Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Do Szosy Jaka Wysokość Stożka ?


43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maly_Mtb

Maly_Mtb
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 14:56

Ehhh  zbieram się do zakupu kół do mojej szosy , koła pod  hamulce szczękowe . 

Moja waga w sezonie  około 67-68 kg , koła do  jazdy po mazowszu  więc  w terenie płaskim  jak stół , do dynamicznej jazdy na lokalnych ustawkach. Nie startuje na zawodch szosowych. 

Setup   50/50 mm   waga około 1500g

Setup   60/60mm   waga  około 1600g

Setup    60/75mm  waga   około 1750g

Setup    65/ 65  waga  okolo  1700g 

 

 



#2 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:38

Dobra, ale czego od nas oczekujesz ? czy tylko poinformować chciałeś  ? :) 



#3 Maly_Mtb

Maly_Mtb
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:46

Sorry, który setup będzie najlepszym wyborem pod moją wagę, oraz które koła będą najszybsze 😉??

#4 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:55

Jak dynamiczna jazda w grupie to raczej najlżejsze.



#5 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:56

Chyba podobne gabaryty ma @dmxzor i z tego co pamiętam na Mazowszu lata na 65

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  • dmxzor lubi to

#6 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 styczeń 2021 - 16:12

Weź takie, które najlepiej wizualnie Ci pasują do roweru. Jeśli to Ci obojętne bierz 50-tki. Wszystko co wyżej sprawdzi się świetnie ale w rowerze czasowym. Jeśli jeździsz w stylu jazd na czas czyli godzinka wpier... w niezbyt wygodnej pozycji ale jara Cię średnia to wyższy stożek będzie lepszy. Jeśli jeździsz dłuższe treningi i zależy Ci na wygodzie to 38-50 max. Uwierz, że nie chce Ci się walczyć z rowerem przez 3 godziny jadąc raz w odkrytym terenie a raz w lesie gdy powieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • ROZMIAR lubi to

#7 Maly_Mtb

Maly_Mtb
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 20:57

Wszędzie piszą o tym wietrze, a  z kim nie rozmawiam  to twierdzi że  nie widzi różnicy miedzy 50 a 65 mm  stożkami :)



#8 Maly_Mtb

Maly_Mtb
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 20:57

Wszędzie piszą o tym wietrze, a  z kim nie rozmawiam  to twierdzi że  nie widzi różnicy miedzy 50 a 65 mm  stożkami :)



#9 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 21:27

Wszędzie piszą o tym wietrze, a  z kim nie rozmawiam  to twierdzi że  nie widzi różnicy miedzy 50 a 65 mm  stożkami :)

 

Nie uzyskasz satysfakcjonującej odpowiedzi na to pytanie. Na forach jest mnóstwo wypowiedzi użytkowników stożków na temat ich podatności na wiatr. Jedni nie widzą problemu w ogóle, inni lekką różnice, a jeszcze inni twierdza, że masakra. wynika z tego, ze jest to kwestia bardzo indywidualna, zależna zapewne od wagi, obycia z wiatrem, technikę i ogólną pewność siebie. Od siebie powiem, że ważę 90-95kg, a boję się jak cholera bocznych strzałów wiatru. I bałem się na niziutkich alu, i boje się stożkach 50mm. I tak już chyba zostanie  :D Tłumaczę sobie, że ze względu na wzrost mam zbyt dużą powierzchnię boczną i zbyt wysoko środek ciężkości  :P

Tak jak pisał kolega powyżej, weź takie, jakie Ci się podobają i będą pasować do roweru, bo moim zdaniem (oczywiście subiektywnym :) bardzo wysokie stożki wyglądają rewelacyjnie przy dużej, masywnej ramie i raczej słabo przy ramach malutkich i delikatnych.



#10 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 07 styczeń 2021 - 21:27

Skoro nie widać różnicy, to po co brać cięższe koła ?



#11 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 styczeń 2021 - 22:15

Skoro nie widać różnicy, to po co brać cięższe koła ?

Bo cięższe koła na wyższym stożku lepiej trzymają prędkość. O ile trasa jest płaska i nie wymaga ciągłego przyspieszania i hamowania będą szybsze. Jak wspomniał poprzednik będą też ładnie wyglądać jako dodatek do masywnej aero ramy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#12 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 22:23

A to nie jest tak, że gdy wysokość stożka w mm zbliża się do wagi zawodnika w kg to zaczyna go zwiewać? :D :D


  • cauchy lubi to

#13 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:34

Kriss mnie wywołał, ja na Mazowszu latam na 65/65. Przesiadłem się z 50/50. Różnicy nie odczuwam, wagowo jestem blisko, bo 71 kg obecnie :) Ogólnie dobrze mi się jeździ na tych kołach.



#14 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:35

Kriss mnie wywołał, ja na Mazowszu latam na 65/65. Przesiadłem się z 50/50. Różnicy nie odczuwam, wagowo jestem blisko, bo 71 kg obecnie :) Ogólnie dobrze mi się jeździ na tych kołach.

A z jakimi średnimi latasz samemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#15 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:40

Argi, chyba coś w tym jest. Ja przy podobnych gabarytach i powierzchni bocznej jak kiosk ruchu też nie jestem fanem bocznych podmuchów.
O ile jadąc ciągle z bocznym wiatrem nie ma to większego znaczenia, to po wyjeździe zza ekranu bywa dziwnie.

#16 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:41

A z jakimi średnimi latasz samemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

To zależy jak noga podaje :D Zazwyczaj koło 33-37 km/h.



#17 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:49

To zależy jak noga podaje :D Zazwyczaj koło 33-37 km/h.

Czyli raczej powoli. Sporo zależy od prędkości, pozycji na rowerze, rozłożenia sił. Najlepiej popróbować. Jak mają to być tanie koła to nie kupujesz ich na całe życie. Będzie źle to na giełdę. Jak maja to być drogie koła to na Mazowszu na pewno znajdzie się ktoś to ma, da zobaczyć lub za drobną opłatą wypożyczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#18 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 styczeń 2021 - 09:08

Czyli raczej powoli. Sporo zależy od prędkości, pozycji na rowerze, rozłożenia sił. Najlepiej popróbować. Jak mają to być tanie koła to nie kupujesz ich na całe życie. Będzie źle to na giełdę. Jak maja to być drogie koła to na Mazowszu na pewno znajdzie się ktoś to ma, da zobaczyć lub za drobną opłatą wypożyczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Czy powoli to ciężko stwierdzić biorąc pod uwagę fakt konieczności dojazdu do miejsca docelowego przejażdżki, postoje na światłach itd. 

 

Ostatnio przez wiatr w jedną stronę miałem 23 km/h średniej, przy czym wracając przy stałej 43-55 km/h dobiłem tylko do 31 km/h avg. :(

 

W każdym razie z dobrym wiatrem w plecy te koła niosą same :D



#19 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 styczeń 2021 - 09:10

Czy powoli to ciężko stwierdzić biorąc pod uwagę fakt konieczności dojazdu do miejsca docelowego przejażdżki, postoje na światłach itd.

Ostatnio przez wiatr w jedną stronę miałem 23 km/h średniej, przy czym wracając przy stałej 43-55 km/h dobiłem tylko do 31 km/h avg. :(

W każdym razie z dobrym wiatrem w plecy te koła niosą same :D

Ja nie oceniam Twojej formy tylko działanie kół przy określonej prędkości. A tu przy treningu średnio 35 km/h odczucia z jazdy będą inne niż przy 30 czy przy 40-45-50 km/h kiedy to całe aero dopiero zaczyna działać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#20 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 styczeń 2021 - 09:16

Ja nie oceniam Twojej formy tylko działanie kół przy określonej prędkości. A tu przy treningu średnio 35 km/h odczucia z jazdy będą inne niż przy 30 czy przy 40-45-50 km/h kiedy to całe aero dopiero zaczyna działać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

A tu przyznam Ci rację. Na początku grudnia jak wiał halny to śmignąłem z wiatrem w swojej okolicy 18,5 km ze średnią 46 km/h. Zrobiły robotę :D





Dodaj odpowiedź