Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opony 28Mm Tr Schwalbe One Vs Goodyear Eagle F1


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 08:31

Dzień dobry.

 

Panowie czy jest jakaś istotna przewaga jednej z tych opon? Chcę kupić parę 28mm Tubeless. Ceny mają porównywalne:

  1. Schwalbe 165zł
  2. Goodyear 190zł (175zł przy zakupie 3szt - co ma sens, aby był zapas)

Zależy mi wyłącznie na komforcie i ogólnej jakości (cokolwiek miałoby to znaczyć :)). Ma dobrze trzymać na suchym zakręcie z rozsypanym piaskiem a także pozwolić bezpiecznie pojechać w deszczu. Typowy coffyy ride bez spinki. Schwalbe minimalnie lżejsza 295g/315g - czyli dla mnie bez znaczenia.

Na opony powyżej 200zł nawet nie patrzę, bo to nie samochód i nie zgadam się na dojenie rowerzystów.

 

Pozdrawiam, Konrad

 



#2 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 listopad 2021 - 09:42

Wczoraj przyszła mi paczka z oponami co prawda model niżej bo Goodyear eagle sport ale jestem mile zaskoczony. Bieżnik trochę podobny do Pirelli p zero natomiast w dotyku gumy nieco się różnią. Goodyear jest trochę twardszy i ma delikatną chropowata fakture coś jak Continental Sprinter. Generalnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
  • KonradTrek800 lubi to

#3 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 25 listopad 2021 - 22:16

Ja bym brał schwalbe bo to jednak pewniak .Goodyear dopiero zaczyna eksperymentować z oponami rowerowymi..Też mam te Eagle Sport.Kupiłem ze względu na niską cenę -coś ok.200 pln za parę.Ale raczej średnio mi się na nich jeździ.

 


  • KonradTrek800 lubi to



Dodaj odpowiedź