Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bianchi Rekord 910 - Gravel Restomod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądWroc

Napisano 31 październik 2021 - 20:47

Hej,

 

Rower trafił do mnie jakieś 15 lat temu z prostą kierownicą, manetkami SIS i przerzutką RX100 z tyłu w stanie kiepskim (korozja itp.) Z tego, co udało mi się wtedy wyszukać, jest to "Bianchi Rekord 910 shimano 600ex" - podobno sprzedawany tylko na rynku niemieckim - produkcja około 1985.

 

Trochę pojeździłem i potem trafił do piwnicy - pierwotny plan był na odbudowę w stanie oryginalnym z osprzętem Shimano 600 6207/6208. Większość części zdobyłem, ale ostatecznie projekt zamarł, bo miałem na czym jeździć, a i czasu zbytnio nie było... ;-)

 

Parę lat minęło, dzieci urosły i jeżdżą same, żona wykazała większe zainteresowanie rowerowaniem, więc powstał pomysł, żeby zrobić coś dla niej w stylu retro-gravel. Chciałem maksymalnie wykorzystać pozostałe oryginalne części, ale też bez nie wiadomo jakiej napinki/kosztów. No i wyszło tak:

  • Rama: stal columbus "bianchi speciali" - zrobiłem wgięcia na dolnych widełkach żeby weszły opony 35mm, potem piaskowanie i malowanie proszkowe. Jeśli chodzi o celeste, to z palety RAL można wybrać zbyt zielony 6019 albo zbyt niebieski 6027. Do oryginalnego, niewypłowiałego koloru na rurze widelca bliżej było 6019 i taki wybrałem. Naklejki: repliki z netu.
  • suport ITA - wymieniony na kartridż (oryginalny miał parę wżerów na bieżniach)
  • stery: Shimano 600 6207 (org)
  • korba: org. 6207 z nową zębatką Garbaruk narrow-wide 40z 130BCD
  • sztyca: oryginalna 3t
  • koło przód: oryginalne: piasta 6207 i obręcz Wolber Super Champion Alpine
  • koło tył: oryginalna obręcz j.w. i szprychy przeplecione z piastą tiagra 4600 (oryginalna piasta była pod kasetę UG)
  • kaseta: 9s, 11-34
  • przerzutka tył: deore LX
  • hamulce 6207 z nowymi klockami
  • mostek ahead noname z adapterem do klasycznych sterów
  • kierownica Ritchey Butano + owijka Fizik Bondcush classic
  • klamki tektro rl-340
  • manetka bar-end Sunrace 9s.
  • siodełko: brązowe Ritchey classic (niestety wymienione bo nie podpasowało, a z brązowych nie ma wielkiego wyboru ;-))
  • opony: Panaracer GravelKing SK 35mm (weszły "na styk")
  • pancerze+linki nowe

 

Co do napędu 9s to głównymi powodami wyboru były koszty i pomysł żeby użyć jakiejś przerzutki "z epoki" z długim wózkiem. Nic się nie udało znaleźć, więc stanęło na trochę mniej retro deore lx ;)

 

Rozstaw haków ramy został 125mm, 130mm piastę da się wsunąć - mam wrażenie, że z czasem co raz łatwiej ;)

 

Blat 40 z kasetą 11-34 daje w przybliżeniu zakres korby kompakt z kasetą 13-28, więc wystarczający dla planowanego spokojnego użycia po szosach, wałach i leśnych drogach.

 

Wagowo wyszło ok 10,5kg.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

(szukam jeszcze końcówki/redukcji do rzadkiej dziś przelotki pancerza, więc linka nie zarobiona ;))

 

Podsumowując było dużo radości podczas składania, a teraz też cieszy oko i fajnie, że nie rdzewieje dalej w piwnicy :D

 


  • impa, Marcin321 i KonradTrek800 lubią to

Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#2 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 31 październik 2021 - 21:51

Jak widzę takie uratowane klasyki to serce rośnie. Brawo!
Siodło musi pasować stylistycznie. Polecam Tajwańskie skórki Gyes. Multum na Ali.
http://www.gyes.com.tw/saddle.html

#3 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopad 2021 - 07:21

Bardzo ciekawy projekt i eleganckie wykonanie. Gratulacje! Szkoda że ten LX nie jest srebrny, ładnie by się komponował z korbą.

#4 kptB

kptB
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądWroc

Napisano 02 listopad 2021 - 09:15

Hej,

 

@KonradTrek800 - dzięki za link - pooglądam sobie te siodełka :)

 

@Marcin321 - ciemna przerzutka faktycznie - srebrna na 100% by lepiej wyglądała - muszę rozejrzęć się ponownie i może coś trafię ;)


Cervélo P3 | PlanetX Full Monty SL | GT Zaskar | On-One Pompino V4


#5 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 02 listopad 2021 - 10:48

Brawo za uratowanie klasyka. Słowo "Bianchi" od zawsze powoduje u mnie mocniejsze bicie serca  :)


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3