Skocz do zawartości


Zdjęcie

Symulator Rowerowy Gt Bike V (Skrypt Gta V)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 listopad 2020 - 17:55

Gdyby ktoś chciał tylko jeździć na jakiejś mapie, to jest mod do GTA V.
Nazywa się GTBike V.

Do przejechania jest sporo bo ponad 120km^2

Tu jest mapa w tym po przełączeniu satelitarna
https://gta-5-map.com/

Skończyła się już promocja na GTA V na Steam.
Zostało jeszcze https://www.cdkeys.c...o-v-5-pc-cd-key
za PLN46.49 jednorazowo.

Jak ktoś by chciał pojeździć na GTBike V w grupie w trybie multiplayer to uruchomiłem miesiąc temu serwer.
Tu jest grupa na fb https://www.facebook...399238241108226


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 listopad 2020 - 14:40

Wydzielam wątek dotyczący skryptu GT Bike V robiącej z gry GTA V symulator rowerowy do trenażera.

 

Skrypt dostępny tu: https://pl.gta5-mods...ipts/gt-bike-v 

 

Poniżej opis (tłumaczenie google, ale całkiem do rzeczy):

 

GTBikeV to modyfikacja do GTA V, która zamienia inteligentny trenażer rowerowy lub miernik mocy roweru w kontroler gier, dzięki czemu czas gry jest rzeczywistym czasem treningu.
Będziesz mieć trening kolarski zanurzony w świecie GTA V.
Możesz też skorzystać z urządzeń do biegania w pomieszczeniach i pobiegać po Los Santos.

Mod zawiera bibliotekę, która nasłuchuje sygnału protokołu bezprzewodowego ANT + z trenażera kompatybilnego z ANT + FE-C (Tacx, Wahoo, Elite, Bkool, Kinetic, Saris itp.) Lub miernika mocy lub inteligentnej bieżni lub stopy kapsuła, odczytuje prędkość i stosuje ją do pojazdu, którym jedzie twoja postać podczas gry. Odczytuje nachylenie terenu, szorstkość (materiał) i wiatr w grze i wysyła wszystkie te informacje do inteligentnego trenera, aby mógł odtworzyć twardość terenu, na którym faktycznie jedziesz.
Mod rejestruje trening w pliku FIT, wraz z okresowymi zrzutami ekranu, które możesz później przesłać do Strava lub ulubionej aplikacji treningowej, aby śledzić swoje postępy. Plik FIT zawiera fałszywą lokalizację GPS, aby Twój wirtualny trening był bardziej realistyczny. Nowy plik dopasowania jest tworzony, gdy zaczynasz się poruszać po aktywacji moda i za każdym razem, gdy przechodzisz na nowy kurs. Pliki są przechowywane w katalogu danych użytkownika GTA V, zwykle znajdującym się w „My Documents / Rockstar Games / GTA V”
. Mod domyślnie obejmuje rower szosowy i ubiera twoją postać w stroje rowerowe.

Ponieważ korzystanie z klawiatury podczas jazdy na prawdziwym rowerze jest trudne, mod zawiera czytnik kursów, który automatycznie prowadzi cię po Los Santos
różne trasy o różnym stopniu trudności. Jeśli wybrany jest tryb jazdy automatycznej, ale żaden kurs nie jest załadowany, postać będzie się swobodnie poruszać po mapie (uwaga, może to doprowadzić do poważnych podjazdów). Jazda automatyczna wykorzystuje najlepszy dostępny w grze poziom umiejętności prowadzenia pojazdu, więc prawdopodobnie w nic nie trafisz, ale nadal możesz zostać przejechany podczas jazdy po autostradach o dużym natężeniu ruchu. Mod spróbuje się z tego uwolnić bez konieczności używania klawiatury.
Jeśli funkcja jazdy automatycznej nie jest włączona, pojazdem można sterować za pomocą zwykłych klawiszy sterujących lub kontrolera pada do gier.

Niektóre ustawienia można kontrolować z pliku ini, w tym model roweru pojawiający się na starcie, skala stoków (gra przedstawia nierealistyczne stoki znacznie trudniejsze niż ich odpowiedniki w prawdziwym życiu) i rzeczywiste współrzędne GPS świata 0,0 w Los Mapa Santos używana do mapowania lokalizacji pliku FIT.

Ostrzeżenie: ten mod wymaga rzeczywistego ĆWICZENIA FIZYCZNEGO, aby był znaczący.

Pamiętaj, że mody działają tylko w trybie fabularnym, a nie w GTA V online.

Wymagania:

Sprzęt:
 

  • Inteligentny trener kompatybilny z ANT + FE-C lub rowerowy miernik mocy ANT +
  • Rower kompatybilny z Twoim inteligentnym trenerem
  • Klucz sprzętowy ANT + do komputera PC do komunikacji z trenerem


Oprogramowanie:
 

  • Najnowsza wersja GTA V. Ten mod zostanie zaktualizowany, gdy tylko zaktualizowany Scripthook będzie dostępny.
  • Alexander Blade's ScripthookV (http://www.dev-c.com/gtav/scripthookv/)
  • ScripHooktVDotnet V3.0.x (https://github.com/c...dotnet/releases)
  • Moja biblioteka DLL komunikacji ANT + (zawarta w pakiecie)
  • Guad's NativeUI V1.9 (zawarte w pakiecie)
  • Biblioteka DLL kodera / dekodera Newtonsoft json (zawarta w pakiecie)


Jeśli jeszcze ich nie masz, potrzebujesz również:


Instrukcja instalacji:

Skopiuj ScripthookV.dll, ScriptHookVDotNet.dll do katalogu instalacyjnego GTA V. Jeśli nie masz katalogu skryptów, utwórz go i umieść w nim GTBikeV.dll, ANT_Receiver.dll, NativeUI.dll i NewtonSoft.Json.dll wraz z pozostałą zawartością folderu skryptów zawartego w pliku ZIP.
Jeśli chcesz, aby trasy były dostępne, skopiuj pliki tras (.json) do katalogu danych użytkownika zwykle znajdującego się w My Documents / Rockstar Games / GTA V / ModSettings
Jeśli nie skopiujesz pliku ini podał nowy z domyślnymi wartościami zostanie utworzony w tym samym katalogu przy pierwszym uruchomieniu moda.


Instrukcja użytkowania:

Otwórz menu modów za pomocą klawisza F5.
Wybierz pierwszą opcję, aby aktywować mod i zainicjować komunikację z trenerem
Wybierz drugą opcję, aby przełączyć autodrive
Użyj trzeciej opcji, aby wybrać żądaną trasę

Dostępne trasy

  • Wycieczka po Los Santos, blisko 30 km pofałdowanego terenu
  • Wzgórza Los Santos, około 16 km, pagórkowaty teren
  • Morze Alamo, 10 km, w większości płaskie, w połowie żwirowe
  • Turysta, 17 km wizyta w głównych atrakcjach pięknego Los Santos
  • Wzgórza Palomino


Jeśli chcesz współtworzyć własne trasy, możesz je utworzyć zgodnie ze schematem json, który znajdziesz w dołączonych trasach. Pinguj mnie na komentarze, aby uwzględnić je w przyszłych wersjach.

Kontakt i społeczność
Stworzono grupę na Facebooku, która jest kierowana przez fanów, aby rozwiązywać Twoje problemy i konfigurować. Jest pełen pomysłów, odpowiedzi i sugestii dotyczących kombinacji modów.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 05 marzec 2021 - 11:17

Ale cisza... wszyscy wolą Zwift?  Jeździłem an zwitf w początkach jego powstania i jakoś na kolana mnie nie powalił. Rozumiem, że większości chodzi o rywalizację? Też to przerabniałem podtrzymując polską ligę plv-team.pl ale dopiero ściganie sie w realu, w prawdziwym deszczu, słońcu, pocie, gdy widzisz jak rywale słabną, gdy czujesz kiedu możesz  a kiedy nie daje prawdziwą frajdę. Teraz w dobie mocomierzy/watomierzy kidy każdy zna swoje FTP  od ręki wie gdzie się w danej półce znadzie bulenie abonamentu na portl w/w wydaje mi się bez sensu. Zgadzam się nic mi do tego jak kto swoją kasę wydaje ale i tak uważam co wyżej. Wolę na schronisko dla zwierząt taki abonament przeznaczyć a w zimie odpi....lić ileś tam godzin bazy, bo frajdy z trenażerowania nie ma żadnej, chyba że zimne piwko po :) Kończę już, kończę... i do takiej zabawy GTA V nadaje się idealnie :) Grafika świetna, wszędzie coś sie dzieje, ruch uliczny, auta, przechodnie. Coś świetnego. Mam i korzystam. Teraz trochę....soli..

Profil przewyższeń i kierunku trasy  potrafi sie rozjechać , gdy komp straci kontakt z trenażerem a jedan dzieje sie to u mnie dosć często. Nie wiem dlaczego. Przedłóżki USB nic nie pomagają. Dodam, że na TTS4 działa bez problemu i w sposób ciagły. Druga sprawa. Czasami potrąci mnie jakiś szaleniec albo Policja i wówczas, fakt szybko się pozbieram z wrecz każdej, nawet bardzo ciężkiej opresji ale ponowne "wsoczenie" na rower możę sie dokonać po całkowitym zatrzymaniu... a ten Flux kręci sie i kreci...i kreci. Nawet hamulca użyć nie mogę, bo jak? :) W trenignu robi się przerwa wręcz szkodliwa :)



#4 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 06 marzec 2021 - 08:56

Przedłóżki USB nic nie pomagają. Dodam, że na TTS4 działa bez problemu i w sposób ciagły. Druga sprawa. Czasami potrąci mnie jakiś szaleniec albo Policja i wówczas, fakt szybko się pozbieram z wrecz każdej, nawet bardzo ciężkiej opresji ale ponowne "wsoczenie" na rower możę sie dokonać po całkowitym zatrzymaniu... a ten Flux kręci sie i kreci...i kreci. Nawet hamulca użyć nie mogę, bo jak? :) W trenignu robi się przerwa wręcz szkodliwa :)

 

Poszukaj w Windowsie opcji zarządzania energią a w nich USB. Może to być to.

Hamulec w GTBikeV działa. Zwiększa opór trenażera. Więc powinien ładnie wyhamować koło.

Można podpiąć nawet jakiś potencjometr/joystick pod hamulec ;)

 

Są dwie opcje obliczania prędkości koła.
1. Domyślnie prędkość brana z licznika trenażera
2. Obliczana na podstawie wagi i mocy

Nie pamiętam tylko które to parametry w konfiguracji.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#5 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 06 marzec 2021 - 11:12

Rozjazd oporu wzniesień do trasy rozjeżdża się tylko, gdy się zatrzymam, gdy się zatrzymam, bo polcja/gangsterzy (rzadko) mnie potrącili.

Najgorsze, że biker jest wtedy całkowicie zdezorientowany i jedzie prosto nie zważając czy to pole, droga, płot czy pod koła auta ;) Trzeba wtedy wczytać trasę od nowa.





Dodaj odpowiedź