Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyszczenie Opon Z Jasnym Bokiem


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 17:19

Macie jakieś patenty? Z moimi Pirelkami nie ma najmniejszego problemu, ale Gośki Veloflexy to kaplica. Szczególnie, że z klocków się sypie i po deszczu jest nieciekawie. Gdzieś wyczytałem, że gąbka i woda z płynem do naczyń daje radę, ale jeszcze nie sprawdzałem.



#2 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 18:08

Spróbuj może gąbką melaminową (zwaną magiczną). Kiedyś chris rzucił to jako patent na czyszczenie białych butów ze śladów po oponach. Może to nie ideał ale nic skuteczniejszego (do butów) nie znalazłem.

No i jak się zdecydujesz to daj znać jak poszło.


  • Bzyk i alterego lubią to

#3 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 18:14

Magiczna gąbka i mydło - używam do veloflexow.
  • Bzyk lubi to

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipiec 2021 - 18:39

+1 dla magicznej gąbki.

 

Zawczasu (albo po wyczyszczeniu) możesz też oponę zaimpregnować środkiem do odzieży albo lakierem do włosów.


  • Bzyk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 18:40

Dziękuję bardzo, jutro skocze do Rossmanna :D 



#6 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 lipiec 2021 - 07:22

...a nawet nie tyle lakierem do włosów (brzmi dziwnie?!), a środkami z których korzystają sami producenci szytek.

Dugast np zaleca zaimpregnowanie nowej szytki przy użyciu Aquasure - czyli niczym innym jak środkiem do uszczelniania namiotów. Używa się tego zwłaszcza w przypadku szytek przełajowych, gdzie bawełniany oplot jest bardziej narażony na zniszczenie.

Wada? Jest to w konsystencji kleju i ciężko się nakłada, natomiast jest bardzo bardzo skuteczne. Przez spory czas impregnowałem tym swoje Corsy, jednak teraz przerzuciłem się na środek który nakłada się dużo, dużo łatwiej. Mianowicie: Tentsure Tent Floor  od McNett'a - konsystencji mleka, nakładam do malutką gąbeczką 1-2 warstwy i w przeciwieństwie do Aquasure jest matowe, a nie błyszczące.


Natomiast samo stricte czyszczenie zabrudzonych już opon/szytek? K2 - środek do mycia silnika. Bezpieczny dla uszczelek/sylikonów etc - nie niszczy opony +jednocześnie jest piekielnie skuteczny (stosuje go z resztą do mycia praktycznie wszystkiego).


  • Bzyk lubi to

#7 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 07:34

Do zabezpieczenia użyje impregnatu do adidasów, bo akurat mam w domu.
Do czyszczenia jak się nie sprawdzi gąbka, pójdę w to K2. Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 lipiec 2021 - 13:08

Ja bym proponował użycie preparatów do mycia opon samochodowych. Bardzo dobrze czyści wszelkiego rodzaju gumy. Obecnie używam preparatu Shine garage koncentrat do rozcienczania. Produkt dostępny w sklepach z chemia auto detailingowa.
  • patryk_60 lubi to

#9 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 lipiec 2021 - 13:13

Ja bym proponował użycie preparatów do mycia opon samochodowych. Bardzo dobrze czyści wszelkiego rodzaju gumy. Obecnie używam preparatu Shine garage koncentrat do rozcienczania. Produkt dostępny w sklepach z chemia auto detailingowa.

Tyle że w przypadku opon z jasnym bokiem sam bok nie jest pokryty gumą.



#10 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 lipiec 2021 - 13:20

Tak racja ale powinno wyczyścić zdecydowanie lepiej niż zwykły płyn do mycia naczyń.
Bzyk pokaż zdjęcia jak te opony wyglądaja i jaki mają przebieg :)



Dodaj odpowiedź