Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie Szukać Dobrych Wyprzedaży Rowerów 2021?


38 odpowiedzi w tym temacie

#21 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 wrzesień 2021 - 21:26

Dla przypomnienia jakby ktoś zapomniał to zapotrzebowanie na rowery na rok 2021 był 4 x większy niż na 2020 r.

Większość szpejów i produkcji poszła na elektryki miejskie.

Holandia pobiła wszystkie rekordy sprzedaży rowerów.

Na przyszły rok lepiej nie będzie a na pewno drożej będzie od lutego.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#22 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 wrzesień 2021 - 21:45

Dla przypomnienia jakby ktoś zapomniał to zapotrzebowanie na rowery na rok 2021 był 4 x większy niż na 2020 r.

Większość szpejów i produkcji poszła na elektryki miejskie.

Holandia pobiła wszystkie rekordy sprzedaży rowerów.

Na przyszły rok lepiej nie będzie a na pewno drożej będzie od lutego.

 

Masz jakieś źródło?

Bo ja znalazłem tylko info że elektryków był rekord, a ogólnie rekord w 2010.

Znalazłem też że ogólnie 35% większy zamiast 4x.

 

Ogólnie ciężko ze mną teraz rozmawiać jak nie podaje się źródła i opisuje jako pewnik ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#23 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 wrzesień 2021 - 08:20

i tak i nie , biznes się kreci normalnie w większości branż szczególnie handu detalicznego a tym bardziej internetowego. Więc to jest dziwne. Ale dla mistrzów tego forum jestem trollem XD bo kwekstionuje tę sytuacje

 

To idź do sklepu rowerowego i zakwestionuj fakt, że nie mogą Ci sprzedać kasety czy klocków hamulcowych.

 

Najlepsze są dyskusje oparte na domysłach, informacjach typu "słyszałem, że..." i myśleniu na chłopski rozum. 


  • Bzyk i artho lubią to

#24 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 09:34

Pandemia wszystkim wyszła na dobre oprócz tych którzy przez nią zeszli z tego świata.

Na szczęście już teraz głównie schodzą zatwardziali anty a nie bezbronni postronni :)

 

Z rynkiem samochodowym to samo się dzieje, miałem zamówioną doposażoną Octavię 4 w lipcu (wstępnie wersja RS 2.0 245KM), wstępnie miała być na październik, produkowana we wrześniu. W międzyczasie produkcja się tak zatrzymała, że na Skody ludzie czekają po 10 miesięcy, w przypadku Audi czasem rok+, VW podobnie. Przeszukałem co mają od ręki w salonach bądź "właśnie do nich jedzie a kupca nie ma". Anulowałem zamówienie i wziąłem "co było" (przy okazji jeszcze lepiej doposażone i z mocniejszym silnikiem) bo czekałbym do marca albo dłużej. Wszystkie zamówienia z tego roku w VAG zostały przeniesione na przyszły rok, fabryki co chwilę stoją. Wszystkie branże zostały dotknięte pandemią mniej lub bardziej a autor liczy na wyprzedaże... Już w zeszłym roku zamiast wyprzedaży rocznika miałeś zwyżki poprzedniego rocznika (przynajmniej u Trek-a i kilku) a Ty piszesz o wyprzedażach :D

 

(mój rower poszedł w górę z dnia na dzień o bodajże 2500zł, 2 tygodnie po tym jak go kupiłem)

 

PS: jeżeli planujecie zamawiać auto poważnie rozważcie elektryka bądź hybrydę, ponoć są na tyle priorytetowe dla koncernów, że na nie się tak długo nie czeka... :/ eh, dyskryminacja.



#25 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 09:49

O czym my mówimy. 

 

Używane Canyon Ultimate chodzą 2k drożej, niż dwa lata temu, gdy sprzedawałem swojego (identyczne modele, czyli 2 lata starsze, a do 2k drożej). I ludzie je biorą. 

 

Swojego Tarmaca SL6 sprzedałbym teraz 3 (lub i 4, jeśli zostawiłbym pomiar) tysiące drożej, niż gdy go kupiłem też dwa lata temu. 


  • lupus i artho lubią to

#26 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:24

No to mój zeszłoroczny Tarmac kosztuje katalogowo więcej, niż jak go kupowałem o 3,5k. Do tego jeszcze załapałem się na erę rabatów i zakładając, że teraz są symboliczne, to różnica w cenie to jakieś 7-8k. Pomijając już fakt, że jest nie do kupienia. 

 

Co ciekawe czasówki Canyona na 105 i Ultegrze są dostępne od ręki. Zastanawia się czemu Canyon nie przełoży gratów do bardziej chodliwych modeli. 



#27 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:44

 

(mój rower poszedł w górę z dnia na dzień o bodajże 2500zł, 2 tygodnie po tym jak go kupiłem)

 

 

co to za rower w i jaki sklepie?



#28 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:44

Czyli będą spadki. Może jeszcze nie w 2022, ale będą.

 

Mógł by FED się wcześniej zdecydować bo to już jest szaleństwo baniek.

Mam nadzieje że w końcu surowce walną.


  • berski lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#29 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:52

co to za rower w i jaki sklepie?

Trek Emonda SL6. Bazowo 15k, po podwyżkach 175999zł. Podwyżki były albo w listopadzie albo grudniu, już nie pamiętam dokładnie, bo na szczęście od roku jestem szczęśliwym jeżdżącym :D



#30 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 wrzesień 2021 - 11:03

Trek Emonda SL6. Bazowo 15k, po podwyżkach 175999zł. Podwyżki były albo w listopadzie albo grudniu, już nie pamiętam dokładnie, bo na szczęście od roku jestem szczęśliwym jeżdżącym :D

 

Dopiero gdzieś w Niemczech widziałem -400/500€ na Treki


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#31 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 11:40

Jak już tak podnieśli to może mają z czego robić -400/500€ na wybrane modele :P. W PL ciężko, na zamówienie z czasem oczekiwania plus-minus rok można ugrać rabat 1500-2000zł, ale na egzemplarze dostępne od ręki kiepsko. Chociaż podejrzewam, że i tak chodzi o starsze i nietypowe rozmiarówki, w takich to faktycznie rok temu jeszcze widziałem kilka leżaków 2018-2019 ładnie przecenionych, oczywiście praktycznie tylko szczękowe. Nad jednym bodajże SLR6 z Allegro się mocno zastanawiałem, w pełnym karbonie był leżak z 2017 na szczekach za bodajże 15k PLN circa ~6.5kg. Wszystko poszło już widzę.



#32 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 wrzesień 2021 - 11:41

Na szczęście już teraz głównie schodzą zatwardziali anty a nie bezbronni postronni :)

 

A Ty nadal wierzysz w te ohydne manipulacje statystyczne (99% od stycznia) ?


  • EmPe lubi to

#33 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 11:56

Nie rozumiem co napisałeś, natomiast przekonany jestem, że nie jest to powiązane z wątkiem, więc napisz to raz jeszcze proszę (i najlepiej w sposób zrozumiały) ale w dedykowanym dziale wirusowym.

 

Dzięki! :)

 

@DOWN: nie wiem shmoo co wg. Ciebie ja piszę niezrozumiale ale po Tobie nie spodziewałem się, że się gubisz w moich wypowiedziach.



#34 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 wrzesień 2021 - 12:11

Nie rozumiem co napisałeś, natomiast przekonany jestem, że nie jest to powiązane z wątkiem, więc napisz to raz jeszcze proszę (i najlepiej w sposób zrozumiały) ale w dedykowanym dziale wirusowym.

 

Dzięki! :)

 

Przyganiał kocioł garnkowi :P


  • berski i EmPe lubią to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#35 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 wrzesień 2021 - 13:19

a ludzia myślali że za pincet plus sobie rower kupia , jaja



#36 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 wrzesień 2021 - 18:33

Masz jakieś źródło?

Bo ja znalazłem tylko info że elektryków był rekord, a ogólnie rekord w 2010.

Znalazłem też że ogólnie 35% większy zamiast 4x.

 

Ogólnie ciężko ze mną teraz rozmawiać jak nie podaje się źródła i opisuje jako pewnik ;)

 

Jak widzisz jestem z branży rowerowej i wiem to co napisałem, a źródłem jest informacja wewnętrzna importerów., już się przeterminowała...

Więc jeśli zapotrzebowanie było sporo większe to siadło wszystko na łeb i szyje, i lepiej nie będzie, kupienie roweru marzeń będzie jak marzenie, a ceny będą ........coraz większe.

 

Jak ktoś m znajomego w rowerowym sklepie to wie że zamówienia na rowery na dzień dzisiejszy to zamówienia już na 2023 rok !, to samo dotyczy części i ogumienia, 2-3 letnie terminy zamówień na produkcje i odbiór i to z zapłatą od razu to standard teraz, ale mało kto o tym wiem jak w tym nie siedzi, chińczycy załatwili cały świat


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#37 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 wrzesień 2021 - 19:35

Brzmi jak spekulacja na wystraszonej branży.

Chyba trzeba się produkcją zająć :D


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#38 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 wrzesień 2021 - 10:07

Jak widzisz jestem z branży rowerowej i wiem to co napisałem, a źródłem jest informacja wewnętrzna importerów.,

No super , zarąbiste źródło. Co Ci ma importer powiedzieć ? że jest mega tanio i w ogóle jest zajebiście ?

haha, sorry ale takie argumenty bez konkretów to sobie można.



#39 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 październik 2021 - 13:50

No super , zarąbiste źródło. Co Ci ma importer powiedzieć ? że jest mega tanio i w ogóle jest zajebiście ?

 

Najlepiej jak im przetrzyma kapitał rok a później anuluje zamówienie i zostaną z niczym bo się nie zabezpieczyli w umowie :D


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź