Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie Kupić Koła?


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 filip.maciejewsk

filip.maciejewsk
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 31 październik 2021 - 17:48

Hej, jestem nowy na forum. Szukam kol ENVE5.6 lub Zipp 404nsw (rim brake) polecicie jakies sklepy? Dzieki, Filip2e6a0e04579dae3f9e43edbc8d1464e3.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2021 - 18:26

Jutro Dandy Horse robi -10% na koła.

Co sądzicie o https://shop.dandyho...c/kwazar_sl_xc?

Nowoczesne koła MTB do XC, 30mm szerokości, co jest okupione wagą 1450g. Koła z rafkami 25mm wychodzą zazwyczaj ok 1350g. Trochę nie wiem czy wolę te 30mm czy 100g mniej.

#3 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 18 listopad 2021 - 18:44

Jutro Dandy Horse robi -10% na koła.

Co sądzicie o https://shop.dandyho...c/kwazar_sl_xc?

Nowoczesne koła MTB do XC, 30mm szerokości, co jest okupione wagą 1450g. Koła z rafkami 25mm wychodzą zazwyczaj ok 1350g. Trochę nie wiem czy wolę te 30mm czy 100g mniej.

Znany i lubiany Banach Brother pisał, że lepiej iść w szersze obręcze kosztem wagi. Lżejsza opona da lepszą trakcje na niższym ciśnieniu i większej szerokości ale dotyczy to współczesnych tras xc i wymagań wyścigów (dużo stromych podjazdów jak i zjazdów).
Do jazdy rekreacyjnej i zabawy... cóż wybór jest trudniejszy bo lekkie koła dadzą więcej radości na długich podjazdach i przy przyspieszeniu. Różnica nie jest wielka. Ja bym brał szersze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Marcin321 lubi to

#4 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 18 listopad 2021 - 19:34

Jutro Dandy Horse robi -10% na koła.

Co sądzicie o https://shop.dandyho...c/kwazar_sl_xc?

Nowoczesne koła MTB do XC, 30mm szerokości, co jest okupione wagą 1450g. Koła z rafkami 25mm wychodzą zazwyczaj ok 1350g. Trochę nie wiem czy wolę te 30mm czy 100g mniej.

 

Jak szukałem kół dla siebie właśnie o szerokości 30mm natknąłem się też na Falkony:

https://falconwheels...k/#konfiguracja
Zarówno wagowo (1405g) jak i cenowo (nawet chyba po rabacie u Dandy Horse) wychodzą lepiej. Pytanie tylko jak z ich jakością i trwałością. Dla mnie na plus też dyskretne napisy, lubię bardziej stonowane niż krzykliwe grafiki.

Póki co czekam na Black Friday, może trafi się coś od bardziej znanych producentów.



#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopad 2021 - 20:47

Jutro Dandy Horse robi -10% na koła.

Co sądzicie o https://shop.dandyho...c/kwazar_sl_xc?

Nowoczesne koła MTB do XC, 30mm szerokości, co jest okupione wagą 1450g. Koła z rafkami 25mm wychodzą zazwyczaj ok 1350g. Trochę nie wiem czy wolę te 30mm czy 100g mniej.


Ale 100 gramów na wheelsecie to jest nic. Szczerze nie sądzę, aby dało się to odczuć. To jest mniej niż zalane vs niezalane mlekiem koła szosowe tubeless, a w tym przypadku przysięgam na wszystkie dobra świata, że różnicy absolutnie nie czuć - wiem, bo jeździłem z i bez mleka.

Mit o masie rotującej (że niby 100 gramów na obręczy „szkodzi” dwa razy bardziej niż 100 gramów na ramie) już chyba też umarł kilka lat temu, gdy ktoś w końcu zaczął to sprawdzać.

Jak szukałem kół dla siebie właśnie o szerokości 30mm natknąłem się też na Falkony:
https://falconwheels...k/#konfiguracja
Zarówno wagowo (1405g) jak i cenowo (nawet chyba po rabacie u Dandy Horse) wychodzą lepiej. Pytanie tylko jak z ich jakością i trwałością. Dla mnie na plus też dyskretne napisy, lubię bardziej stonowane niż krzykliwe grafiki.
Póki co czekam na Black Friday, może trafi się coś od bardziej znanych producentów.


Sam kminię nad kołami i wszystkie osoby użytkujące koła Falcon je chwalą. A przeprowadziłem kilka wywiadów :) też biorę je pod uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 18 listopad 2021 - 20:51

Ale 100 gramów na wheelsecie to jest nic. Szczerze nie sądzę, aby dało się to odczuć. To jest mniej niż zalane vs niezalane mlekiem koła szosowe tubeless, a w tym przypadku przysięgam na wszystkie dobra świata, że różnicy absolutnie nie czuć - wiem, bo jeździłem z i bez mleka.

Mit o masie rotującej (że niby 100 gramów na obręczy „szkodzi” dwa razy bardziej niż 100 gramów na ramie) już chyba też umarł kilka lat temu, gdy ktoś w końcu zaczął to sprawdzać.


Sam kminię nad kołami i wszystkie osoby użytkujące koła Falcon je chwalą. A przeprowadziłem kilka wywiadów :) też biorę je pod uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A co w TCR są słabe koła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2021 - 20:53

Falcony też biorę pod uwagę bo trochę osób się na tym ściga i nie znalazłem złych opinii. Za Dandy Horse przemawia to, że mam je na miejscu. Z drugiej strony obecne syncrosy alu i tak zostawię więc w razie awarii zapas będę miał.

Dobrze że utwierdziliście mnie w przekonaniu że nie ma co patrzeć na gramy i brać szerszą obręcz. Szczególnie że używam opon 2.35.

Edit: falcon -300zł

#8 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopad 2021 - 21:10

A co w TCR są słabe koła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wręcz przeciwnie! Są świetne te SLR1 :) To rewelacyjne, uniwersalne koła. Prześcigałem się i przetrenowałem w nich cały sezon z zadowalającymi wynikami i oceniam je 10/10, ale przyszła jesień, mniej się jeździ i człowiek wymyśla, że może kupiłby coś do roweru i może właśnie drugi zestaw kół - jakieś wyższe, na płaskie wyścigi, takie 60mm na zmianę z tymi 42mm :) SLR1 absolutnie się nie pozbywam.

 

Taki mam plan i pomysł. Rozglądam się - między innymi liczę na jakąś okazję w promocjach, których można się spodziewać w najbliższych dniach. A jak nic nie znajdę to wezmę Falcony 60, bo wychodzą najtaniej*.

 

* a little bird told me, że Falcony za chwilę pójdą cenowo w górę - chyba od nowego roku.  


  • Marcin321, Kolunio i Dziaku lubią to

#9 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 21 listopad 2021 - 11:00

Falcony już poszły w górę o 400 pln w porównaniu z ceną sprzed kilku miesięcy.Nawet uwzględniając ten rabat.Rozmyślam nad tymi kołami od miesięcy.Ale prawie nic o nich nie ma w sieci.Zastanawiam się nad dandy i evanlite.Dandy obecnie najtańsze.



#10 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopad 2021 - 17:52

Niestety takie są realia. Zakładając że na cenę końcową kół ma wpływ koszt transportu obręczy z Chin, robocizna na miejscu i kurs walut (piasty i szprychy) to taniej nie będzie. Ja w końcu zamówiłem koła do MTB, jak dotrą i przetestuję to napiszę jak oceniam te Falcony.

#11 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopad 2021 - 18:06

Falcony już poszły w górę o 400 pln w porównaniu z ceną sprzed kilku miesięcy.Nawet uwzględniając ten rabat.Rozmyślam nad tymi kołami od miesięcy.Ale prawie nic o nich nie ma w sieci.Zastanawiam się nad dandy i evanlite.Dandy obecnie najtańsze.

 

Ja zebrałem research o tych kołach i mam 100% dobrych opinii. Nie ma ich wiele, ale jakby podsumować, to z 6-7 będzie. Jak je zbierałem? Pisałem do ludzi na instagramie, którzy wrzucali fotki rowerów z tymi kołami, pisałem do ludzi, którzy je sprzedawali na OLX (od razu przyznawałem, że nie chcę kupić ich kół, bo interesuje mnie inna konfiguracja, lecz proszę o szczerą opinię) i jeździ na nich też Michał - Mountain Majk (https://www.facebook.com/mountainmajk), który też je poleca. 

 

Poczytałem też sporo na Weightweenies - w kontekście kół budowanych na chińskich obręczach jest tam sporo opinii, że jeden pies co to za obręcze, wszystkie są niemal jednakowe, niektóre węższe inne szersze, różne stożki, ale generalnie nie ma wśród nich szczególnie lepszych i gorszych (oczywiście mowa o sprawdzonych sprzedawcach/producentach) - wiele bardziej liczą się podzespoły, a w Falcon za dobre pieniądze są koła na dobrych szprychach (w cenie CX-ray - w Evanlite trzeba dopłacić) oraz dobrych piastach (podobno te Falconowe są naprawdę bardzo dobre, a za 700 zł można mieć DT240 - w Evanlite za tysiaka). Istotna jest też dobra praca składacza. 

 

Ja się chyba będę decydował, bo i tak szukam drugiego kompletu kół, który nie jest żadnym must have, więc też nie chcę nadmiernie inwestować. 

 

Dodam też, że w Falcon można w ogóle skompletować cały zestaw w dobrych cenach komponentów - tarcz, opon, kasety. 

 

Co do cen - jak napisał Marcin - zobaczcie jak cudownie stoi złotówka.



#12 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 21 listopad 2021 - 19:06

Dodać należy, że właściciel dobrze podchodzi do reklamacji. Również polecam.

#13 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopad 2021 - 19:39

Dodać należy, że właściciel dobrze podchodzi do reklamacji. Również polecam.

 

Ogólnie kontakt jest rewelacyjny - mailowy i telefoniczny. Poprosiłem np. o info o dokładnej wadze kół - dostałem wszystkie podzespoły rozpisane co do grama, z podsumowaniem. Waga wychodzi ciut wyższa niż podana na stronie (nie sprawdzałem czy w granicach tych +/- 4%, ale prawdopodobnie tak). Zestaw 60mm na DT240 i tak wychodzi bardzo dobrze wagowo, poniżej 1600 gramów. 

 

W przeciwieństwie do np. Pana z NoLimited, który na 5 pytań zadanych w mailu odpowiada na jedno i to niepełnie. 

 

A o tej reklamacji możesz coś więcej napisać - co się stało? Masz te koła? 



#14 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 21 listopad 2021 - 20:23

Mam 50 mm na 350 - tkach.

Przypaliłem przednią obręcz na

https://www.strava.c...?filter=overall

bardzo wymagający zjazd o niezbyt równej nawierzchni, do tego dosyć stromy :)

Wymiana bez większych problemów.


  • bonobo lubi to

#15 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopad 2021 - 20:27

O, średnie 14% na prawie 7 kilometrach! Nie dziwię się, że przypaliłeś :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#16 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 listopad 2021 - 20:43

O samych kołach Falcon się nie wypowiem, ale właściciel Falcon Wheels robił u nas kilka razy zakupy dodatków do kół. Bardzo w porządku człowiek, widać, że zależy mu na porządnym prowadzeniu biznesu.


  • bonobo lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#17 ernorator

ernorator
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 06 marzec 2023 - 21:25

Zdecydowanie mu zależy, sam mam od niego koła. Pisałem do kilku składaczy i jedyna osoba, która poświęciła czas na zadanie wszystkich pytań to chłop z Falcona.  

 

Do tego mam znajomych z Olsztyna kupujących koła Falcon w większych ilościach i nigdy nie było żadnych problemów. 

 

edit

mogę dostać złotą łopatę?





Dodaj odpowiedź