Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetka Ultegra R8000 Prawa, Problem


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 17:25

Witam. Panowie, pacjent jak w tytule. Czasami, rzadko ale jednak się zdarza, nie cofa się razem z klamką po zmianie biegu ta dźwigienka zaznaczona na zdjęciu. Efekt wtedy jest taki że nie działa zmiana biegów, klamka chodzi luźno bez oporu tak jakby w ogóle linki nie było. Trzeba ją kliknąć spowrotem, wskoczy na miejsce i wszystko wraca do normy. Miał ktoś tak kiedyś?? Można temu zaradzić czy już się klamka kończy, a to pierwsze objawy?? e8390364f1f2221ed44009451d6dd5c2.jpgd37e0a5ccaa93aeccc915ad586fe36a9.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwiec 2021 - 20:11

A sprawdzałeś linkę? Czy gdzieś nie jest w manetce uszkodzona/przetarta? Ja bym wymienił na nową. Ewentualnie nawet z pancerzem, choć wtedy trzeba zdjąć owijkę. To może być problem linki a nie klamkomanetki.


  • EmPe lubi to

#3 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 20:21

Pewnie masz rację i oby to tylko linka, bo kiedyś rower oddałem do serwisu z tego powodu i powiedzieli ze linka sie gdzies tam zahaczyła, ale nie ma potrzeby wymieniać. Być może ona gdzieś tam haczy czasami, stąd problem.

Dzięki  :)



#4 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 20:54

Kiedyś zauważyłem podczas jazdy, że nie wraca mi to po zmianie biegu, ale wszystko działało. W sumie to zignorowałem i od tego czasu się nie zdarzyło po raz kolejny.
  • EmPe lubi to

#5 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 10 czerwiec 2021 - 21:50

U mnie zauważyłem coś podobnego (kilka razy) ale zawsze udało mi się odblokować w czasie jazdy. Kilka tygodni później w środku wyjazdu urwała się linka. Trytytka uratowała mi tyłek i nie musiałem dzwonić po wóz techniczny

Pozdrawiam,
Jarek
  • EmPe lubi to



Dodaj odpowiedź