Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaseta Ultegra R8000 Vs Sram Force 1170


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 marzec 2021 - 18:12

Z uwagi na ostatnie problemy z dostępnością kaset r8000 11-28, zacząłem się zastanawiać nad kasetą Sram Force 1170 11-28?

Są dostępne i nawet w trochę lepszej cenie niż Ultegra. Ma ktoś doświadczenie z użytkowaniem takiej kasety na łańcuchu Dura ace?

Czy lepiej wymienić łańcuch na Sram? 

Mam nowy łańcuch Shimano, więc nie koniecznie chcę kupować Sram.

Na chwilę obecną jest to pytanie na rozpoznanie tematu. Mam na czym jeździć. Ale chciałbym wiedzieć, na przyszłość.



#2 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 21 marzec 2021 - 21:06

Z uwagi na ostatnie problemy z dostępnością kaset r8000 11-28, zacząłem się zastanawiać nad kasetą Sram Force 1170 11-28?
Są dostępne i nawet w trochę lepszej cenie niż Ultegra. Ma ktoś doświadczenie z użytkowaniem takiej kasety na łańcuchu Dura ace?
Czy lepiej wymienić łańcuch na Sram?
Mam nowy łańcuch Shimano, więc nie koniecznie chcę kupować Sram.
Na chwilę obecną jest to pytanie na rozpoznanie tematu. Mam na czym jeździć. Ale chciałbym wiedzieć, na przyszłość.

1170 sa troszke glosniejsze od Ultegry, uzywalem ich zamiennie z lancuchem Dura-Ace. Kasety Sram sa zrobione z troche innego materialu niz Shimano, maja tez troche inne przelozenia niz te same odpowiedniki z Shimano

#3 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marzec 2021 - 06:15

Co do stopniowania, zwróciłem na to uwagę i w zasadzie, to Sram ma chyba nawet lepsze stopniowanie? Ale, że nie jeździłem na Sramie, to trudno mi powiedzieć. Tak myślę.

#4 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 06:47

Co do stopniowania, zwróciłem na to uwagę i w zasadzie, to Sram ma chyba nawet lepsze stopniowanie? Ale, że nie jeździłem na Sramie, to trudno mi powiedzieć. Tak myślę.


Zalezy do czego, sram w kasecie 11-28 ma koronke 16, czyli caly „dol” kasety jest co 1 zab, wiec na plaskie i chopki elegancko, z kolei Shimano nie ma 16ki ale ma lepiej na „gorze” kasety czyli fajniejsza w gory

#5 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marzec 2021 - 07:40

No właśnie czasem w środku ten przeskok o 2 jest lekko irytujący. Ale to szczegół. Bardziej chodziło mi oto, jak to będzie działać?

#6 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 10:59

No właśnie czasem w środku ten przeskok o 2 jest lekko irytujący. Ale to szczegół. Bardziej chodziło mi oto, jak to będzie działać?


Dzialac bedzie dobrze, minimalna roznica w glosnosci napedu na niekorzysc Srama (z lanuchem Shimano)

#7 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 17:42

Sram strzela, poza tym jest super i będzie działać z systemem Shimano

#8 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2021 - 17:51

Co do stopniowania, zwróciłem na to uwagę i w zasadzie, to Sram ma chyba nawet lepsze stopniowanie? Ale, że nie jeździłem na Sramie, to trudno mi powiedzieć. Tak myślę.


Ja mam sram-a właśnie ze względu na 16T. To jest zębatka której używam przy ~36 km/h. Bez niej jest totalna dziura między 34 i 38. A to są prędkości które powodują u mnie już lekką zadyszkę i wolę jechać z optymalną kadencją.

Używam z łańcuchem shimano, używałem też z kmc i nie narzekam.



Dodaj odpowiedź