Skocz do zawartości


Zdjęcie

[S] Karoo 2, Berk Lupina


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 14:11

Witam,

 

Mam do sprzedania:

 

- Hammerhead Karoo 2 (używany przez 2 miesiące)

https://www.olx.pl/d...67-IDIPRd8.html

 

- nowe siodło Berk Lupina (padded, 150 mm, owalne pręty)

https://www.olx.pl/d...67-IDITnBL.html



#2 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 10 marzec 2021 - 14:29

Można wiedzieć jaki powód sprzedaży Karoo 2 ? Masz może porównanie do Garmina ?



#3 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 14:36

Fenix 6 pojawił się na ręku i brak kompatybilności z Karoo znacznie ogranicza funkcjonalność usług Garmin.

 

Mam 830 od dwóch lat i mam jako takie porównanie. Jeśli ktoś nie jest power userem Garmina i nie korzysta z bardziej zaawansowanych funkcji (głównie FitBit) to Karoo jest ewidentnie sprzętem kolejnej generacji. Dziś ma jeszcze ograniczone możliwości, ale z zapowiedzi Hammerhead wynika, że zostaną one uzupełnione wkrótce (np. ich wersja ClimbPro, światła ANT etc.). Jednoznacznie potencjał w nawigacji Karoo jest dużo większy niż Garmin. Druga sprawa to wyświetlacz, który robi różnicę. Możliwość zrobienia sideload otwiera jednostkę na aplikacje Android, co kompensuje brak apek IQ. Oczywiście są detale, w których Garmin IMHO jest lepszy :-) ale to z naturalnych względów pozostawię dla siebie :) 

 

 


  • Ulepekin lubi to

#4 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 14:55

Jednoznacznie potencjał w nawigacji Karoo jest dużo większy niż Garmin.

Mógłbyś rozwinąć? Potężna moc nawigacji Garmina to głównie rozwijane od wielu lat mapy (oczywiście częściowo bazujące na OpenStreetMap) oraz ich potężne doświadczenie z tworzeniem nawigacji wszelakich (samochodowe, morskie itd.). Konkurencyjne komputerki często nie mają albo pierwszego albo drugiego albo obu wymienionych "potęg Garmina" i na tym właśnie prędzej czy później trochę przegrywają. Mógłbyś rozwinąć na czym polega potencjał nawigacji Karoo?

 

Mam też drugie pytanie: jak sprawdził się Berk Lupina? Słyszałem dużo pozytywnych opinii, ot dla niektórych siodełko przyszłości.



#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 marzec 2021 - 15:03

Szkoda, że ten berk w wersji padded, bo pewnie byśmy się dogadali :) 



#6 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 15:13

Nie będę się rozpisywał o tym co zostało już w wielu recenzjach napisane o nawigacji w Karoo (np. DC Rainmaker). Nie mam też wielkiego doświadczenia własnego - z tego co widzę, to czytelność nawigacji w Karoo jest ewidentnie większa - wyraźne wskazania, mapka z dużą rozdzielczością, duża płynność. Jechałem 3 razy na zewnątrz i za każdym razem wiedziałem gdzie jechać, czego po 2 latach z 830 nie mogę potwierdzić :) Natomiast zdecydowanie jest potencjał do rozwoju funkcji nawigacji w Karoo, gdzie w obecnej generacji Garmin nie umiem sobie wyobrazić, aby mogli to rozwinąć. Być może w x40 będzie lepiej, ale wtedy dojdzie czynnik "wieku dziecięcego", co jak wiemy zarządzanie problemami z softem nie jest mocną stroną Garmina. W Karoo uwagi użytkowników są na bieżąco wymieniane z zespołem DEV i naprawdę szybko reagują i rzadko psują to co już działało. 

 

Berk Lupina - fantastyczne siodło, używałem rok. Niestety załatwiłem je prawdopodobnie przez błąd z dokręceniem szyn, gdy rower stał w trenażerze. Producent wymienił na nowe, ale w tym czasie przywróciłem do życia Brooksa, z którym mam długi i owocny "związek" i stwierdziłem, że nie ma sensu wracać do Berk (jestem też na granicy wagi maksymalnej i dodatkowy stres mi nie jest potrzebny :D ). 

 

 



#7 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 15:15

Szkoda, że ten berk w wersji padded, bo pewnie byśmy się dogadali :)

 

Warto podarować sobie odrobinę luksusu :D 



#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 15:39

Jechałem 3 razy na zewnątrz i za każdym razem wiedziałem gdzie jechać, czego po 2 latach z 830 nie mogę potwierdzić :) Natomiast zdecydowanie jest potencjał do rozwoju funkcji nawigacji w Karoo, gdzie w obecnej generacji Garmin nie umiem sobie wyobrazić, aby mogli to rozwinąć.

Ok, czaję - czyli w skrócie miałeś na myśli wrażenia użytkowe (UI, UX), a nie stricte backendowe funkcjonalności nawigacyjne. Dzięki za odpowiedź, to mnie właśnie ciekawiło :).



#9 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 marzec 2021 - 17:07

 backendowe ...

halo... to nie forum tenisowe :D



#10 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 17:26

https://pl.wikipedia...-end_i_back-end

 

Jednocześnie przyznaję, faktycznie moja polszczyzna jest przesiąknięte anglicyzmami (jak i kalką) prawdopodobnie w podobnym stopniu jak sto lat temu polski był przesiąknięty neologizmami francuskimi.



#11 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 marzec 2021 - 17:27

Przypominam, że regulamin zabrania komentarzy pod ofertami, a tym bardziej szturchania się bakendami. Jeszcze jeden taki wpis i posypią się kary.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź