Skocz do zawartości


Zdjęcie

Damski Trek Domane Al2 Rozmiar 56 Dla Faceta


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 sierpień 2021 - 18:50

Cześć. Witam wszystkich. Jako nowy na forum i świeży przyszły użytkownik szosy mam pytanie, czy facet może komfortowo używać modelu szosy dedykowanego dla kobiet? Szosa, nad której zakupem się zastanawiam jest damska, rozmiar ramy odpowiada mojemu rozmiarowi. Czy istnieją jakieś znaczące różnice w budowie roweru, przez które facet na damskiej szosie czułby się niekomfortowo? Rozstaw kierownicy, budowa ramy etc? Pytam bo jestem świeży w temacie a znalazłem ładną używkę i zastanawiam się nad jej zakupem. Pozdrawiam.

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpień 2021 - 19:25

Może być krótsza rama, węższa kierownica i szersze siodełko. Nic co dyskwalifikuje rower dla faceta. Jak się podoba i pasuje rozmiarem/geometrią to kupuj :)

#3 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 25 sierpień 2021 - 19:33

Na stronie https://geometrygeeks.bikemożesz sobie porównać geometrię wersji męskiej i damskiej, inne różnice to może być szerokość kierownicy, długość mostka i raczej na pewno siodełko. 



#4 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 sierpień 2021 - 19:48

Na stronie https://geometrygeeks.bikemożesz sobie porównać geometrię wersji męskiej i damskiej, inne różnice to może być szerokość kierownicy, długość mostka i raczej na pewno siodełko. 

Na podanej przez Ciebie stronie mogę porównać 2 rozmiary ale nigdzie nie widzę opcji porównania modelu męskiego i damskiego tego samego rozmiaru po wpisaniu nazwy roweru  :huh:



#5 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:13

Zaznaczasz intersujący Cię rozmiar danego modelu do porównania,  a następnie w wyszukiwarce szukasz inny model i znowu wybierasz interesujący Cię rozmiar i porównujesz.



#6 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:19

Zaznaczasz intersujący Cię rozmiar danego modelu do porównania,  a następnie w wyszukiwarce szukasz inny model i znowu wybierasz interesujący Cię rozmiar i porównujesz.

Problemem jest chyba baza danych rowerów tej strony, po wpisaniu Trek Domane al 2 mam tylko jeden model do wyboru i to wszystko. 



#7 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 26 sierpień 2021 - 07:11

Spróbuj sobie inny wybrać, np AL3 czy coś takiego, ramy są takie same

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

#8 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 sierpień 2021 - 07:21

Może być krótsza rama, węższa kierownica i szersze siodełko. Nic co dyskwalifikuje rower dla faceta. Jak się podoba i pasuje rozmiarem/geometrią to kupuj :)

Dokładnie, swego czasu rozważałem zakup Caad12 w wersji damskiej, bo była tam korba 50/34 zamiast 52/36. Poza tym nie było innych różnic.
Na stronie Treka dla Domane AL nie ma rozróżnienia pomiędzy wersjami, przynajmniej najnowsze modele.

Jeśli rower się podoba to nic tylko brać.



#9 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 16:02

 Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! Mam pytanie o sam rower, zapytam tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Jeśli jest to niezgodne z regulaminem to proszę o przeniesienie. 

Czy ten damski Trek jest wart swojej ceny (€899)? 
Jest to model z 2018 roku, został w nim zainstalowany full osprzęt shimano 105, jakiś komputer/licznik sigmy, pedały shimano spd-sl (nie ma informacji jaki model), karbonowy koszyk na bidon, koła vision team 35. 
 


#10 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 17:13

W miarę standardowa cena za taki rower. Pedały to najtańsze szosowe r540





Dodaj odpowiedź