Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Berg Components - Opinie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xwar

Xwar
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 10:03

Cześć,

 

Jak w temacie. Szukam opinii na temat tych kół bergcomponents.com/pl/ . 

 

Obecnie mają ostrą wyprzedaż kolekcji 2020 i to kusi. Zastanawiam się, czy nie jest ta cena kosztem jakości. Ktoś jeździł i może się wypowiedzieć. 

 

Od razu zaznaczam, że zależy mi tylko i wyłącznie na opinii osób, które:

  • Mają i jeździły na tych kołach
  • Miały z nimi styczność osobiście
  • Znają kogoś, kto na nich jeździł i mogą przekazać jego opinię

 

Za ogólne, nic nie wnoszące frazesy, polecanie innych kół itp dziękuję. Zależy mi tylko i wyłącznie na opinii o tej marce, od kogoś, kto miał styczność z produktem. 



#2 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 15:18

Koła dobre. Kupiłem komplet na początku ubiegłego roku i są bezproblemowe. Kupiłem z tańszej serii, na cięższych obręczach i okrągłych szprychach, jako treningowe lub na jazdy przy gorszej pogodzie. Pod względem dynamiki przy tym najtańszym wariancie ciężko mówić o zachwytach, ale jest lepiej, niż bym się spodziewał. Dzielnie znoszą bardziej kapryśne warunki, nigdy mnie nie zawiodły, są bezobsługowe. Spełniają więc stawiane im przeze mnie wymagania więc pod tym względem mogę polecić. Sztywność na piątkę, bez zastrzeżeń.


  • Xwar lubi to

#3 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 15:38

Zwróć uwagę, że wyprzedaż dotyczy głównie kół pod szytkę. Pod oponkę prawie nic już nie mają. To wyjaśnia spore rabaty na to, co zostało.

 

Co do samych kół, widziałem raz u kolegi na ustawce. Wizualnie ok, wykonane ładnie i tyle o nich mogę powiedzieć  B)


  • Xwar lubi to

#4 Xwar

Xwar
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 16:03

Dzięki za opinie. Zdecydowałem się dzisiaj na zakup. Dam znać jak przyjdą lub po kilku pierwszych jazdach, ale te pewnie dopiero jak się trochę ociepli.



#5 Xwar

Xwar
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 23 luty 2021 - 10:48

W końcu zima trochę odpuściła i pierwsze trzy jazdy na nowych kołach za mną. 360km zrobione  :D . Do wydania opinii na temat wytrzymałości to sporo za mało, ale do pierwszych wniosków już wystarczy. I tak:

 

  • Pierwsze wrażenie po przyjściu kół: pakowanie ok, bez fajerwerków i cudów, ale bezpiecznie. Koła wykonane ok. Brak uwag, wszystko estetyczne.
     
  • Montaż kół: opony wchodzą bardzo ciasno. Continental GP 5000 TL. Za to uszczelniają się bez problemów i trzymają ładnie. Ale co naklnąłem przy zakładaniu ich na obręcze... Bez łyżek nie ma co podchodzić, przynajmniej przy tych oponach tubeless.
     
  • Pierwsza jazda: zimą jeździłem na kołach alu, więc to przepaść. Czuć ogromną różnicę w każdym aspekcie. Ale to wiadomo. Najistotniejsze to porównanie do innych karbonów, które dosiadałem ubiegłego lata. Tutaj przede wszystkim to co zauważyłem to różnica w sztywności tylnego koła. Poprzednie przy klockach odsuniętych o około 1.5mm przy sprincie przycierało o klocki. Tu dałem klocki nieco bliżej i tarcia brak. Więc to na duży plus. Reszta raczej porównywalnie, może toczą się nieco lepiej, ale tutaj ciężko o porównanie po zimie na innych kółkach.

 

Podsumowując: zadowolony jestem. Po pierwszych jazdach polecam.



#6 TheSor w biegu.pl

TheSor w biegu.pl
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 maj 2021 - 08:56

Hej, ja od jakiegoś czasu na nich jeżdżę, tutaj możesz przeczytać efekty moich testów: https://thesorwbiegu...-pro-sl-aero-3/

 





Dodaj odpowiedź