Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie Kasety Vg, Sunshine Itd - Opinie Użytkowników


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 maj 2021 - 00:21

O jakości to tak naprawdę za parę miesięcy się przekonamy. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#22 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 25 maj 2021 - 06:12

Doszła kaseta 11-52. Zamawiałem 11-50 więc "Open dispute" I montować nie montuje. Wygląda solidnie. Wykonanie ładne, bez widocznych niedoróbek. Tarcze i zęby proste. Nie rysuje się nożem kuchennym więc plastelina z domieszką stali nie powinna to być. Swoje waży bo 11-52 i 715 gramów to dość sporo ale cena jak na sprzęt do treningu rekompensuje wszystko. Dwie ostatnie koronki czyli 11 i 13 wymienne i łatwo dostępne (na Ali) a to najważniejsze bo cała reszta może już niedomagać ale na sprint dobrze dół kasety mieć świeży. Bardzo jestem ciekawy jak to będzie się sprawować. W końcu to 12-ka za 127 zł. 1f2cf35abfbd11702b078cb90ae139f4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#23 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 25 maj 2021 - 06:24

Sugerowałbym wrócić do kwestii jakości chińskich kaset. Bo się nieczytelny syf robi.

Napisałem o wysokiej jakości Sunshine (mam w trzech rowerach), innych Chińczyków nie testowałem. Jak złożę nową szosę to kupię i przetestuję te lekkie SROAD 12s. To Ty zrobiłeś z tego wątku syf bo świadomie pomijałes istotne informacje i wywołałeś bezsensowną dyskusję na kilka stron.

#24 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 25 maj 2021 - 07:33

Mistrzu ciętej riposty. Mnie interesowały kasety i ich jakość a nie perturbacje zakupowe. Mogłeś nie drążyć tematu a waty, cło i cała reszta nie była tematem tematu. Nigdzie nie wyraziłem swojej rozpaczy z powodu kosztów dodatkowych, stwierdziłem fakt jaki ma miejsce w moim przypadku.

#25 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 maj 2021 - 08:24

To ja miałem tak:

 

- Sunshine 11-42, 11sp - jeździło dobrze, sprzedałem

- ZTTO 11-50, 11sp - miękki materiał pająka spowodował ostatatecznie rozpad kasety, ale same zębatki były ok. Dostałem gwarancję. Ten model nie jest już sprzedawany.

- ZTTO 11-52, 11sp - ok, ale dupiate sekwencjonowanie ( 8 zębatek co 4 zęby ). Sprrzedałem.

- VG-Sports 11-50, 12sp - ok, lata w rowerze żony. Jedna zębatka lekko zwichowana, ale nie wpływa to na pracę

- Sunshine 11-32, 9sp - chciałem kupić 10sp, dostałem 9sp - poszło dispute i zwrot $. Jeździ w rowerze szwagra, działa nie odróżnialnie od shimano

- Sunshine 11-34 12sp - ogólnie OK, ale z 13T przerzutka nie chce zrzucać. Nie wiem czy to problem przerzutki czy kasety.

- ZTTO 11-34, 12sp - wersja SLR ( ostatnie 5 zębatek z alu ) - śmieć, alu znika od patrzenia

- ZTTO 9-42 - 11sp - wygląda nieźle, 9-11-13 to monolit frezowany ze stali, reszta łączona nitami na pająku. Bębenek XD, jeszcze nie jeździłem.


  • Senninho lubi to

#26 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 25 maj 2021 - 09:46

Dzięki za info.
Moje pytanie o jakość pracy stąd, że kaseta ma być do roweru E, gdzie zmiana biegów odbywa się pod dużym obciążeniem i wszelkie problemy w czasie "normalnej" eksploatacji spotęgują się w tym przypadku. Oczywiście, przy cenie rzędu 100 paręnaście złotych można zaryzykować :)
Poza tym warto przetestować żeby w razie całkowitego braku shimano móc coś zaoferować ludziom :)

#27 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 12 styczeń 2023 - 04:09

Chciałbym dokupić drugi komplet kół aby do Boreasa 2wsadzic oponę 32. Szukam zamiennika kasety Sram 11-42. Padło na Chińską 11-42 Sun.. Jak się mają te kasety z jakością i wytrzymałością w stosunków do Srama?

Facebuk i  YT  Strava


#28 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 styczeń 2023 - 16:31

W czasie gdy był kłopot z dostępnością kaset Shimano zakupiłem 11 rzędową Sunsshine 11-32. Poza wyższą wagą i troszkę głośniejszą pracą ( jeździłem głównie na łańcuchach KMC ) nie zauważyłem szybszego zużycia się koronek czy pogorszenia jakości pracy napędu. Jak dla mnie kaseta nie różni się od Shimano, za niższą cenę dostajemy tylko trochę cięższą kasetę. Na Sramie nie jeździłem ale pewnie podobnie jak w przypadku Shimano. 



#29 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 12 styczeń 2023 - 17:31

W takim razie zamawiam bo Sram to 538g a Sun.. 529 g. Najwyżej później kupię ponownie sram.


Facebuk i  YT  Strava


#30 marek_sienias

marek_sienias
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 12 styczeń 2023 - 22:06

Rok temu zamówiłem kasetę ZTTO 11-biegową 11-32 w wersji hybrydowej, jak to nazywają w ogłoszeniu. Duże koronki wykonane są z aluminium, wycinane z jednego kawałka metalu, mniejsze to już stal. Po przejechaniu na tej kasecie około 8kkm uważam, że jakość super, bardzo niska waga, zmiana przełożeń jak w Shimano, a w dodatku super wygląda.



#31 marek_sienias

marek_sienias
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 12 styczeń 2023 - 22:08

Rok temu zamówiłem kasetę ZTTO 11-biegową 11-32 w wersji hybrydowej, jak to nazywają w ogłoszeniu. Duże koronki wykonane są z aluminium, wycinane z jednego kawałka metalu, mniejsze to już stal. Po przejechaniu na tej kasecie około 8kkm uważam, że jakość super, bardzo niska waga, zmiana przełożeń jak w Shimano, a w dodatku super wygląda.


  • manfred lubi to



Dodaj odpowiedź