Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty Sidi Shot 2 Lub Wire 2 Carbon


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 styczeń 2021 - 12:18

Szukam butów i tym razem chciałbym kupić coś od SIDI.

 

Rozważam modele Shot 2 i Wire 2 Carbon. Ten drugi ma zapięcie soft instep.

 

Czy ktoś testował oba modele? Na co warto zwrócić uwagę wybierając buty SIDI?

 

Do wzięcia jest też poprzedni model Shot w fajnej cenie - warto się jeszcze nimi interesować? 

 

 



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 09 styczeń 2021 - 15:00

Szukam butów i tym razem chciałbym kupić coś od SIDI.

 

Rozważam modele Shot 2 i Wire 2 Carbon. Ten drugi ma zapięcie soft instep.

Sidi to taka marka Premium przez duże "P" ;) wg mnie co byś nie wybrał czy Shot czy Wire to będziesz zadowolony. Jedyne czym bym się kierował przy wyborze to szukałbym wersji Vernice, łatwiej utrzymać w czystości. Po krótce buty na lata :)



#3 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 styczeń 2021 - 20:22

Dzięki, słuszna uwaga. Faktycznie ta gładka, śliska powłoka by mnie interesowała ze względu na łatwość czyszczenia. Moje obecne specialized z raczej matową powierzchnią są już odbarwione od przecierania.

#4 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:02

Sidi to taka marka Premium przez duże "P" ;)

 

Oj ... już nie, niedomagają wagą, i designem, a obniżenie cholewki wymusił ex SKY Team .....buty bardzo dobre, ale głęboko z tyłu za innymi już - coś jak Campa w sumie ;D kultowe buty i napędy ...ale....no właśnie "ale" ;)



#5 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:11

W sidi lubię to, że praktycznie wszystkie zużywające się elementy są do dokupienia za (relatywnie) niewielkie pieniądze. Ciężko w to uwierzyć, ale moje stare sidi kupiłem 8 lat temu i wciąż nie mogę znaleźć powodu żeby kupić coś nowego.

Pozdrawiam, Jarek

#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:43

Waga jest faktycznie wyższa niż u konkurencji i to ich minus. Design - do dyskusji. Na pewno są inne. Popularne modele od konkurencji są wszystkie bardzo podobne i szczerze nic mi się nie podoba. Nowe s-worksy są nudne do porzygu, fiziki też mi średnio podchodzą, bontragery nigdy mnie nie interesowały. Mi się podoba ten oldschoolowy pierwiastek w Sidi, choć dwa lata temu uważałem, że są brzydkie. Może nadal są :D ale w jakiś taki fajny sposób. A trwałość - nie pierwszy raz czytam na forach, że po latach ciągle dają radę. Tymczasem moje spece się rozklejają po 3 latach i już czas, żeby przeszły na trenażerową emeryturę.

#7 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:59

SIDI są bardzo trwałe. Pierwszą ich parę, w wersji do mtb kupiłem 15 lat temu i używam je do dzisiaj. Przetarły się tylko po wewnętrznej stronie cholewki - 10 minut zabawy z igłą i nicią załatwiło sprawę. Dla mnie konkurencją dla SIDI, zazwyczaj, średnio tańszą, a równie dobrą jakościowo, są Northwave'y. 



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 styczeń 2021 - 18:00

Ja bym proponowal zalozyc oba modele i pobawic sie zapieciami. Ja mam pierwsze Wire i kiedys mialem w domu Shot 1. Zapiecie w Wire bardziej mi odpowiadalo. Szczegolnie gorne pokretlo dawalo wiekszy zakres regulacji, moglem latwiej dociagnac zapiecie. W Shot musialem krecic mocniej pokretlem. Poza zapieciem byly to identyczne buty, ta sama podeszwa.
Plusem w tych nowszych wersjach jest odejscie od barokowego wzornictwa.
Shot 2 maja nowa podeszwe, Wire 2 caly czas ta sama, ktora byla stosowana przez wiele lat. Mocowanie blokow w tej nowej ma wiekszy zakres regulacji. Mi podobala sie opcja w tej starszej podeszwie, zamykanie przedniego wentu.
Poza tym nie wiem czy jest to ta sama podeszwa (material), tylko z nowym wzornictwem i zmienionym wietrzeniem.
Jak materialy i jakosc wykonania sa caly czas na tym samym poziomie, to buty na dlugie lata, czasami za dlugie.
Rowniez ich specyficzny, dla niektorych tak samo dzialajacy jak BOA.., system zapiecia, jak dla mnie jest gorszy wlasnie od BOA. Ale jak komus te buty pasuja, to mozna z tym zyc, bez wiekszego stresu.

#9 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 styczeń 2021 - 23:06

W internetach piszą, że nowa podeszwa z Shot 2 jest równie sztywna, więc chodzi o zmianę w zakresie wietrzenia i tej regulacji bloków.

System wydaje mi się bardzo podobny do BOA. Choć BOA faktycznie można obsługiwać bez patrzenia, natomiast w Sidi trzeba wyczuć klapkę i jej położenie. Pod względem wyboru jest to jednak dla mnie jedna z mniej istotnych spraw.

Shot chyba jest bardziej Aero. Natomiast Wire jest podobno wybierany przez sprinterów z uwagi na tę górną opaskę, która według niektórych pod względem trzymania i dopasowania bije wszelkie rozwiązania z BOA.

Otwierany - zamykany kanał wentylacyjny faktycznie wydaje się dobrą opcją na okres wiosenno-jesienny. Ja nie lubię do butów zakładać grubych skarpet i jeżdżę zawsze w tradycyjnych, więc ta opcja dostosowania wentylacji byłaby na pewno przydatna. Choć buty i tak będą na pewno mniej przewiewne niż moje obecne podziurkowane spece.



Dodaj odpowiedź