Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tiagra I Deore

tiagra deore klamkomanetki

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 25 listopad 2020 - 18:28

Nie rozwiąże, ale w międzyczasie znalazłem potwierdzenie, że takie konfiguracje są możliwe, choć akurat Tiagra najmniej się nadaje do takich eksperymentów. Największy problem to dopasowanie przedniej przerzutki do klamkomanetki, ale podobno da się coś dobrać. Q-faktor to złe mzimu dla murzynów, dla mnie nie ma znaczenia, czy będę jechał centymetr bardziej rozkracznie, bo tak się składa, że jestem dwa razy grubszy od zawodowca. Linia łańcucha da się ciut zmodyfikować i powinno pasować. A jak nie, to się wróci do pełnej Tiagry.

 

Za artykuł dziękuję, co prawda gość się ogranicza do zmiany tyłu, ale widać, że da się różne rozwiązania zastosować. 

 

PS. A propos rzekomej niekompatybilności szosy i mtb: dzisiaj dostałem zacisk hamulca hydro Tiagra w pudełku Deore XT. Prosto ze sklepu, fabrycznie zapieczętowane. Wiem, że spasowanie klamki, przerzutki, zębatek i łańcucha to co innego, ale uważam, że da się to zrobić.



#22 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 29 listopad 2020 - 15:16

Tutaj masz przykład, że taki mix może zadziałać: Klamkomanetki Tiagra 4700 oraz przednia przerzutka i korba Deore M6000

https://salsacycles....19_fargo_tiagra



#23 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 29 listopad 2020 - 20:02

Oby tak było, bo już prawie wszystko kupiłem :-) Dzieki za info.

Ale brzydki jak noc w Sosnowcu ten składak.



#24 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 29 listopad 2020 - 20:38

Tylko jeszcze 2 rzeczy mi przyszły do głowy:

1. Musisz chyba kupić sobie przerzutkę, gdzie linka jest doprowadzana od dołu (bo chyba od dołu masz linkę prowadzoną), czyli w przypadku Deore FD-M6025-H (nie L tylko H)

2. Ja nie wiem czy tutaj nie jest przypadkiem w tym Fagaro Tiagra klamkomanetka 3rz zastosowana. Do w Tiagrze 4700 przednia klamkomanetka 3rz ma chyba inny ciąg niż 2rz. I może być taki myk zrobiony, że zastosowana jest klamkomanetka 3rz. Tego nie wiem, ale być może jest tak, że jest tam normalnie klamkomanetka 2rz.



#25 Krzysztof63

Krzysztof63
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 29 listopad 2020 - 22:48

Przerzutka może mięć ciąg dolny i górny, bo linka idzie pod siodłem i po rurze w dół. Przy suporcie jest kółko, po którym linka idzie do góry do przerzutki. Tutrzeba pilnować, żeby przerzutka była dedykowana dla tarcz 34-38 i miała pojemność 14 zębów.

Klamkomanetki lewe do Tiagry dziesięciorzędowej są chyba tylko dwurzędowe. 



#26 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 30 listopad 2020 - 08:24

FD-M6025-H ma ciąg dolny i górny, FD-M6025-L ma tylko ciąg górny

ST-4703 - Klamkomanetka Tiagra 3rz (3x10)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tiagra, deore, klamkomanetki