Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Intraktywne Inne Niż W Wątkach Wydzielonych.


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 styczeń 2021 - 20:35

Dzisiaj na testy do mnie trafiło coś takiego.
Thinkrider X7.
Chiński wynalazek za około 2100zł z wysyłką z PL.
Sprzęt jest u mnie do końca ferii.
Jeżeli macie pomysł na jakieś testy to śmiało

 

Na razie jestem zaskoczony jak ciche to jest.
 
X7-3-final.54-1.jpg


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 14:26

Używam od miesiąca. Szybko reaguje, ciche, chyba dosyć dokładne waty. Porównywałem z miernikiem Sram w korbie.

#3 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 styczeń 2021 - 19:13

@shmoo

Kiedy podsumowanie testów ?

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#4 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 styczeń 2021 - 19:47

@shmoo

Kiedy podsumowanie testów ?

M...

 

Na razie nie mam czasu na złożenie tego w jakąś sensowną zjadliwą całość, ale niedługo sam będę posiadaczem, bo sprzęt za tą obecną cenę 2141zł z wysyłką z PL mnie przekonuje. Nawet bez gwarancji, czy tam z chińska gwarancją.

 

Do tej pory za przysługę miałem okazję przetestować i w skrócie powiem że konstrukcja czołgu.
Ciężkie to jak diabli. Producent podaje 21kg.

Nic nie skrzypi. 

Konstrukcja pozwala na lekki balans ciałem.

Jeżeli chodzi o głośność to chyba ścisła czołówka.

 

Minusem dla niektórych może być opór SLOPE dla zwifta który jest niższy od deklarowanego

Niektórzy mówią o 8-12% zamiast 20% (pewnie deklaracja była pod wagę chińczyka)
Ja nie miałem okazji tego sprawdzić bo nie używam zwift a w gtabikev mi nawet na tym nie zależało.

Niektórzy sprzedawcy deklarują że będzie to poprawione w nowszych wersjach oprogramowania, ale ja bym im nie wierzył.

W trybie ERG można uwierzyć w deklarowane wartości. W tym trybie działa doskonale.
Reakcja natychmiastowa. Bardzo dobrze się sprawował z miernikiem mocy i PerfectResistance z PowerPeaks. Robiłem parę pomiarów, ale nie mam czasu teraz tego wrzucić jako porównanie.

 

Chińczyk deklarował że części może dostarczyć w razie czego. Nie wiem czy na deklaracjach się nie skończy. W razie czego zostaje producent.

Nie chce na razie wrzucać pomiarów, bo chcę mieć pewność że wszystko było wykonane bezbłędnie.


  • Mediana lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#5 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 20 styczeń 2021 - 20:05

 

 

Niektórzy mówią o 8-12% zamiast 20% (pewnie deklaracja była pod wagę chińczyka)

Niektórzy sprzedawcy deklarują że będzie to poprawione w nowszych wersjach oprogramowania, ale ja bym im nie wierzył.

 

Na jakimś opisie jest  napisane że symulowanie max nachylenie 9%  ( dla porównania np. Bushido niby 16%, KickR Core 16%, Elite Suito 15%, itd)

 

A próbowałeś jak to chodzi na czymś innym niż Zwift .... chodzi mi o  Real Video jakieś Rouvy, Tacx Training , Big Ring itp. Jak to czuć kiedy na ekranie widać, że jest nachylenie np. 10%, jak to sie przepycha na tym trenażerze ?  (najlepiej w wersji  ze swoim miernikiem mocy  ) Czy to co widać na wskaźnikach  prędkość/moc/nachylenie jest  mniej więcej ok?  



#6 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 styczeń 2021 - 20:10

 A próbowałeś jak to chodzi na czymś innym niż Zwift .... chodzi mi o  Real Video jakieś Rouvy, Tacx Training , Big Ring itp. Jak to czuć kiedy na ekranie widać, że jest nachylenie np. 10%, jak to sie przepycha na tym trenażerze ?  (najlepiej w wersji  ze swoim miernikiem mocy  ) Czy to co widać na wskaźnikach  prędkość/moc/nachylenie jest  mniej więcej ok?  

 

Jest jakaś wersja darmowa/trial tych aplikacji?

Ja nie korzystam z takiego treningu bo mnie zwyczajnie nudzi i nie mam takich aplikacji.

Wyjątkiem było tylko GTBikeV w którym można za pomocą kontrolera jeździć po całej mapie.

Uczucia przepychania raczej nie zauważyłem na GTBikeV na nachyleniach po 8-14%

Nie mam doświadczenia w tych jazdach SLOPE.
 

U mnie to głównie ERG i podcast albo film.

 

Co do kompatybilności to jest tam standardowy ANT+ FE-C i BLE FTMS więc już sam musisz wiedzieć czy te aplikacje to wspierają.

ANT+ sprawdzałem i wspiera wszystkie tryby. Czy to wiatr, nachylenie, opory tarcia, opór w % obciążenia trenażera czy tryb mocy docelowej.

Do BLE uruchamiałem jakąś aplikację do testowania FTMS i też było ok.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#7 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 20 styczeń 2021 - 20:16

Najprościej Big Ring VR jest darmowe 14 dni chyba , bez podawania karty itd, wystarczy email o ile pamiętam( RGT Cycling  darmowy  ale to prawie to samo co Zwift + jakies Velo Reality, Open ride....ale Big Ring  lepiej dopracowany)

 

 

( jakbyś tam jechał pod jakąś stromszą ale bez przesady górke   to kliknij screena przy  mocy powiedzmy 180-250 w , to już chyba coś będzie można powiedzieć/ocenić/porównać z moimi )

 

 

zapomniałem- Big Ring to przez Ant+ tylko

 



#8 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 styczeń 2021 - 20:41

Co do chińskiej ceny to teraz raczej na pewno doliczyć trzeba będzie VAT i cło.

Plus wątpliwą gwarancję to raczej oferta przeciętna, ale dobrze, że coś się dzieje na rynku.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#9 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 styczeń 2021 - 21:23

Co do chińskiej ceny to teraz raczej na pewno doliczyć trzeba będzie VAT i cło.

Plus wątpliwą gwarancję to raczej oferta przeciętna, ale dobrze, że coś się dzieje na rynku.

M...

 

Wysyłka z PL więc bez VAT i cła. Nie wiem skąd ten pomysł.
Przepisy zmieniają się dopiero latem.

Zresztą nie wiem kto któreś teraz płaci w PL. Chińczycy się wycwanili i to omijają, ale nie chce tu poruszać tego tematu, ani tego że tracimy na zablokowaniu budowy ich huba w Łodzi przez pana A.M.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#10 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2021 - 22:31

Zdradz lepiej temat jak zdobyc to do testow. Znajomek prowadzi strone z testami roznych sprzetow i kazali mu sien wypchac

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

#11 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 styczeń 2021 - 22:38

Musisz namówić znajomego na ten sprzęt, a później mu pomóc w konfiguracji a w zamian pożyczyć do testów :D

 

Przy okazji jestem ciekaw co się stało z ich stroną bo zniknęła i aplikacja też się nie łączy z pobieraniem aktualizacji.

 

Zapomniałem też dodać że z trenażerem jest odbiornik ANT+ z dużą anteną.
Takie coś https://pl.aliexpres...1094664934.html


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#12 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 styczeń 2021 - 22:59

Co do Chin teraz też można zapłacić cło ( powyżej 150 Euro) i Vat (22 Euro lub 45 Euro).

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#13 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 styczeń 2021 - 23:08

Co do Chin teraz też można zapłacić cło ( powyżej 150 Euro) i Vat (22 Euro lub 45 Euro).

M...

 

W teorii.

 

Wysyłka tutaj jest z polskiego magazynu w Polsce na adres z polski z pominięciem chin. W dodatku InPostem.

 

https://pl.aliexpres...0910080103.html


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#14 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 styczeń 2021 - 11:38

Pierwszy pomiar na niskich watach. Jak będę robił wyższe waty to wrzucę kolejny.

https://zwiftpower.c...p?set_id=101527


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#15 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:59

Kolejne pomiary na średnich watach

https://zwiftpower.c...p?set_id=103431

 

Weźcie proszę pod uwagę że ja mam bardzo równe tempo pedałowania.

Niektórzy mówią że mnie po tym poznają z bardzo daleka ;)

 

Wyniki przez to mogą być lepsze od oczekiwanych.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#16 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 styczeń 2021 - 11:37

Thinkrider x7 pojawił się w decathlon po nieco wyższej cenie niż na ali.

 

https://www.decathlo.../_/R-p-X8662324
 


  • big75 lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#17 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 luty 2021 - 10:02

Decathlon ostatnio wcale taki tani nie jest (ma raczej dość wysokie marże), ale ma swoje zalety. W tym przypadku 7 (ok. 1/3 ceny z alli - czyżby tu było dodatkowe 30% marży deca?) stówek różnicy może mieć znaczenie:

  • możliwość przetestowania trenażera (zakup na odległość)
  • rękojmia sprzedawcy

Na dodatek jeśli Decathlon zaczyna sprzedawać ten trenażer (ale występuje w "Koniec serii"?), to może wzrośnie jego popularność na naszym (i pewno europejskim) rynku. Jeśli nie będzie się psuć, zwłaszcza jeśli elektronika będzie w miarę wytrzymała, no i mechanicznie producent nie przyoszczędził na wytrzymałości, to raczej problemów być nie powinno. Jeśli coś się będzie sypać, a dystrybutor/producent zapewni dobrą obsługę gwarancyjną to też problemów nie będzie, w ostateczności zostanie zwrot kasy przez Deca, a to też ma znaczenie. 

No i patrząc na aktualne ceny, to chyba mimo wszystko ten trenażer nawet w tej cenie jest całkiem dobrą ofertą, zwłaszcza na stosunkowo dobre i stabilne szacowanie mocy. Może Kamil się ze mną nie zgadza, ale na wykresach widać dość mocne wygładzenie (i nie wynika to z "bardzo równego tempa pedałowania") przebiegu, prawie jak włączenie wygładzania w Wahoo. W praktyce jednak nie ma to dużego znaczenia, bo dokładność jest spora, wygładzone są wahania wynikające z naturalnego przebiegu mocy podczas jej generowania, responsywność trenażera jest bardzo dobra, podobnie jak utrzymanie żądanej mocy - wnioski z danych generowanych przez miernik P2M.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#18 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 01 luty 2021 - 21:33

Może Kamil się ze mną nie zgadza, ale na wykresach widać dość mocne wygładzenie (i nie wynika to z "bardzo równego tempa pedałowania") przebiegu, prawie jak włączenie wygładzania w Wahoo.

Tam się nie zgadza. Po prostu inaczej to nazywamy. Ja myślę że to ograniczenie trenażera, a ty celujesz w teorie że to celowe wygładzanie.

 

Jak bym miał je porównywać tylko z elektromagnetycznymi to jak wypada najtańszy w rankingu Tacx Flux S?

Nowy pomiar, tym razem przy nie tak równej kadencji i z odpuszczeniem korb i zmianą obciążenia (RESISTANCE) i przełożeń, czego na razie nie widziałem w testach, ale przyznaje że jakoś wiele ich nie oglądam. 
 
https://zwiftpower.c...p?set_id=106774

Więcej testów udostępniły niektóre osoby na grupie https://www.facebook...46465182214101/

 

Tam są wyższe waty a ja w styczniu raczej tylko rozjazdy po siłowni robię.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#19 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 luty 2021 - 08:11

Patrząc po wykresach Twoich i  z linków z FB to można przyczepić się chyba tylko do krótkich mocy chwilowych, czy sprintów na maksymalnych mocach. Ale też nie zawsze. 
Tryb ERG jest dobry, a nawet bardzo dobry. Zmiany mocy z danych P2M wynikają głównie z normalnej charakterystyki generowania mocy przez człowieka, trenażer nie stara się na siłę korygować każdej niedokładności przy każdym depnięciu korby. I to jest dobre. Wolę właśnie tak, niż gdyby trenażer próbował na siłę korygować każdą niedokładność mocy przy każdym obrocie korby. Tyle tylko, że warto mieć również miernik mocy w rowerze dla NP.
Sprawdzałeś może jak zachowuje się na bardzo niskich prędkościach obrotowych? Podejrzewam, że tu będzie pięta Achillesowa (stąd niski % symulowanego nachylenia), ale warto byłoby sprawdzić dla weryfikacji. Nawet Neo (przed 2T)  i Wahoo miał z tym spory problem, choć ponoć to poprawili. O dziwo trenażery Elite w tym przypadku sprawiają się lepiej z uwagi na inny sposób regulacji siły hamowania.
A właśnie - sprawdzałeś może budowę wewnętrzną i co w bebechach siedzi? 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#20 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 11 marzec 2021 - 21:49

W ostatniej wersji oprogramowania Thinkrider X7 Pro 3, jest większa częstotliwość próbkowania, przez co wykres jest mniej uśredniony a bardziej dokładny. Przynajmniej dla ANT+.

Wyszła też wersja Thinkrider X7 Pro 4 która podobno ma poprawiony tryb slope na 16% czy ile tam powinno być.


  • big75 lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź