Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przednia Przerzutka 105 R7000 Ocieranie


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sok_z_zuka

sok_z_zuka
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 15:06

Hej, 

Czy tą przerzutkę da się tak wyregulować, aby nie łańcuch nie ocierał na skrajnych przełożeniach (wiem ze tak się nie jeździ, ale denerwuje mnie to :) )?

 

Na blacie z przodu mam tak ustawione, ze nie ociera na żadnym przełożeniu, ale na mniejszej z przodu po wrzuceniu 3-4 najmniejszych z tyłu ociera już. Na najmniejszej, łańcuch wręcz haczy. Trimy nie pomagają. 

 

Mam tak od nowości, a próbowałem regulować z manualem shimano i nadal lipa. Dać sobie z tym spokój, czy jest metoda na ogarnięcie - bez konieczności babrania się w klamko-manetkach ? 



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 kwiecień 2021 - 17:38

Powinno się to dać wyregulować, choć jest to ciężkie. Nie jesteś pierwszy z z pytaniem o r7000 i r8000. Ogarnięty serwisant powinien sobie z tym poradzić. Sam mam r8000 i za każdą zmianą linki, mam z tym trochę zabawy. Na pierwszą jazdę zabieram też imbusik, aby zrobić lekkie korekty, jak wszystko się ułoży.



#3 sok_z_zuka

sok_z_zuka
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 17:47

dzięki. U mnie jest albo w jedną stronę dobrze albo w drugą, ale nigdy nie jest tak żeby na obu zakresach było chociażby poprawnie (nie mówię idealnie).



#4 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 18:25

Przygotuj się na walkę. Trymowanie jest tak słabe w tej serii, że aż boli głowa. Ostatecznie udało mi się zrobić tak (na tym mi zależało), że na blacie jest cicho do drugiej największej koronki, a na malej tarczy do 2 najmniejszej koronki.
Okupione to było - sumując - paroma godzinami "zabawy". Ostatecznie robione według manualna Shimano.

#5 sok_z_zuka

sok_z_zuka
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 18:50

u mnie teraz jest tak, że względnie cicho (delikatna obcierka) jest na max 2 najmniejszej z tyłu i małej z przodu. Na najmniejszej z przodu i z tyłu trze głośno i chamsko.

Na blacie cicho w pełnym zakresie (no powiedzmy ze największa z tyłu lekko obciera). 

 

Raczej mam już dość na ta chwile tego kręcenia, bo to mało co daje.  Tak czy tak nie będę tak kosił łańcucha.

 

Trymowanie to zart, baryłka napięcia linki tez działa no tak sobie imo



#6 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 19:56

Generalnie baryłka do przedniej przerzutki jest w ogóle nie potrzebna bo naciąg blokujesz bezpośrednio przy przerzutce.



#7 sok_z_zuka

sok_z_zuka
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 20:34

Sorki, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Tą śrubkę miałem na myśli właśnie. Manual ja nazywa zdaje się "cable adjustment barrel". Na ramie nie mam żadnych innych baryłek. :)





Dodaj odpowiedź