Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marekd

Marekd
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 03 październik 2020 - 12:38

Witam

 

Szukam szosy używanej, moje wymagania to: Karbon i min 105.

Wzrost 171 i 79 noga.

 

Ogólnie to ciężko znaleźć coś fajnego i w dobrym stanie oczywiście.

 

Dlatego mam pytanie czy warto kupić: Giant TCR Advanced 2 czyli na 105, nowy z roku 2019

w cenie 6000 zł ?  Malowanie może nie najlepsze ale mniejsza z tym.

 

Czy ktoś użytkuję TCRa i jakie są opinie o nich. Czyn nadaje się na treningi i udział w jakiś dłuższych maratonach i wyjazdach?

 

Czy może lepiej poczekać i znaleźć jakąś tańszą używkę dobrego producenta. Co sądzicie?



#2 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 03 październik 2020 - 16:46

A Giant to jaki producent?
Większość ram dla innych robi właśnie Giant

#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 04 październik 2020 - 07:18

Czy mógłbyś podać jakiegoś lnka do danych, które uwiarygadniały to twierdzenie?



#4 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 04 październik 2020 - 08:47

Nie wiem jak jest teraz, ale trochę ładnych lat wstecz pod tym samym dachem co Giant powstawały ramy Trek, Scott, Colnago.
W Meridzie - Specialized.
Nawet 95% światowej produkcji rowerów to była Azja.

https://aushiker.com...y-bicycle-made/

Dzisiaj już pewnie większość ma swoje fabryki.
Jak wiadomo nadal w Azji. ;)

#5 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 04 październik 2020 - 10:57

Obecnie ramy Treka są robione w Chinach w Quest Composite. Canyona też.



#6 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 14:08

Nie wiem, czy nadal aktualne, ale napiszę. Użytkuję TCR advanced 2 z roku 2017. Kupowałem to jako pierwszą szosę. Wtedy się wahałem, czy iść w Canyona albo w Rose w aluminium, ale postanowiłem lekko dołożyć i kupić Gianta w karbonie. Osprzęt to właśnie kompletna grupa 105. Rower jest na tyle dobry, że jeszcze go nie zmieniłem :)

Chyba po roku wymieniłem koła na lżejsze Dt Swissy RR21. Oryginalne z Gianta są, jak to zwykle bywa, dość ciężkie ale za to doskonale się toczą. Nie mnie jednak Dt mają 0,5kg mniej. 

Rower prowadzi się doskonale. Zjazdy, podjazdy - nie mam mu czego zarzucić. Aktualnie mam przejechane 33 000 km. Przez ten czas zero problemów. Wymiana łańcucha i linek, nic więcej. W zeszłym tygodniu po raz pierwszy rozkręciłem stery - były w stanie idealnym a wszystko nadal pokryte grubą warstwą smaru. A zdarza mi się jeździć w deszczu. 

 

Startuję na nim w wyścigach, jeżdże sporo po górkach. Geometria jest sportowa ale w górnym chwycie możesz jechać bez problemu. Ja jestem dość gibki także obniżyłem jeszcze kierownicę. Jeżdżę trasy do cca 150 km czyli jakieś 5 godzin w siodle. Jak masz dobre spodenki, to będzie OK. Siodełko jest twarde. 

Powiem tak - za tą cenę, według mnie, ciężko kupić coś lepszego. Oczywiście Giant nie jest w Polsce tak renomowaną firmą jak Scott czy Spec, nie jest też tak fancy jak włoskie marki ale za to oferuje dużo więcej przy podobnej cenie. Co ciekawe, w USA Giant jest znacznie bardziej doceniany niż w Polsce.

 

Podsumowująć - jeśli nie szukasz maszyny typowo endurance (tu Giant ma Defy) to będziesz bardzo zadowolony. Jest to niezwykle uniwersalny rower, który da dużo radości bez względu na profil, po którym pojedziesz.  

 

 



#7 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 13:40

Wybacz, że się dołączę do tematu.
Również zastanawiam się nad kupnem TCR 2021.
Niestety jedynie wchodzi w grę kupno roweru przez internet.
Mam równe 180cm i zastanawiam się jaki rozmiar roweru będzie dla mnie odpowiedni.
M/L czy M?
Mógłby mi ktoś pomóc?
Pozdrawiam

#8 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 styczeń 2021 - 14:11

Jesteś na granicy rozmiarów, a w takim przypadku zazwyczaj zalecany jest wybór mniejszej ramy. 

 

Masz teraz jakiś rower szosowy? Jeżeli tak i jeżeli masz teraz wygodną dla Ciebie geometrię i dopasowaną do stylu jazdy, porównaj ją z oboma rozmiarami TCRa tutaj: https://geometrygeeks.bike



#9 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 styczeń 2021 - 14:34

właśnie rozmiarówka jest w Giancie kiepska, wg mnie Mka będzie za duża. Mam 175cm i Defy M był dla mnie na granicy "dużości" - musiałem dać mostek 80mm, siodło do przodu, co dopiero TCR. Ska powinna być spoko. 



#10 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 styczeń 2021 - 14:45

Ja kupiłem Mkę i wydaje się OK, nie mam wrażenia, że jest duży. A mam 176 cm. Porównywałem geometrie z innymi markami oraz z geo poprzedniego BMC i wychodziło podobnie. Natomiast Ska przy 180 cm, to już w ogóle trochę hardcore. 



#11 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 15:58

Mam aktualnie Sense Trentino w rozmiarze 56.
Mam tylko jeden problem z tym rowerem.
Podczas jazdy dretwieja mi ręce - winą pewnie jest to, że jeżdżę na wyprostowanych rękach. I tu się właśnie zastanawiam czy aby nie jest to spowodowane tym, że nie jestem w stanie znaleźć pozycji na rowerze, w której będę mógł mieć je lekko ugięte - za duży rower?



Dodaj odpowiedź