Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompowanie Gładkich Wentyli.


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 sierpień 2020 - 18:51

Generalnie śmieszny temat.
Mam taki wentyl:
8356-A78-B-3327-4-C37-B68-F-0-C681907-A6

I taką pompkę:
https://rowerplus.pl...lus-pompka.html

Po zaciśnięciu pompki na wentylu w czasie pompowania po prostu się z niego zsuwa. 
Jest na to jakiś patent? 
To tej pory zawsze miałem wentyl gwintowany do samego końca. 

#2 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 15 sierpień 2020 - 19:02

Teoretyzuje, ale jest prawdopodobieństwo, że dotychczasowe używanie pompki na zaworkach z gwintem na tyle wyrobiło oring w głowicy, że teraz na powierzchni tego typu się po prostu nie trzyma.
Nie znam pompki i nie wiem na ile naprawialna jest głowica.

#3 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 sierpień 2020 - 19:15

A może tak być. Pompkę mam jakieś 5 lat, więc faktycznie końcówa może być wyrobiona. Nie wiem czy tą gumkę się jakoś wymienia.

#4 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 15 sierpień 2020 - 19:31

Zależy czy są zestawy naprawcze, czy da się to rozebrać oraz jak bardzo jesteś zdeterminowany to zrobić.
Mnie jak się wyrobił w pompce SKS to sobie kupiłem za 20 zł nową głowicę w Decathlonie (https://www.decathlo...id_4413670.html) i jak nie jestem fanem produktów Decathlonu, tak ta głowica jest rewelacja. ;)
  • Bzyk lubi to

#5 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 sierpień 2020 - 06:43

Głowica wygląda na nierozbieralną. Zastanawiam się czy dałoby się kupić tą głowicę z Deca, uciąć przewód w mojej pomoce i to zamontować. Da się to tak spiąć?

#6 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 16 sierpień 2020 - 07:21

U mnie się dało z użyciem

https://www.pneumat....bejmy-slimakowe


  • Bzyk lubi to

#7 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 sierpień 2020 - 08:06

No i super, jutro działam. 

Dzięki. 



#8 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 16 sierpień 2020 - 08:10

Miałem podobną sytuację, kupiłem na allegro końcówkę - pompka dostała drugie życie ;)   



#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 sierpień 2020 - 08:47

Bzyku nie kombinuj z wezykami, tylko kup porzadna pompke, taka bez plastikow ;)
Pewnie pompowanie tym co masz teraz to takie srednio przyjemne musi byc...
Odnosnie wentyla, to ten powyzej jest najwyzej semi-goly. Te zupelnie gladkie sa np stosowane w detkach lateksowych.
I chyba nakrecane glowice lapia gwint na zaworku, a nie na wentylku, przynajmniej ja taka glowice mialem.
Po dlugim uzytkowaniu takiej glowicy, zmienilem na glowice, ktora sie zaciska. Uwazam, ze takie rozwiazanie obsluguje sie duzo lepiej. Ale nie ma co generalizowac, bo to jak zawsze, bedzie to zalezalo od konstrukcji i jakosci.

#10 kurchuck

kurchuck
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 17:16

Udało się Bzyk?

Ja sobie poradziłem z takim problemem używając najzwyklejszy adapter Schrader->Presta ( jak ten https://rowerplus.pl...entyla.html?s=1). Po nakręceniu na wentyl, wciskałem na pompke na adapte - szeroki gwint jest na tyle długi, że pompka dobrze go łapała mimo wyrobionego już plastiku. 

Może warto spróbować, o ile pompka przyjmie adapter ( tego niestety nie doczytałem w biednym opisie pompki na stronie sklepu)


  • Bzyk lubi to

#11 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 20:03

Udało się Bzyk?

Ja sobie poradziłem z takim problemem używając najzwyklejszy adapter Schrader->Presta ( jak ten https://rowerplus.pl...entyla.html?s=1). Po nakręceniu na wentyl, wciskałem na pompke na adapte - szeroki gwint jest na tyle długi, że pompka dobrze go łapała mimo wyrobionego już plastiku. 

Może warto spróbować, o ile pompka przyjmie adapter ( tego niestety nie doczytałem w biednym opisie pompki na stronie sklepu)

 

A wiesz, że mam ten adapter w domu i pompkę pod te wentyle 😅. Jutro to przećwiczę, dzięki. 

Póki co radzę sobie tak, że młoda trzyma głowicę, a ja pompuję 😂. Jutro powinna przyjść głowica z Deca, bo ściągają mi z Poznania i to chciałem sprawdzić. 



#12 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 20:17

Ja wydałem więcej na benzynę niż głowicę, bo żartownisie na stanie mieli, ale ostatecznie w trzecim była. 😅

#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 20:21

Hehe u mnie „była” tylko w jednym i się okazało, że ostatnia sztuka, której oczywiście nie ma. Ale ściągają mi z Poznania.

A, no i paliwo służbowe  :lol:



#14 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 sierpień 2020 - 16:44

Po niespełna 2 tygodniach oczekiwania w końcu dotarła z poznańskiego Deca głowica do pompki. Okazało się, że moja też jest nakręcana w ten sam sposób (wcześniej nie sprawdzałem) i podmianka była Plug&Play. Obeszło się nawet bez obejmy zaciskowej i trzyma jak skurczybyk! 

Dzięki za pomoc raz jeszcze. 



#15 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 30 sierpień 2020 - 09:27

Ja mam gładkie całe i wszystko śmiga, tylko inna pompka ;-D





Dodaj odpowiedź