Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silikon A Opony


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 misie0077

misie0077
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 22:00

Hej
Mam w domu opony Continental Grand Prix.
Trochę poleżały w piwnicy i niestety były upaprane od kurzu, brudu itp. Wymyłem je w wodzie z Ludwikiem i teraz pytanie czy takie opony można potraktować silikonem w sprayu do uszczelek aby je odświeżyć i nadać elastyczności? Oczywiście pomijam pryskanie na bieżnik. Czy silikon nie zdegraduje opony?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 czerwiec 2021 - 04:10

Sam silikon jest praktycznie całkowicie bierny chemicznie, a więc bezpieczny. Normalnie uprzedziłbym Cię, że nie każdy rozpuszczalnik w emulsji silikonowej jest bezpieczny, ale preparat do uszczelek ma bezpieczne do mieszki.

 

Czyli krótko mówiąc: jesteś bezpieczny :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 misie0077

misie0077
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 09:10

Jakiś rozpuszczalnik pewnie jest w tym sprayu. Konkretnie mam ten z K2 i tak pomyślałem żeby go wykorzystać na opony bo nowe też chyba są pokrywane silikonem bo ładnie są śliskie i elastyczne. Talku chyba już się nie używa 🙂

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 czerwiec 2021 - 09:13

Talku używa się od środka opony, żeby zapobiec przywieraniu dętki. Od zewnątrz jeżeli czegoś się używa, to nabłyszczacza - może być taki silikonowy do gumy, ale jest też konkretny środek przeznaczony do nabłyszczania opon.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 misie0077

misie0077
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 10:05

No ja właśnie chce psiknąć do środka :) Talku już dawno nie wiedziałem w nowych oponach. Te tańsze jescze tak ale jak przeglądam opony w sklepach to one są pokryte czymś sliskimm od środka jak i zewnątrz



Dodaj odpowiedź