Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie Kasety Vg, Sunshine Itd - Opinie Użytkowników


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 maj 2021 - 10:54

Zdecydowałem się na przetestowanie kaset z Aliexpress.
Może ktoś ma kasety 11 biegów?

Interesuje mnie produkt obrandowany sunshine lub vg.
Ta pierwsza bywa sprzedawana jako clarks, więc może nie pierwsza liga ale jednak nie "coś".

Ceny to 100-150 zł za sztukę.

Ktoś ma? W jakich warunkach użytkuje?
Jak kultura zmiany biegów? Dla mnie to najważniejsze z pewnych technicznych względów ktyterium.

Jak żywotność?
Z azjatyckich produktów nie interesuje mnie sunrace który jest cenowo blisko Shimano.

#2 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 21 maj 2021 - 11:13

Mam zamówione, 12 - tka 11-50 do MTB. Jest już oclona więc w przyszłym tygodniu powinna wlecieć na piastę i będę mógł coś o niej powiedzieć. c2c46018016ae76dffa8b034a5f87d70.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#3 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 maj 2021 - 14:37

Podobno najlepsze są monoblocki sroad 

 

https://jgbike.com/c...imano-sram-180g


  • Marcin321 lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#4 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 maj 2021 - 21:46

Mam zamówione, 12 - tka 11-50 do MTB. Jest już oclona więc w przyszłym tygodniu powinna wlecieć na piastę i będę mógł coś o niej powiedzieć. c2c46018016ae76dffa8b034a5f87d70.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Inne logo ale chyba wciąż ta sama kaseta co pozostałe.

#5 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 maj 2021 - 21:54

Podobno najlepsze są monoblocki sroad

https://jgbike.com/c...imano-sram-180g


Masa nie ma żadnego znaczenia w moim przyoadku, zakładając że dostałbym cło i vat cena finalna oscylowałaby w okolicach dwóch kaset shimano.

#6 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 22 maj 2021 - 10:33

Cła na takie części nie ma. Vat23% za części poniżej 100$ jeszcze mi się nie trafił. Kasety Sunshine są bardzo wytrzymałe. W MTB po 2000km katowania w lesie stan idealny. Łańcuch chiński już do wymiany. Natomiast szybko poleciał blat NW aluminiowy. Wytrzyma max 5000km .Trochę słabo. Przy okazji uważajcie na piasty Pasak, 3 zapadki. W lesie na bardzo stromym podjeździe poszła moc maksymalna i:
Tak więc trzeba kupować wyłącznie 6 zapadek przy aluminiowych bębenkach. Taki mam w Gravelu i wiem, że wytrzyma.307545bb18bcc32898db36b98a0f6758.jpg356893088c8190a7ca197666237839a3.jpg



#7 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 maj 2021 - 06:49

Vat mam doliczony automatycznie do każdego zakupu jako przedostatni krok przed kupnem. Od 1 stycznia tego roku.

#8 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 23 maj 2021 - 07:00

Do drobnicy także? Mnie teraz do widelca za 100$ doliczyli. W ostatnim czasie dwa zestawy korbowe, kaseta, łańcuch, mnóstwo ubrań. Lampki, srampki. Zero VAT! Napisz co kupujesz bo dziwnie to wygląda. Duże, drogie paczki to wiadomo. W tamtym roku jedne koła puścili mi bez ale byłem zaskoczony. Drogie szpeje, ramy itp to tylko europejskie magazyny z VAT opłaconym w Niemczech ostatnio, bo ramę karbonową kupowałem.
Edit:
Przeczytałem jeszcze raz Twój wpis i głupoty widzę. Jaki ostatni krok, jaki VAT? Na jakiej platformie, sklepie kupujesz. 99% to Ali.

#9 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 maj 2021 - 09:00

AliExpress, cena, dodanie do koszyka, potwierdzenie ilości sztuk, wybranie opcji dostawy, przejście do płatności, wtedy naliczany jest vat, każda transakcja. Kwota zakupu podliczona, płatność.

#10 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 23 maj 2021 - 09:50

Codziennie kupuję i nic takiego nie ma!?
Gdzie Ty mieszkasz, bo na pewno nie w Polsce!

#11 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 24 maj 2021 - 13:14

AliExpress, cena, dodanie do koszyka, potwierdzenie ilości sztuk, wybranie opcji dostawy, przejście do płatności, wtedy naliczany jest vat, każda transakcja. Kwota zakupu podliczona, płatność.

 

Co XDDD To chyba coś masz nie tak, bo ja jeszcze wczoraj robiłem spore zakupy i nic takiego nie miałem. No ale ja płacę w dolarach i Revolutem.



#12 knt

knt
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 24 maj 2021 - 13:18

AliExpress, cena, dodanie do koszyka, potwierdzenie ilości sztuk, wybranie opcji dostawy, przejście do płatności, wtedy naliczany jest vat, każda transakcja. Kwota zakupu podliczona, płatność.

 

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, robię tam zakupy zarówno prywatne jak i firmowe.



#13 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 24 maj 2021 - 13:26

Codziennie kupuję i nic takiego nie ma!?
Gdzie Ty mieszkasz, bo na pewno nie w Polsce!


Nie mieszkam w Polsce, nie zmienia to stanu rzeczy że po doliczeniu obowiązkowego vat proporcje cen się zmieniają.
Do 31 grudnia vat nie był doliczany.

#14 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 24 maj 2021 - 13:43

Ale jesteś na polskim forumku a nasz dziki kraj na wszystkie zakupy od chińczyków (jeszcze) vat'u nie ściąga. Zawsze możesz wrócić do pl, będziesz miał taniej xd
  • Prozor i KonradTrek800 lubią to

#15 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 maj 2021 - 13:53

Ale jesteś na polskim forumku a nasz dziki kraj na wszystkie zakupy od chińczyków (jeszcze) vat'u nie ściąga. Zawsze możesz wrócić do pl, będziesz miał taniej xd

Dzicz to jest u nas że można sobie tak bez podatku z innego kraju, a jak u nas chcesz coś bez podatku przestępca. Nie jestem za żadnymi podatkami, bo są one marnotrawione na machine urzędniczą, ale czemu Chińczycy mają się bogacić na tej głupocie nie rozumiem. 


  • admsk lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#16 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 24 maj 2021 - 14:46

Ja widzę to inaczej. Też jestem za automatycznym doliczaniem VAT do każdej transakcji ale w tym podłym kraju jest bandycka stawka 23%! W normalnych krajach, patrz DE można było nawet w kryzysie obniżyć na 16%. Tak więc kłamczuszek ze spółką nie zarobią na nas, bo wszystkie droższe towary będą szły przez DE. Te 7% różnicy VAT robi w skali roku dużą różnicę. Tak więc na polskim konsumencie będą też zarabiać Niemcy. Ja wydaję rocznie na handel że skośnymi kilka tysięcy $. Większość droższych części do maszyn, itp idzie przez Niemcy.
Gdyby były sprawiedliwe podatki 19% VAT i 19% dochodowego od każdego bez odliczeń to można by zwolnić milion zbędnych urzędników i zostawić wszystko oprogramowaniu.
Przykład sprzed kilku dni. Zatrzymali mi w WER Lublin widelec karbonowy za 100$. To była bezpłatna wysyłka w ramach gwarancji więc walczyłem o zwolnienie. Wymieniliśmy kilka pism. Jednego dnia celnik dzwonił do mnie 4 razy, ja także oddzwaniałem. Kolejnego dnia nawet kierownik się zaangażował. Uczciwie licząc człowiek poświęcił całą dniówkę aby naliczyć 23% VAT, czyli 80zł plus koszty dodatkowej wysyłki! Czyli oni nie są w stanie nawet na siebie zarobić!

#17 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 24 maj 2021 - 16:06

Przecież od zawsze każda firma zajmująca się importem nie robi odprawy w PL. Tak jak w obecnej mamy transporty, gdzie towar w kontenerze jest warty czasami 50-60 k$ (a wiadomo, że przy elektronice kwoty bywają duuużo wyższe) to nawet ten jeden punkt procentowy przy kilkuset kontenerach rocznie robi kosmiczne kwoty

#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 maj 2021 - 16:36

U nas prędzej czy później (chyba już prędzej - do końca tego roku?) będzie jak w Norwegii u Tobo. Na razie drobnicę można kupić bez VAT, ale też prędzej czy później chińskie firmy będą sprzedawać z magazynów w UE z wliczonym VAT. Właściwie już jakaś ich część to robi. I nie spodziewałbym się wyraźnego wzrostu cen, a my będziemy mieli dostawę szybciej i łatwiejszą obsługę gwarancyjną. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 24 maj 2021 - 19:57

To co możesz kupić z magazynów EU jest odpowiednio droższe niż ten sam produkt wysyłany z chin. Po prostu klient końcowy bierze na siebie ryzyko opłat, raz się uda a raz nie
W momencie wprowadzenia obowiązkowego vat'u w górę pójdzie przede wszystkim drobnica, gdzie marże są małe a już nawet nie ma sensu wspominać ile chińczyk "zarabia" kiedy sobie zamówisz jakieś śmieci za 5 dolarów z darmową wysyłką

#20 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 24 maj 2021 - 22:30

Sugerowałbym wrócić do kwestii jakości chińskich kaset. Bo się nieczytelny syf robi.



Dodaj odpowiedź