Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na Jakiej Bazie Chińczycy Zrobili Tą Ramę

rama; karbon; chińska;

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 01 lipiec 2021 - 11:15

Witam.

Prosiłbym Szanownych Forowiczów o pomoc w identyfikacji ramy, na podstawie której, Chińczycy zrobili jej kopię. Przedstawiam najbardziej charakterystyczne elementy tego tworu i liczę na to że rozpoznacie po nich jaka to kopia modelu firmowej ramy.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdr.

Wojtek

 

https://photos.app.g...fY9GPzG3WM7dAw7

 


:) 


#2 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 01 lipiec 2021 - 11:57

Kolego Wojtku, to ma być forma zabawy w "zgaduj zgadula", czy jak? 

Jaki jest cel tego posta? Rozumiem, że nie dało zrobić foty całego roweru tylko koniecznie muszą to być "detale", które wyróżnią spośród forowiczów prawdziwego orła i znawcę?



#3 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 01 lipiec 2021 - 12:37

Kolego Wojtku, to ma być forma zabawy w "zgaduj zgadula", czy jak? 

Jaki jest cel tego posta? Rozumiem, że nie dało zrobić foty całego roweru tylko koniecznie muszą to być "detale", które wyróżnią spośród forowiczów prawdziwego orła i znawcę?

Kolego Ciachoorsky, moje pytanie nie mało na celu rozpoczęcie gry "ciepło, zimno" czy też innej zabawy jak to określiłeś "zgaduj zgadula". Po prostu taka rama wpadła w moje ręce, trochę się nią pobawiłem na drodze. Jeździ się na niej świetnie, nawet tego nie oczekiwałem. Rama sztywna, świetnie zachowuje się za zjazdach i w zakrętach, choć podatna jest na boczny wiatr nieco więcej niż inne ramy, na których jeździłem. I w związku z tym chciałem zaspokoić swoją próżną ciekawość i dowiedzieć się czy Chińczycy zrobili kopię zjakiegoś znanego, renomowanego roweru czy też jest to ich wymysł.

Jeśli chodzi o zdjęcie całego roweru to zamieściłem je.

A co do ostatniej części Twojej wypowiedzi, to zwróciłem się z prośbą o identyfikację ramy właśnie na tym forum, ponieważ uważam że jest tu wiele osób, które można określić jako znawcy, fachowcy, orły ect., a i chęć pomocy z ich strony jest również prawie nieograniczona, bezcenna i bezinteresowna.

Pozdrawiam

Wojtek


:) 


#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 lipiec 2021 - 20:42

Nie o to chodzi, zwróć uwagę na to co wytłuściłem:

Kolego Wojtku, to ma być forma zabawy w "zgaduj zgadula", czy jak? 

Jaki jest cel tego posta? Rozumiem, że nie dało zrobić foty całego roweru tylko koniecznie muszą to być "detale", które wyróżnią spośród forowiczów prawdziwego orła i znawcę?

 

Jakbyś zamiast mało istotnych w tym przypadku, zdjęć detali zrobił normalne zdjęcie z boku roweru, to o wiele łatwiej dałoby się porównać do innych ram. A tu nawet z tego ostatniego zdjęcia ciężko to zrobić.

 

Czyli typowe zdjęcie porównawcze znajdziesz w: https://szosa.org/fo...0-nasze-rowery/

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 01 lipiec 2021 - 20:42

Wojtku czy Ty jesteś tym Wojtkiem, który wrzucił (lub wrzucał) filmiki na rouvy (np. coll de rates) ?

Odpowiadając na pytanie tył kojarzy mi się z chińskim winspace a przód (główka) z aluminiowym scottem speedster z lat ubiegłych - +/- dekadę temu (gdy ramy aluminiowe były ładnie szlifowane na spawach).



#6 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 01 lipiec 2021 - 21:06

Wojtku czy Ty jesteś tym Wojtkiem, który wrzucił (lub wrzucał) filmiki na rouvy (np. coll de rates) ?

Yudo, a czemu pytasz o Coll de Rates?

Nawiązując do drugiej części to też myślałem że to coś z Winspace, ale połączenie górnych rur trójkąta z rurą podsiodłową nie pasowało mi do żadnego z modeli winspace a przód to już w ogóle.

Jutro postaram się wrzucić zdjęcie dobrej jakości całej ramy.


:) 


#7 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 01 lipiec 2021 - 21:12

Bo wrzucił to ktoś o swojsko brzmiącym nicku (piszę z pamięci) Wojtek_KOM.

edit: tak tylko pytam na zasadzie it's a small world.



#8 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 01 lipiec 2021 - 21:14

Bo wrzucił to ktoś o swojsko brzmiącym nicku (piszę z pamięci) Wojtek_KOM.

Kiedyś bawiłem się w Rouvy i wrzucałem filmiki, wśród nich chyba był też z Coll de Rates.

edit: rzeczywiście że świat jest mały a w internecie nic nie ginie.

Po za tym społeczność kolarska z każdym rokiem się rozrasta, jednak ludzi oprócz deptania pedałów robiących różne rzeczy okołokolarskie jest nieco mniej więc spotkać ponownie na swojej drodze kogoś kto kiedyś, coś robił nie jest tak trudno i się czasami to zdarza.


:) 


#9 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 02 lipiec 2021 - 16:35

Dodałem jeszcze jedno zdjęcie zgodnie z sugestią Prozora.

https://photos.app.g...fY9GPzG3WM7dAw7


  • Prozor lubi to

:) 


#10 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 02 lipiec 2021 - 19:33

Nawet ładny ;)



#11 wymoczek

wymoczek
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądRG

Napisano 02 lipiec 2021 - 20:04

chyba jest do nabycia na ALIEXPRES, ale chyba nie cieszył sie jakąś wielką popularnością. Ciekawe jak z jakościa-wygląd nie jest zły...



#12 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 02 lipiec 2021 - 20:48

chyba jest do nabycia na ALIEXPRES, ale chyba nie cieszył sie jakąś wielką popularnością. Ciekawe jak z jakościa-wygląd nie jest zły...

Dzięki za info. Szukałem na ali ale niestety żadna z ram, które wyświetlają mi się nie odpowiada tej ze zdjęć. Różnią się szczegółami. Oczywiście proszę nie sugerować się napisami. Gdybyś kiedyś się natknął na ali, proszę Cię o wstawienie linka.

Co do jakości to też jestem mile zaskoczony, wszystko dobrze spasowane choć mam jedną uwagę co do malowania. Użyty lakier bezbarwny jest stosunkowo miękki (pewnie nie dodają utwardzacza) i się szybko rysuje. Najbardziej widać to na kierownicy ponieważ lakier bazowy jest czarny a i częstotliwość kontaktu jest największa co się samo przez się rozumie.


:) 


#13 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 18:41

 TT-X21 ?

 

 

http://tantancycling...a=view&p_id=843

 

https://jluccisano.g.../bike-building/


  • Wojtek K.O.M. lubi to

#14 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 18:47

 TT-X21 ?
 
 
 
 
 
 
 
 

  • dywyn i Wojtek K.O.M. lubią to

#15 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 04 lipiec 2021 - 20:05

 

 TT-X21 ?
 

Yudo, jesteś WIELKI.

Tak to jest to.

Dzięki wielkie!!!

Jeszcze raz YUDO - DZIĘKI.


:) 


#16 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 20:22

A z ciekawości jak wygląda użytkowanie tego typu tworów w:

- wyścigach

- ustawkach

?

 

tzn. rozumiem jazdę solo, ale co z jazdą grupową, tak podczas luźnej ustawki jak i podczas wyścigów, tak tych mniej jak i tych bardziej poważnych?



#17 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 20:31

A z ciekawości jak wygląda użytkowanie tego typu tworów w:

- wyścigach

- ustawkach

?

 

tzn. rozumiem jazdę solo, ale co z jazdą grupową, tak podczas luźnej ustawki jak i podczas wyścigów, tak tych mniej jak i tych bardziej poważnych?

 

https://www.wikihow.com/Ride-a-Bicycle


  • EmPe lubi to

#18 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 20:32

Yudo zgrywasz się czy niespecjalnie masz pod łepetyną?

 

No i super, że jeździsz tak solo ale zdawałoby się, że dość wyraźnie zaznaczyłem dwie opcje nie solo. Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem szkodzi dzisiaj, wiem też, że wymogi UCI są dość oczywiste dla wyścigów UCI. Ale mamy masę mniejszych wyścigów jak i ustawek wręcz prywatnych. :)

 

*chociaż będąc solo też jesteśmy nieraz uczestnikami ruchu a tam są inni, jak nie rowery to samochody etc....



#19 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 04 lipiec 2021 - 20:46

Pisałem że w tym forum są fachowcy, znawcy, orły ect.? No i są!!!


:) 


#20 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 20:52

[...] Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem szkodzi dzisiaj,[...]

 
Pytałeś o użytkowanie i dostałeś precyzyjną odpowiedź. U grupie użytkuje się tak samo.
Ja wiem, że sztuka zadawania pytań jest trudna ale może trzeba było wprost napisać, że chodzi o kwestię homologacji UCI a nie np. o odpowiedzialność cywilną związaną z wprowadzeniem produktu na rynek.

 


  • Wojtek K.O.M. lubi to



Dodaj odpowiedź