Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cycle Travel Prawdopodobnie Najlepszy Planer Tras


1 odpowiedź w tym temacie

#1 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 sierpień 2021 - 06:06

Tak jak w temacie całkowicie przypadkiem natrafiłem na ten planer. To co mnie urzekło to że jest połączony z StatsHunter a ten ze Stravą. To powoduje iż na mapie wyświetlają się kafelki przebytych tras. Dodatkowo to co dla mnie istotne można za każdym razem podejrzeć punkt i zdjęcie w StretViev oczywiście jesli jest wykonane. Dodatkowo planer nie poprowadzi trasy jeśli ona nie jest utwardzona czytaj asfalt. Brakuje mi tylko jak to ma miejsce w Komoot ikon ciekawych miejsc i zabytków ale to można zrobić eksportując plik do Komoot. 


  • piotrkol i lupus lubią to

Facebuk i  YT  Strava


#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 sierpień 2021 - 08:00

Gdybyś zwrócił uwagę na to co piszę, to widziałbyś, że już kilkukrotnie polecałem cycle.travel - również w wątku Wahoo, polecając go jako bardzo dobrą alternatywę dla płatnych serwisów dostępnych przy użytku Wahoo. Co prawda import zaprojektowanej trasy nie jest tak wygodny jak w przypadku Garmina (tu wystarczy wybrać Save -> Send to Garmin Connect i już) bo trzeba zapisywać poprzez Save -> more download options -> TCX course, ale za to jest możliwość dodania punktów informacyjnych na np. 30m przed manewrem co bardzo się przydaje w przypadku urządzeń Wahoo, bo mają tendencję do informowania o zakręcie po jego przejechaniu... Po zapisaniu (na telefonie) wystarczy plik wysłać do apki Wahoo Companion i kurs będzie wysłany do urządzenia Wahoo. Bezpłatnie i całkiem łatwo. 

 

Poprawka - w maju Wahoo "naprawiło" jeden problem: “Fixed: Turn-by-turn and custom cues for manually imported TCX/GPX files” for 25th May 2021, ale ta naprawa popsuła import plików z cycle.travel i TCX mogą (i raczej tak jest) nie wyświetlać komunikatów TBT. Roam generuje komunikaty TBT z pliku GPX, Bolt nie, ewentualnie można użyć krótkich komunikatów z GPX route (ograniczone do 10 znaków). O dziwo przed "poprawką" komunikaty TCX działały poprawnie. 

Szczegóły: TCX course file not giving turn by turn on Wahoo

 

Oczywiście jest możliwość prowadzenia trasy poza asfaltem, wystarczy wybrać opcję On: >Paths & roads<  natomiast wybranie opcji >Paved only< będzie trasować kurs z unikaniem dróg typu "ścieżki" (w tym drogi polne/leśne). Aczkolwiek należy pamiętać o sprawdzaniu, czy na pewno odcinki tras są przejezdne dla roweru szosowego. Co z tego, że droga będzie "paved" jak będzie to kilka kilometrów bruku...

 

Przyznam jednak, że nie mam pojęcia o możliwości połączenia z z StatsHunter. Opisz jak to się robi, może komuś się to przyda ;)

 

Jeszcze jedno - jeszcze w tym roku powinna pojawić się aplikacja cycle.travel na urządzenia z androidem. Richard Fairhurst zapowiedział to 1 marca (nie kwietnia ;)) tu: https://cycle.travel/forum/thread/3328 - co prawda wersja mobilna na przeglądarce działa dość sprawnie, jednak wolałbym dedykowaną aplikację o rozszerzonych możliwościach (w tym nawigację).


  • piotrkol lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź