Skocz do zawartości


Jakie stosujecie owijki ?


1070 odpowiedzi w tym temacie

#81 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 09 kwiecień 2009 - 10:36

Kaletnik też Cię skubnie, jeśli w ogóle będzie chciał robić. Tu nie wystarczy uciąć pasek skóry. Raz- musi mieć odpowiednią długość, ale najważniejsze jest tzw szarfowanie brzegów owijki / brzeg musi być pocieniony/. Tutaj trzeba dobrego fahmana. pozdr
  • Robert555 lubi to

#82 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 09 kwiecień 2009 - 12:53

Nie idź na kompromis i kup skórzaną, a nie skórzanopodobną:
http://www.poreba.ca...?do=prod&id=994
:-D
tutaj ciut taniej:
http://www.rowerysty...owa-p-1462.html
ale wciąż drogo.


Brooks jest piękny :shock: ale ciut drogi. Poza tym pytałem tylko kontrolnie - gdyby skórzane rączki, które już mam założone się nie sprawdziły.

travisb, Jak Ci nie zależy na znaczkach itp. to udaj się do kaletnika, dogadasz się to wyjdzie dużo taniej niż ten Brooks.


Albo tapicera. Właśnie tam dostałem kawałek skóry (za 10zł) na siodełko. Brooksy drogie więc sam sobie zrobie ;-)

a tak w ogóle to chyba stylowy rower się szykuje ;-)...Kiedy się pochwalisz? ;-)


Niebawem ;-) Jeszcze pare rzeczy mam do zrobienia.

Coś przeczuwam oldschool track bike'a... mniam


Przeczucie Cię nie myli ;)

Kaletnik też Cię skubnie, jeśli w ogóle będzie chciał robić. Tu nie wystarczy uciąć pasek skóry. Raz- musi mieć odpowiednią długość, ale najważniejsze jest tzw szarfowanie brzegów owijki / brzeg musi być pocieniony/. Tutaj trzeba dobrego fahmana. pozdr


Na upartego można to zrobić z odpowiednio cienkim kawałkiem skóry bez szarfowania ale mocno naciągniętym na kierownicę. Efekt będzie ciut inny ale nie powinno to przeszkadzać w trakcie jazdy.

#83 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 kwiecień 2009 - 15:22

Można zawsze zamiast owijki dać skórzane gripy z ładnym rzemykowym szyciem, niektórym się nie podoba innym tak (zresztą jak wszystko), dość łatwo to zrobić, skóry potrzebujesz mniej i nie musisz szarfować, a skóra to skóra!

#84 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwiecień 2009 - 16:28

To ja proponuje cienką skórę, podklejoną odpowiednio wycieniowaną pianką. Albo drugim węższym paskiem skóry.


#85 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 09 kwiecień 2009 - 19:33

T przebijam i sprawdzam. Owiń tanią owijką, a na to owijka z cienkiej skórki. 2 w 1 ,tłumienie drgań i coś na optykę. pozdr

#86 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 09 kwiecień 2009 - 19:40

Narazie nic nie będę owijał. Jeśli gripy mi nie podpasują, wtedy będę kombinował ze skórą. Poza tym wydaje mi się, że sama skóra wystarczy. Nie musi być super miękko - nie jestem aż tak wymagający - wystarczy namiastka komfortu ;-)

#87 speedek

speedek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 kwiecień 2009 - 20:13

Może coś takiego.

ELEGANZA

Mam u siebie. Dobrze wygląda a do tego jest fajne w dotyku i daje poczucie komfortu chwytu.

#88 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2009 - 21:00

odświeżam temat owijek,

macie doświadczenia z białymi owijkami? Chcę wymienić dotychczasową czarną korkową, która ani nie barwiła rąk ani z racji koloru nie widać na niej brudu. Biała - hmmm, problematyczna.

znalazłam takie cuś na alledrogo:
http://allegro.pl/it...elem_35pln.html (chyba dosyć gruba)

http://allegro.pl/it...n_2_kolory.html (ten karbon to ma wspomagać sztywność/wytrzymałość?)

http://allegro.pl/it...r_2_kolory.html (chyba cieńsza od poprzednich i do tego wzornictwo więcej jak ok)

a może jakaś taka zwykła korkowa? http://allegro.pl/it...nice_biala.html

Jakieś doświadczenia z tymi owijkami, lub ewentualne inne sugestie?

#89 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 11 maj 2009 - 21:03

wonka2805, Najbardziej chwalone były owijki Fizika ;-) http://www.sklep.eur.../_info/?id=2721

#90 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2009 - 21:06

Korek ma to do siebie, że przyjmuje brud, nawet głęboko, dlatego po jakimś czasie już nie da rady jej doczyścić do pierwotnego koloru, ale jeśli czyści się ją po każdej jeździe wilgotną szmatką zmoczoną w ciepłej wodzie i potrze się szarym mydłem do plam to jest czysta, nie śnieżno biała, ale czysta. Najtrudniej doczyścić białą owijkę korkową, która ma dodatkowo wklęsłe tłoczenia logo lub napisów marki.

Natomiast owijka biała fizika jest wykonana z microtexu, jest to materiał który nie ma tendencji do przyjmowania głębiej brudu, wystarczy lekko przetrzeć i jest taki sam kolor jak po założeniu.

#91 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 maj 2009 - 21:11

http://allegro.pl/it...r_2_kolory.html

Ja miałem taką owijkę co prawda była niebiesko czarna ale i tak paru wypadach była już nie tak ładna jak na początku,więc podejrzewam że przy białej będzie bardzo podobnie albo i proces brudzenia nastąpi dużo szybciej

#92 tymon

tymon
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 11 maj 2009 - 21:17

Wonka, nie bierz białej owijki korkowej. Ja mam aktualnie u siebie białą z microtexu firmy BBB i jestem bardzo zadowolony. Nie ma problemu z myciem i wygląda cały czas ładnie. W ogóle jakoś korkowe owijki są dla mnie mniej przyjemne w dotyku.

Pozdrawiam.

#93 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2009 - 21:17

kubano, przemyśle tego Fizika i dzięki kr1zje za opisanie jego właściwości. Tym bardziej napawa mnie opcja jego zakupu entuzjazmem.

Tym samym Pro odeszły chyba przy białej owijce w niepamięć.

[Edit]
... no i korka też nie będzie :-P

#94 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2009 - 21:17

Pamiętasz mojego 'cervelo' - najpierw była biała owijka korkowa firmy Gist - jak sam to nazwałem kiedyś to była 'tragedia firmy gist' - zniszczyła się od jazdy na trenażerze - chłonie wszystko co jest w pobliżu - zmienia kolor od potu i dowolnego warunku...

wkurzyłem się i kupiłem czarną owijkę PRO - ale nie założyłem jej bo chyba kr1zje albo ktoś inny z kim gadałem przez gg polecił mi fizika właśnie z microtexu - polecam bez dwóch zdań - co prawda sama warstwa klejowa nie trzyma sie najlepiej ale przy odpowiednim naciągu podczas zakładania nie ma bata by podczas eksploatacji się ruszyła - po wyjeżdżeniu trochę nie ma ani jednego śladu brudu nawet - uznaj że ten microtex to taka bardzo abrdzo sztuczna skóra - naprawdę świetna sprawa - podoba mi sie bardzo - mimo iż delikatnie twardsza ok korkowej nie czuć w ogóle dyskomfortu...

foto1
foto2
foto3

#95 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 maj 2009 - 21:20

Ja też mam owijke biała od paru miesięcy i nadal jest biała a używana codziennie.
Korka też bym nie brał, raczej te z normalnych matowe, nie śliskie, rękawiczki lepiej trzymają.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#96 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2009 - 21:27

kobrys, piękne to Cervelo - jak aniołek w tej bieli :lol:

Coraz bardziej skłaniam się ku temu Fizik-owi

#97 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2009 - 21:53

Jeśli koniecznie musisz teraz kupić tą owijkę to kupuj - jak nie koniecznie dziś czy jutro to w pon mogę ci kilka pozostałych mi ścinków z owijki w normalnej kopercie wysłać to obejrzysz sobie czy Cię satysfakcjonuje :)

#98 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2009 - 23:30

Coraz bardziej skłaniam się ku temu Fizik-owi


To jeszcze ja Ci ją polecę. Dzięki radom innych forowiczów nabyłem taką- czarną. Co do białego koloru to się nie wypowiem ale jeżeli chodzi o samą owijkę to jest rewelacyjna- najlepsza jaką do tej pory miałem.
Pozdro!

#99 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2009 - 08:24

kobrys, będę wdzięczna za te kilka ścinków. odezwę się na PRV. Nie musze kupować już teraz - bardziej chodzi mi o design niż zniszczoną starą - wiesz, takie kobiece fanaberie :lol:

#100 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 12 maj 2009 - 08:27

Ech Wy dziewczyny..... I za to WAS kochamy :-)



Dodaj odpowiedź