Skocz do zawartości


Zdjęcie

B'twin Triban 500 - Co Z Niego Zrobić?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 drops

drops
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 maj 2021 - 12:27

Po kilku latach jazdy na Tribanie 500 przyszedł czas na zmianę. "Nowa" szosa już jest, ale co zrobić z Tribanem. Nigdy mnie nie zawiódł czy to wycieczki solo, amatorskie wyścigi czy triathlon.

Początkowo miałem pomysł żeby przywrócić set up sklepowy i sprzedać, a z drugiej strony zgodnie ze wzorem na optymalną ilość rowerów (n+1), zostawić i przerobić.

Wiem że Gravela z niego nie zrobię ale może jakieś opony z delikatnym bieżnikiem by weszły?

Napęd też najchętniej jakiś 1x?  

Miał ktoś podobne doświadczenia, pomysły



#2 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 05 maj 2021 - 12:38

Raczej opony 28c to będzie max, co tam wejdzie, więc gravela ciężko będzie z tego zrobić. Ograniczeniem są tutaj hamulce szczękowe. Ja bym sprzedał, bo zapotrzebowanie na rowery jest a rowerów brakuje. Więc czy przywrócisz go do stanu oryginalnego czy sprzedasz go w stanie zmodyfikowanym raczej łatwo znajdziesz kupca.

 

Natomiast jeżeli miejsca masz sporo to ja bym "przerobił" (chyba zbyt duże słowo) go na rower zimowo-miejski. Opony 28c, które jako tako odprowadzają wodę powinno się udać znaleźć, do tego błotniki, może bagażnik i coś miejskiego/dojazdy do pracy lub po prostu zimówka w sam raz.



#3 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2021 - 12:40

Mam podobny problem, zdecydowałem sie sprzedać a kasę ze sprzedaży :) zainwestować w nowe zabawki do nowej szosy :) 


  • artho lubi to

#4 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 05 maj 2021 - 12:49

U mnie stary rower poszedł w dobrej cenie. Dbałem o niego ale jednak 4 lata na karku miał. Zapotrzebowanie duże, chyba warto dać komuś innemu radochę :P :P



#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 maj 2021 - 12:56

Jeżeli masz dom i miejsce, żeby trzymać rower, a jednocześnie nie masz zapotrzebowania na fundusze, to zostawiłbym go jako zimówkę oraz rower do trenażera. Nic mnie bardziej nie irytuje, niż odkręcanie roweru z trenażera, za chwilę znowu przykręcanie, rozstawianie tego całego bałaganu, mata, osłona przeciwpotowa, itd. 


  • artho i MYT lubią to

#6 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 05 maj 2021 - 19:46

Jeżeli masz dom i miejsce, żeby trzymać rower, a jednocześnie nie masz zapotrzebowania na fundusze, to zostawiłbym go jako zimówkę oraz rower do trenażera. Nic mnie bardziej nie irytuje, niż odkręcanie roweru z trenażera, za chwilę znowu przykręcanie, rozstawianie tego całego bałaganu, mata, osłona przeciwpotowa, itd. 

 

Też zostawiłem sobie "aluminium" do trenażera. Szkoda go było oddawać za grosze, a rowerek był jak nowy, na pełnej 5800. Zimą, zwłaszcza jeśli taka jak poprzednia, jest to rozwiązanie idealne. W tygodniu wieczorem trenażer, a weekendzik czy święto na zewnątrz. Wiosną i jesienią podobnie, pogoda kapryśna, dzień jeszcze krótki, więc możesz dokonać wyboru co do treningu w ostatniej chwili, bez żonglowania rowerem.



#7 drops

drops
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 maj 2021 - 12:24

Decyzja zapadła. Rower zostaje. Zmieściły się oponki 28 z bieżnikiem. Będzie na niepogodę i przejażdżki po drogach gruntowych leśnych. 



#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 16 maj 2021 - 12:45

Na które opony się zdecydowałeś?





Dodaj odpowiedź