Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Reynolds


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopad 2021 - 14:07

Czy macie doświadczenia z tą marką kół?

 

Szukam dla siebie drugiego kompletu w rozsądnej cenie i trafiłem na Reynolds ARX 58/62: https://hayesbicycle...s/ar-58-62-x-db

 

Zastanawia mnie tylko dostępność części do piast - nie chciałbym utknąć w serwisie przy wymianie np. łożysk czy bębenka, które dostępne są na drugim końcu świata z dostawą za 14 tygodni i w cenie 1/3 wartości kół. 

 

Pytanie czy warto kupić takie Reynoldsy, które cenowo wychodzą jak koła od polskich składaczy, np. Evanlite 60 na DT240,

 

... albo jak Falcon 60 na DT240 i z tarczami Dura Ace i oponami w komplecie ;)

 

Może lepiej jednak pójść w składaki, do których części dostanę wszędzie w 2 dni? 

 

 

 

 

 

 



#2 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 14:58

Handluje tym velo i są opisani jako "Certified Service Center".

Więc to nie takie koła butikowe jakby się mogło wydawać.

Może zwyczajnie zapytaj na maila jak jest z dostępnością części.



#3 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopad 2021 - 15:39

Tak uczyniłem, czekam na odpowiedź. 

 

A są tu może jacyś użytkownicy albo ktoś kto serwisował takie koła i ma jakieś doświadczenia, dobre lub złe? Canyon pakuje te koła do swoich rowerów. 



#4 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 16:14

W tej cenie to serwis/sprzedawca powinien zapewnić 5 letni bezpłatny serwis, naprawę każdej usterki. Także uszkodzenie obręczy z winy użytkownika.

#5 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopad 2021 - 16:30

standardowe piasty i szprychy. Łożyska, szprychy dostępne bez problemu. Jedynie nie wiem czy dostaniesz oryginalną obręcz jak skończy się gwarancja


  • bonobo lubi to

45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopad 2021 - 16:35

W tej cenie to serwis/sprzedawca powinien zapewnić 5 letni bezpłatny serwis, naprawę każdej usterki. Także uszkodzenie obręczy z winy użytkownika.

 

No jasne i samochód zastępczy ;) 

 

standardowe piasty i szprychy. Łożyska, szprychy dostępne bez problemu. Jedynie nie wiem czy dostaniesz oryginalną obręcz jak skończy się gwarancja

 

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Crash replacementu raczej nie oferują. Warunki gwarancji generalnie mają super, ale chyba takie fajne obowiązują tylko w USA. Tam nawet można te koła kupić, używać przez 30 dni i zwrócić, jak się nie spodobają. 



#7 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 16:43



No jasne i samochód zastępczy ;)

Samochód albo rower zastępczy a w razie konieczności oczywiście hotel

#8 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 20:35

A są tu może jacyś użytkownicy albo ktoś kto serwisował takie koła i ma jakieś doświadczenia, dobre lub złe? Canyon pakuje te koła do swoich rowerów. 

 

Mam w swoim Canyonie koła AR58. Przejechałem na nich mało bo tylko 2k, ale nic się nie dzieje.. Nie mam punktu odniesienia do innych obręczy karbonowych, ale te się ładnie kręcą i ładnie się mienią w słońcu (zielonkawy połysk), a z racji ich wymiaru ładnie nimi buja na wietrze  ;)


  • bonobo lubi to

#9 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 listopad 2021 - 07:56

Mam w swoim Canyonie koła AR58. Przejechałem na nich mało bo tylko 2k, ale nic się nie dzieje.. Nie mam punktu odniesienia do innych obręczy karbonowych, ale te się ładnie kręcą i ładnie się mienią w słońcu (zielonkawy połysk), a z racji ich wymiaru ładnie nimi buja na wietrze  ;)

 

Co masz na myśli przez to bujanie? Że słabo ze stabilnością?



#10 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 03 listopad 2021 - 08:26

Jak to zwykle bywa wysokimi stożkami - jak mocniej wieje z boku to trzeba się pilnować bo buja ;) poza tym nie narzekam na stabilność, wręcz przeciwnie.



Dodaj odpowiedź