Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niby Pracują Nogi, A Uda Nie Chudną Co Jest?


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Betik

Betik
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądSzypliszki

Napisano 29 marzec 2021 - 09:37

Cześć, zaczęłam jeździć rowerem w sumie od wakacji. Nie było miesiąca żebym nie zrobiła minimum 150 km. No i przyznam ,że oprócz samej przyjemności z jazdy, to ważne dla mnie było, aby nieco schudnąć. W szczególności na nogach, a konkretnie w udach. Dlatego zdecydowałam się na rower, bo w końcu nogi pracują. Chociaż czuję lepszą kondycję, czuję, że mam lepsze nogi, a one dalej są wielgachne  :huh: . Czy jazda na rowerze nie sprawiła, że Wasze nogi zrobiły się zgrabne? Czy tylko ja mam jakiś dziwny przypadek? Zaczęłam pić wodę z cytryną (rzekomo pomaga: https://waga-lekka.p...na-odchudzanie/), dodawać trochę imbiru itd. Jem częściej ostre przyprawy, piję zieloną herbatę po chemiczne spalacze nie sięgam, bo się boję. Słyszałam akcje o przegrzaniu organizmu.



#2 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 marzec 2021 - 09:47

Na tak ogólnikowe zapytanie odpowiedzi mieć nie będziesz. Podaj więcej szczegółów a przede wszystkim jaka to jest intensywność, ile trwa trening, jak z odżywianiem ? To wszystko jest skomplikowane, ale z czasem da radę uzyskać zamierzony cel.



#3 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 10:03

Nie, nie da się schudnąć w wybranym miejscu ciała, to tak nie działa.
To, co komu "spada" jako pierwsze jest indywidualne.

#4 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 marzec 2021 - 10:13

150km - zakładając 40km tygodniowo, najpewniej w weekendy, więc efekt będzie marny...



#5 Betik

Betik
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądSzypliszki

Napisano 29 marzec 2021 - 10:25

Tak jak wcześniej napisałam minimum, najczęściej jest to 200 km, czasami nawet więcej. Rozdzielam najczęściej na 2-3 dni w tygodniu po ok 20 km. Jeżeli chodzi o dietę no to trzymam na oko, słodyczy praktycznie nie jem, jak już coś to cola zero. Dużo gotuje sama, zbilansowana jest. Jednakże nie pilnuje jej jakoś mocno restrykcyjnie licząc każdą kalorię. A no i od 3 tygodni jezdze do pracy rowerem ok 6 km w jedną stronę, to tych kilometrów jest jeszcze więcej.



#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 10:38

Tłuszcz nie spala się miejscowo. Czyli to, że nogi pracują nie znaczy, że tłuszcz będzie schodził najpierw z nich.

#7 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 marzec 2021 - 10:50

Ja napiszę tak: u kobiet najczęściej i najszybciej tłuszcz odkłada się w biodrach i w wewnętrznych udach.  Więc stąd też tłuszczyk będzie najszybciej "ubywał" (czyt. zmniejszały się komórki tłuszczowe). Ale to nie tak, że osiągniemy cel i koniec - szybko rozmiar powraca. Więc to nie jest "jednorazowy zabieg", tylko nowy styl życia.

Natomiast należy sobie jeszcze zadać pytanie, jaki typ ciała mamy. Bo jeśli się okaże, że mamy w udach dużo mięśni, to jak najbardziej poprzez ćwiczenia możemy zmniejszyć rozmiar ud, poprzez transformacje wł. szybkokurczliwych na wolnokurczliwe (najszybciej na szybkokurczliwe ale tlenowe).

Do tego dużo ruchu, tlenu, mało słodyczy i dziewczynka jak się patrzy.... :)



#8 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 marzec 2021 - 12:31

Ja napiszę tak: u kobiet najczęściej i najszybciej tłuszcz odkłada się w biodrach i w wewnętrznych udach.  Więc stąd też tłuszczyk będzie najszybciej "ubywał" (czyt. zmniejszały się komórki tłuszczowe). Ale to nie tak, że osiągniemy cel i koniec - szybko rozmiar powraca.

 

To nieprawda. Tam gdzie tłuszcz pojawia się najpierw, tam znika ostatni.


  • Bzyk lubi to

#9 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 12:36

Tłuszcz może znikać ale mięsień rośnie



#10 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 13:13

Takie rzeczy, to tylko w Erze :)

Bilans kaloryczny ujemny - spalamy tkankę tłuszczową. 

Bilans kaloryczny dodatni - budujemy masę mięśniową. 



#11 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 marzec 2021 - 13:26

To nieprawda. Tam gdzie tłuszcz pojawia się najpierw, tam znika ostatni.

Wizualnie, zmniejszenie małych pokładów robi mniejszą różnicę niż zmniejszenie wielkich pokładów - to miałem na myśli.



#12 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 13:56

Takie rzeczy, to tylko w Erze :)

Bilans kaloryczny ujemny - spalamy tkankę tłuszczową. 

Bilans kaloryczny dodatni - budujemy masę mięśniową. 

A może coś kłuje? :ph34r:



#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 14:25

Na towarze działa to tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • lukaszzsch lubi to



Dodaj odpowiedź