 sierpień 2020 - 07:04

No ja dostaję białej gorączki jak bf podczas sesji sprawdza zamówienia, odbiera telefony sprawdza czy ma towar na stanie no nie wiem bo ogólnie jestem nerwus ale takie wisienki mi się trałiły. Ale żeby nie było że tylko narzekam to podkładki pod bloki usunęły kujący ból w okolicy lędźwi choć sam ból kręgosłupa pozostał. No i w mgnieniu oka serwisant usunął ocieranie tarczy o klocki. Jak to zrobił nie wiem ale dla mnie magia:-) Tak jak już wcześniej wspomniałem na moje uwago bf już nie odpowiada. Generalnie drugi raz bym nie pojechał :-) mając poziomicę laserową kamerkę i trenażer.


Facebuk i  YT  Strava


#13 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 07:58

No jak Bikefitter sprawdza zamówienia, sprzedaje rowery i jeszcze serwisuje to trochę słabo. Jak nie odbierają to wypada chociaż oddzwonić. Co do Twojego przypadku to laser i trenażer to jedno, ale jak widziałem jak jest ustawiany np. kąt kierownicy i siodełka to sam bym tego nie zrobił, tym bardziej że czasami małe zmiany sporo wprowadzają. Moim zdaniem źle trafiłeś po prostu ;) 



#14 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpień 2020 - 08:01

Jak przestrzeliłeś ustawienie siodła o 3cm to wizyta u specjalisty to był zdecydowanie dobry pomysł. Trochę pojeździsz to będziesz czuł różnice 3mm :D
  • Wojtek K.O.M. i lukaszzsch lubią to

#15 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 08:03

To nie ja, przy zakupie roweru mierzyli mi przekrok ;)



#16 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:11

Ale to się nie patrzy na przekrok ustawiając wysokość siodełka, tylko na zgięcie nogi w dolnym położeniu pedała 😏
  • lukaszzsch lubi to

#17 g88

g88
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:13

No tak, ale pozycja wyjściowa to przekrok - 10 cm i tą wartość należy ustawić od środka korby do środka siodełka. Jak mi zmierzyli 83 cm to miałem 73 ;)



#18 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:15

Ale to się nie patrzy na przekrok ustawiając wysokość siodełka, tylko na zgięcie nogi w dolnym położeniu pedała 😏


Dokladnie, kat zgiecia kolana sie mierzy. Ja sam na poczatku mialem siodelko o 15mm za wysoko...
  • Bzyk lubi to

#19 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:24

No tak, ale pozycja wyjściowa to przekrok - 10 cm i tą wartość należy ustawić od środka korby do środka siodełka. Jak mi zmierzyli 83 cm to miałem 73 ;)


Nie znam teorii, ale wiem że jak posadzili Cię na siodle, to powinni wiedzieć, że noga ma zły kąt ugięcia.

#20 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 sierpień 2020 - 10:27

No tak, ale pozycja wyjściowa to przekrok - 10 cm i tą wartość należy ustawić od środka korby do środka siodełka. Jak mi zmierzyli 83 cm to miałem 73 D ;)

do środka siodełka czy do góry siodełka?

 

czyli co ustawiają na podstawie ''wzoru Lemonda''.....83*0,883= ca 73   https://portal.bikew...a_c_na_siodelku

 

Ja mierzę tak jak w linku powyżej piszą  czyli do góry siodełka i zawsze do tego wyniku coś tam dodaję, żeby mieć wyżej. To co wychodzi ze  wzoru to noga jakby za  bardzo zgięta jednak  albo inaczej za ''mało wyprostowana'' w najdalszym punkcie. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bikefitting