Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otarcia Po Treningach Na Trenażerze


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 14:38

Hej, 

 

Mam dosyć poważny problem, który mnie wyłączył na ładnych parę dni z treningów. Otóż, po trzech tygodniach intensywnych treningów (4 jednostki na rowerze tygodniowo) porobiły mi się otarcia na pachwinach, które się zamieniły w końcu w rany. Czy ktoś może borykał się z podobnym problemem? Jak to najszybciej wygoić i czy są jakieś patenty, żeby tego uniknąć w przyszłości?

 

Co ciekawe, to mi się dzieje w zasadzie tylko na trenażerze, na dworze problemu nie ma, rower mam po fittingu, spodenki mam z bardzo porządną wkładką (Assos). 

 

pozdrawiam

 

Kal


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#2 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 14:51

Mam (miałem) podobny problem. Na zewnątrz nigdy nie miałem otarć, mimo jazd po 5-6h.

Na trenażerze jednak pot sprawił, że robiły mi się otarcia.
Niby banalne i wydawało by się oczywiste rozwiązanie, ale:
- od razu jak schodzę z trenażera to pod prysznic
- jak czuję, że gdzieś już może mnie zacząć ocierać to po prysznicu sudokrem
- przed jazdą zawsze zapobiegawczo oliwka dla dzieci w te miejsca jeśli trening do 1.5h, jeśli dłuższy to assos chamois creme

Od kiedy to praktykuję to właściwie poza jakimiś drobnymi otarciami, które na następny dzień już są niewyczuwalne nic się nie dzieje.

#3 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:02

Smaruj dupę Assosem, pomoże. 

 

Mi drętwieje krocze. Wyszedłem na zewnątrz i nic, a w domu 15 minut jazdy i drętwo. Myślałem, że może wina wysiedzianego siodła, opuszczenia kiery, ale nic nie pomogło. Sprawdziłem na zewnątrz i brak objawów. 

 

Na forach w necie pełno tematów i otarciach (większych w domu niż na zewnątrz), czy drętwieniu różnych części ciała. Jednak inside i outside to zuuupełnie co innego.



#4 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:04

Ja na trenażer powyżej 1,5 h smaruję się kremem Nivea. 

A na gotowe rany, to właśnie Sudokrem. 



#5 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:05

Drętwieje, bo siedzisz w jednej pozycji, jednak na zewnątrz cały czas coś się dzieje, co wymusza zmianę pozycji, a tu mielisz jednostajnie w identycznym położeniu. Kumpel miał też z tym problem, ale go ogarnął zmieniając siodło na Adamo. 

 

Dzięki za info o Assosie - zamawiam w te pędy 👍🏻


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#6 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:14

Do tego chyba wibracje przenoszone na tyłek z drogi trochę go masują a na trenażerze to stały nacisk. Najgorzej jak robi się lekki trening w tlenie. Przy mocniejszych akcentach mimo wszystko tyłek się trochę odciąża. Ja na trenażerze wytrzymuję bez problemu pierwsze 30min. Potem muszę z 10s pokręcić na stojąco i powtarzać to przynajmniej raz na 15 minut.



#7 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:17

Do tego chyba wibracje przenoszone na tyłek z drogi trochę go masują a na trenażerze to stały nacisk. Najgorzej jak robi się lekki trening w tlenie. Przy mocniejszych akcentach mimo wszystko tyłek się trochę odciąża. Ja na trenażerze wytrzymuję bez problemu pierwsze 30min. Potem muszę z 10s pokręcić na stojąco i powtarzać to przynajmniej raz na 15 minut.

 

Zgadza się - interwały da się w miarę wytrzymać, ale dłuższy rozjazd po 2,5h na trenażerze to już masakra, ale nie ma wyjścia niestety. 


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#8 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:46

Tylko jazda na stojąco co jakiś czas ale ciężko tak jechać lekko :) .



#9 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 25 styczeń 2021 - 16:19

1. Depilacja. Im mniej włosów pod spodenkami tym lepiej.
2. Wentylacja. Wydajne chłodzenie. Duże pocenie się na trenażerze to najczęściej objaw zbyt słabego chłodzenia. W jeździe w domu nie chodzi o przegrzewanie się.
3. Krem przeciw otarciom typu Sports balm, Assos.
4. Sudocrem po.
Uwagi co do kremów: jak każdy kosmetyk uzależniające są. Skóra nie robi się twardsza w miejscach gdzie powinna bo przecież ma chemię, która ją chroni.
Ja używam tylko kiedy już mam problem z otarciem, po zaleczeniu przestaje używać.
Polecam też na interwały kombinezon Triathlonowy zapinany zamkiem z przodu. Łatwo regulować temperaturę rozpinając go oraz kombinezony tri mają bardzo cienką wkładkę. Jeśli chodzi o lekkie jazdy to normalne spodenki i co 5 minut 5-15 sekund na stojąco oraz zmiany chwytów od pozycji mocno wyprostowanej po kilka minut w pozycji ekstremalnie pochylonej, jak przy ucieczce z "wirtualną lemondką". Chodzi o to, żeby nie ugniatać tkanek w tym samym miejscu tylko co jakiś czas dać im odpocząć.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#10 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 16:25

Polecam też na interwały kombinezon Triathlonowy zapinany zamkiem z przodu. Łatwo regulować temperaturę rozpinając go oraz kombinezony tri mają bardzo cienką wkładkę. Jeśli chodzi o lekkie jazdy to normalne spodenki i co 5 minut 5-15 sekund na stojąco oraz zmiany chwytów od pozycji mocno wyprostowanej po kilka minut w pozycji ekstremalnie pochylonej, jak przy ucieczce z "wirtualną lemondką". Chodzi o to, żeby nie ugniatać tkanek w tym samym miejscu tylko co jakiś czas dać im odpocząć.

 

Strój startowy w zasadzie zakładam tylko na zawody, właśnie ze względu na cienką wkładkę - po to ona taka jest, żeby nie przeszkadzała w pływaniu i bieganiu. 

 

Kombinuje jak mogę - chwyt dolny, górny, lemondka - co ciekawe - przy pozycji aero drętwieje krocze jak cholera, a na zewnątrz wszystko gra 🤔. 


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#11 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 17:14

Na trenażerze warto mieć przednie koło delikatnie wyżej niż tył. Na zewnątrz działa opór wiatru, więc delikatnie "prostuje".
Ja zrobiłem też rockerplate żeby nie było takiego efektu sztywności.


Co do pozbywania się włosów w tych partiach to doszukałem się dwóch skrajnych teorii. ;)

#12 Gosc_kamilla36_*

Gosc_kamilla36_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2021 - 09:09

Ze względu na takie otarcia dobrze jest mieć jakąś maść, z której pomocą poczujesz ulgę. Ja polecam krem octenicare - z jego pomocą nie raz udało mi się poradzić sobie z otarciami a nawet oparzeniami. Krem ma działanie odkażające i wspomagające procesy gojenia, więc zdecydowanie warto go mieć.



#13 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 15:32

Na każde 10 minut jazdy wstaję z siodełka na 1 minutę. Rozwiązuje to problemy z obtarciami i drętwieniem.



#14 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 22:08

Polecam też na interwały kombinezon Triathlonowy zapinany zamkiem z przodu. Łatwo regulować temperaturę rozpinając go oraz kombinezony tri mają bardzo cienką wkładkę. 

 

Dzisiaj spróbowałem ze strojem tri i o dziwo mniej cierpiałem. Dzięki za sugestię!


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017




Dodaj odpowiedź