Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Dziecięcy

Cannondale Quick Vpace Early Rider Woom jaki rower dziecięcy rower dla dziecka beany amulet

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 26 maj 2021 - 15:41

Hej. Mam trochę czasu więc podzielę się moim doświadczenie z rowerami dziecięcymi. Pewnie sporo osób aktualnie przerabia ten temat i może na forum zagoszczą nowe twarze.

 

Z racji tego, że moja córka ma 5,5 roku a ostatnio kupiłem jej 7 rower (liczę z biegowymi), to widać, że mam na tym punkcie trochę świra default_smile.png Pomijam biegowe, zaczynaliśmy tak:

 

Woom 2 - super do nauki jazdy, według mnie najlepszy. Mała na nim jeździła wyprostowana, czuła się bardzo pewnie. Sprzedał się w przeciągu 24h z minimalną stratą. 

 

Woom 3 - zrobili tam tą cholerną plastikową osłonkę łańcucha, co mnie strasznie irytowało. Strasznie to hałasuje. Dla dziecka, które już umie dobrze jeździć, średni wybór ze względu na małą zębatkę z przodu. Rower do nauki super, do jazdy na dłuższe wypady po prostym bardzo średni, dziecko cały czas kręci 110 obrotów. Sprzedał się w przeciągu 3 dni ze stratą chyna 150zł. Po miesiącu zmieniłem na:

 

Early Rider Belter 20 - lepsze przełożenie, bardziej pochylona pozycja, rower genialny. Założyłem opony Schwalbe Black Jack, napęd paskiem, super lekki. Sprzedał się w 24h, zarobiłem na nim jakieś 150zł (kupiłem w dobrej promocji przez niemiecki eshop). Rower dla dzieci od około 95-100cm, rama jest nisko ale według mnie, ze względu na pozycję, średnio się nadaje do nauki jazdy.  

 

Vpace Max 20 - trochę inna liga rowerów, jest piekielnie drogi ale genialnie wykonany. Co ciekawe, Vpace robi rowery na małych ramach z dużymi kołami. Ta 20" jest od 105cm. Karbonowy widelec, tarcze i wage 6,7kg! Rower robi wrażenie ale ma i wady - córka nie była w stanie wrzucić lżejszej przerzutki i stosunkowo mały rozstaw osi wpływa jednak na stabilność. Rower jest dość krótki i nerwowy. Sprzedałem ze stratą ok 300zł w przeciągu 48h default_smile.png Choć się obawiałem, że będzie problem. Dostałem 2 oferty kupna. 

 

Jako kolejny myślalem o Vpace 24 ale jest mega problem z dostępnością. W sklepie trafiliśmy na

 

Cannondale Quick 24 - córka zobaczyła kolor i było pozamiatane. Czy ten rower jest dobry - osprzętowo jest średni ale:

- ma dość małą ramę i nisko siodełko. Córka ma 112 cm i aktualnie jeździ na 24", siedzi prosto, nawet siodełko nie jest w najniższej pozycji. Zalety tego roweru:

 

- waga bez pedałów to 9,2 kg, co według mnie jest niezłym wynikiem w tej kategorii cenowej

- przerzutka revo twist - córka zmienia biegi bez problemu, co mnie strasznie cieszy

- długi rozstaw kół - rower jest stabilny

 

Wady:

- łożyska kulkowe - we wszystkich poprzednich były maszynowe, koła toczyły się znacznie lepiej 

- kaseta ma najwięką koronkę 28 zębów - ocenił bym 32 lub nawet 34

- obawiam się, że mimo, iż to jeden z moich tańszych rowerów, stracę na nim najwięcej default_sad.png

 

Z innych rowerów 24" poleciłbym:

Beany Zero 24 - czeska firma robi niezłe lekkie rowery w rozsądnych cenach 

 

Amulet Tomcat 24 - wersja bez tarcz ma ponoć 8,1kg ale nigdzie nie jest dostępny. Super cena. 

 

Vpace MAX24 - problem z dostępnością ale to top rower. Oczywiście wersja bez amortyzatora z karbonowym widelcem. Piekielnie drogi ale chyba w przyszłym roku przesiądziemy się na MAX26 default_biggrin.png

 

Pozdrawiam ludzi, którzy mają na tym punkcie podobnego hopla. 



#2 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądWroc

Napisano 26 maj 2021 - 17:59

U mnie taki stan:

 

  • Vitus kids 20+ - bardzo fajny mały czołg z oponami 2,6" - sam bym jeździł ;)
     
  • Author a-matrix asl 24 - w wersji prosto ze sklepu średnio - napęd 3x6 i 12,5kg.
    Wymieniłem korbę na suntour xct jr z zębatką N-W, przeplotłem kółko na piaście deore pod kasetę (szprychy spasowały ;)) i wrzuciłem napęd 1x9 + na kierownicy jeszcze ze 300g można było urwać. Skończyło się na <11kg i dziewczyna zadowolona (choć już wyrasta powoli).
    Zastanawiam się czy nie wrzucić karbonowego widelca 26" z aliexpress zamiast tego niby-amortyzatora - rozluźniła by się geometria i jeszcze jakiś 1kg by się urwał ;) zanim młodszy wyrośnie z 20"

 

 


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#3 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 26 maj 2021 - 18:46

Ciekawy ten Vitus. Waga 10kg jest prawdziwa?
U mnie priorytetem był brak amortyzatora, który znacznie podnosi wagę a dziecku niewiele daje oraz jedna zębatka z przodu. Cały czas myślę o nowej piaście na łożyskach maszynowych ale jeszcze nie wiem, co by tam podpasowało.
Na co byś tą kierownice chciał wymienić, że aż o 300g w dół?

#4 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądWroc

Napisano 26 maj 2021 - 19:09

Ciekawy ten Vitus. Waga 10kg jest prawdziwa?
U mnie priorytetem był brak amortyzatora, który znacznie podnosi wagę a dziecku niewiele daje oraz jedna zębatka z przodu. Cały czas myślę o nowej piaście na łożyskach maszynowych ale jeszcze nie wiem, co by tam podpasowało.
Na co byś tą kierownice chciał wymienić, że aż o 300g w dół?

 

Z tego co pamiętam 10kg z jakimś kawałeczkiem.

 

Fabryczna kierownica w authorze jest stalowa i waży ponad 0,5kg więc cokolwiek alu jest wyraźnie lżejsze ;)


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#5 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maj 2021 - 19:37

Ja przerabiałem Authory 16 i 20 cali, całkiem poprawne i lekkie rowery w normalnych cenach. Za każdym razem sprzedawałem po 2 sezonach za niewiele mniej niż kupiłem.

Obecnie młody jeździ na Orbea MX 24 i to też jest dobry wybór (sztywny widelec, v-brake, 1x9, sensowne opony). Wymieniłem tylko kasetę na XT bo oryginał to było kowadło.

Pierwsze podejście do tarcz i widelca amortyzowanego zrobię za jakieś 2 lata przy przesiadce na 27.5, wcześniej nie widzę większego sensu.

#6 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 26 maj 2021 - 20:25

Myślałem nad tą Orbeą, strasznie mi się podobała ale nie miałem gdzie przymierzyć. A z racji tego, że małą córkę wsadzam na duże koła to chciałem wiedzieć, jak to wygląda. Np. na Superior 24 był o nieco większy niż Cannondale i trochę cięższy. Zresztą z Supem mam doświadczenie, że mocno zaniżają wagę katalogową przy rowerach dziecięcych.
Author na niezłe rowery 16 i 20 ale 24 już wszystko jest z amorem ☹️

Z ciekawości, ile lat / cm ma twoje dziecko, które jeździ na Orbei?

#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maj 2021 - 21:34

Orbeę kupowałem zeszłej jesieni (roczna używka bo nowe były niedostępne), na przymiarkę pojechaliśmy na rowerach i nie było opcji na powrót na starym rowerze :) Syn miał wtedy ok 120cm, ale myślę że ogarnięty rowerowo dzieciak 115cm też dałby radę.



Dodaj odpowiedź