Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campagnolo Shamal Mille C17 Vs Evanlite Black 50


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 03 październik 2021 - 16:15

Witam.

 

Szukam nowych kół pod obręcze szczękowe, głównie na płaski teren (80%). Zastanawiam się na w/w kołami:

 

Campagnolo Shamal Mille C17

Evanlite Black 50

 

W konfiguracji z "lepszymi" szprychami aero i klockami cenowo jest podobnie. 

 

 

Co do mnie przemawia do Evanlite? 50 mm stożek super wygląda! :D 

 

Natomiast Campy? Mam od ponad 2 sezonów Campagnolo scirocco 35 i złego słowa nie mogę powiedzieć, poza tym że wydaje mi się, że nieco straciły na sztywności, ale to pewnie kwestia serwisowania. Poza tym jest to Włoskie rękodzieło, marka znana na świecie od lat w przeciwieństwie do polskich kółek. 

 

Jeżdżę głównie rekreacyjnie, od czasu do czasu jakiś maraton z 1 - 2 w ciągu roku, ale także dla frajdy bardziej niż wyników, chociaż z większymi ambicjami. 

 

Z góry dzięki za sugestie. 

 



#2 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 październik 2021 - 17:41

Moje doświadczenia z kołami Evanlite- na początku spoko, tak jakieś dwa miesiące. Poźniej dwa razy pęknięta szprycha. Za pierwszym razem kazali mi płacić za wymianę bo uszkodzenie mechaniczne. Za drugim stwierdzili, że jednak dostali wadliwą partię od Sapima i wymienili wszystkie za darmo. Cóż z tego jak obręcz po tym pofalowana jak fale Dunaju, koła kompletnie bez sztywności bocznej- jeżdzę z maksymalnie odsuniętymi szczękami, tak żeby tylko łapały bo inaczej ocierają przy podjazdach. Być może ogarnęli się trochę technologicznie bo dużo ludzi na nich jeżdzi i chwali, mój komplet to starsza wersja z 2019 r. 



#3 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 03 październik 2021 - 17:47

Ja znowu złego słowa nie powiem o Evanlite.
Nie mają ze mną lekko i to dosłownie.
Szczęki blisko obręczy, 90kg, >1000W poza siodłem na podjeździe i nie słychać ocierania.
Mają już ze mną zrobione grubo ponad 10k, może bliżej 15000 i nadal proste jak w pierwszy dzień. Jedynie co w tym czasie robiłem toserwisowałem bębenek - DT350 (czyszczenia i wymiana smaru).
Kupiłbym jeszcze raz.

#4 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 październik 2021 - 18:22

Ja znowu złego słowa nie powiem o Evanlite.
Nie mają ze mną lekko i to dosłownie.
Szczęki blisko obręczy, 90kg, >1000W poza siodłem na podjeździe i nie słychać ocierania.
Mają już ze mną zrobione grubo ponad 10k, może bliżej 15000 i nadal proste jak w pierwszy dzień. Jedynie co w tym czasie robiłem toserwisowałem bębenek - DT350 (czyszczenia i wymiana smaru).
Kupiłbym jeszcze raz.

 

Dużo ludzi ma podobnie, tzn nie ma z nimi problemu. Ja myślę, że trafiłem po prostu na wadliwy lub źle wykonany egzemplarz, co i w kołach systemowych się zdarza. Nie rozumiem natomiast dlaczago mi ich po prostu nie wymieniono, czego się domagałem, wtedy może też byłbym zadowolonym klientem.



#5 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 04 październik 2021 - 10:41

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeszcze pytanie - myślicie, że te czarne/matowe wykończenia szybko się ścierają? Pewnie to już tak fajnie nie wygląda po jakimiś czasie niż były by srebrne(?) Czy można temu jakoś zaradzić? Jakiś lepsze klocki? 



#6 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2021 - 12:18

Zdania są podzielone, ale ponoć spoko hamują z dołączonymi klockami. W sumie brałbym shamale ultra, też zajefajne koła a taniej.



#7 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 04 październik 2021 - 19:16

Kupiłem komplet Evanlite i już na pierwszej jezdzie rozwaliłem tylne koło. Dzięki programowi Evanlite Protector koło naprawiono za darmo montując nową obręcz. Przy tym poprosiłem o wyższy profil i z tym nie było problemu. Poza tym Evanlite oferuje teraz także dożywotnią gwarancję.
Moim zdaniem za Evanlite przemawia także użycie standardowych komponentów jak szprychy i piasty, gdzie nie ma raczej problemu z dostępnością części np DT Swiss. W przypadku komponentów do kół Campagnolo/Fulcrum dostępność może być ograniczona lub żadna w przypadku niższych modeli, albo cena części jest zaporowa.

#8 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 04 październik 2021 - 20:02

Zdania są podzielone, ale ponoć spoko hamują z dołączonymi klockami. W sumie brałbym shamale ultra, też zajefajne koła a taniej.

Które masz na myśli? Ja tu widzę ponad tyś drożej:

https://wertykal.com...-ULTRA-C17/5185



#9 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2021 - 20:35

https://www.bikeinn....set/136493953/p

Ale w sumie spojrzałem na szybko i nie wiem ile tam stoją mille :) w każdym razie na bank brałbym campę, evanlite to dla mnie totalnie fake wheel company (w sensie nie że podróby, ale firma po prostu składająca koła na częściach z AliExpress, zero innowacji, czysta konfekcja).

#10 Jakub_

Jakub_
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 04 październik 2021 - 20:59

Też mi się tak wydaje, że jednak postawię na Campę. ;) To jest ta sama cena co Mille czy tam kilkadziesiąt zł różnicy i chyba te Ultra są lepsze?

 

Mille:

https://www.wiggle.c...incher-wheelset

 

£805.69 - 4300 zł

 

Ultra z tego co widzę mają srebrne "ranty" i niple. 

 

Mille ładniejsze.;) 


Użytkownik Jakub_ edytował ten post 04 październik 2021 - 21:04


#11 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2021 - 21:08

4300 na bikeinn, na bike24 jeszcze taniej. Oba warianty są zajefajne, mille wygląda lepiej, z ultra nie ma problemu z szukaniem kompatybilnych klocków (ale też jak często zmienia się klocki).



Dodaj odpowiedź