Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transport Roweru Wewnątrz Samochodu - Torby


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 10:04

Szukam torby do zapakowania szosy do wnętrza samochodu na wypad na południe, kilkanaście godzin jazdy. Nie chcę wrzucać jej luzem na stercie innych bagaży, zresztą jest to dość niebezpieczne.

 

Na razie znalazłem takie opcje:

 

https://www.google.c...Q4dUDCAs&uact=5

 

https://www.google.c...Q4dUDCAs&uact=5

 

jest też Polski Zator z kilkoma swoimi opcjami.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje? Może coś się sprawdziło w przeszłości?



#2 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 czerwiec 2021 - 10:18

https://www.decathlo...-594?mc=8023151 mam taki, używałem go w pracy (rower rozkładałem i do biura), kilka razy woziłem w samochodzie. Teraz leży i się kurzy.

Jakbyś był zainteresowany mogę odsprzedać.



#3 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 10:21

Też wydaje się w porządku - będę myślał :). Na razie chcę zebrać opinie i muszę jeszcze wszystkie pomierzyć (bagażnik też).



#4 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 07 czerwiec 2021 - 10:55

A jaki masz samochód i czy będzie dużo innych bagaży? Ja co roku zabieram rower na wakacje do Bułagarii w samochodzie typu  średni Suv  - z roweru ściągam koła i siodełko i rama ląduje stojąc przy tylnej kanapie. Następnie idą walizki i dopiero na górę koła w pokrowcach. W systemie z taką torbą połowa walizek by się nie zmieściła - chyba że bagażnik jest bardzo długi.  



#5 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 11:05

Kombi ale nie z tych największych, bagaży pewnie jak zawsze niestety będzie sporo. Metoda z torbą wydaje mi się czysta i kompletna. Rower jest w jednym miejscu i chyba też całkiem sensownie skompresowany - w tych torbach powyżej także oba koła zdejmujemy.

 

Dawniej zwykle śmigałem wszędzie z bagażnikiem dachowym, ten po kilku latach wymaga niestety serwisu - a i chciałbym spróbować innego sposobu (może przy okazji nieco bezpieczniejszego) :).



#6 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 11:18

Zależy, ile zabierasz bagażu. Ja dla 3 osobowej rodziny brałem 2 walizki + jakieś graty, wszystko układałem tak, aby była dziura na kierownicę i na górę dawałem rower bez kół, przełożyłem kocem i wtedy jeszcze koła. To było w Octavii liftbacku, nie musiałem nawet zdejmować półki. Ale Octavia ma bardzo głęboki bagażnik. Kiedyś miałem Hyundaia i30 kombi i tam to było bardziej skomplikowane. 

 

Torba z pewnością jest czystrzym rozwiązaniem ale nie wiem, czy da ci tyle fleksibilności przy wkładaniu (czasem trzeba przekręcić korbę, inaczej ułożyć kierownicę). 

 



#7 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 11:23

Osoby dwie, ale jak na dwie bagażów sporo ;). Do pakowania na dłuższe trasy podchodzę zawsze rozważnie, nie chcę aby coś mi latało i potencjalnie zagrażało, oczywiście taki luźno leżący rower/koła też można linkami przypiąć, ale torba zdaje się być bezpieczniejsza.

 

Podejrzewam, że podstawową skrzynkę z narzędziami też ze sobą zabiorę aby przekręcenie kierownicy, może odkręcone pedały itd. nie stanowiło problemu.



#8 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 11:32

Torba w sumie ma jeszcze jedną zaletę - jeśli to ładnie spakujesz, możesz dać na tylne siedzienia i zaoszczędzić miejsce w bagażniku. Myślę, że przypięcie pasami nie będzie problemem, ewentualnie pomiędzy przednimi siedzeniami a tylną kanapą.   



#9 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:26

Kombi ale nie z tych największych, bagaży pewnie jak zawsze niestety będzie sporo. Metoda z torbą wydaje mi się czysta i kompletna. Rower jest w jednym miejscu i chyba też całkiem sensownie skompresowany - w tych torbach powyżej także oba koła zdejmujemy.

 

Dawniej zwykle śmigałem wszędzie z bagażnikiem dachowym, ten po kilku latach wymaga niestety serwisu - a i chciałbym spróbować innego sposobu (może przy okazji nieco bezpieczniejszego) :).

innny sprawdzony sposób:

 

Czy nie prościej zamiast bawić sie  w pokrowce , torby.....ściągnąc koła i rower zapakować do bagażnika a bagaże do środka .

Wpierw rama poprzecznie potem koła , dobrze też siodełko obniżyć.

Tak zjeździłem całą Europę , nawet kiedy na górze był dachowy.....no bo jednak te kilka h szybciej  na 1000-1500 km trasie ,dość istotne.

( nie musi być wielkie auto , do starej Octavi czy Citroena C5 spokojnie wchodziło,....Nexiia też)

 

Kombi jeździlśmy z  bratem na 2 rowery w środku ( chyba oba koła ściągnięte nie pamiętam ) ale strat w środku nie było w sensie koła czymś tam owinięte, rama trochę taż żeby amortyzowała ale bez przesady. ....tzn. Octavia Combi + małe BMW 1

 

(Torba  dobra ale bardziej  do samolotu albo TGV  tam chyba nawet innej opcji przewozu roweru nie ma.)



#10 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 czerwiec 2021 - 14:51

Ja tak na 2 rowery jechałem w kompakcie klasy B. Wyjęte przednie koła i sztyce i rowery pionowo obok siebie. Pół przestrzeni bagażowej było dalej dostępne. Rowery owinięte kocem, żeby nie drapały o siebie i żeby nie pobrudzić wnętrza. Zero problemu.





Dodaj odpowiedź