Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztywne Osie Na Qr


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 12 listopad 2021 - 14:18

Heja,orientuje się ktoś czy jak kupie koła na piastach 12mm 100mm i 12mm na 142mm to istnieje jakas przejsciówka aby włozyc je do standardowej ramy z QR i tarczami?pytam bo przyszlosciowo bede chcial zmienic rame/rower a kola chcialbym by zostały



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 listopad 2021 - 14:49

Z przodu się da, damy radę sprowadzić takie przejściówki na zamówienie.

 

Z tyłu jest trudniej, bo szerokość piasty TA to 142 mm, a przy QR - 135 mm, więc taka piasta fizycznie nie zmieści się między widełkami. Ale może też być tak, że masz koła z piastami wielosystemowymi, wówczas konkretny producent może mieć w ofercie przejściówki (a dokładniej: zamienne kapy na piasty).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopad 2021 - 17:21

yyy ale czemu chcesz kupować ramę która już w 2017r była przestarzała (mam na myśli tarcze na QR i pewnie jeszcze na zaciskach post-mount)? jak kupisz teraz koła na sztywne osie to w przyszłości już kup ramę tak zeby nie kombinować.  z dobrego serca radzę :)



#4 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 12 listopad 2021 - 17:48

Z tego co rozumiem autor już taką ramę ma. I kiedyś zmieni na "normalną" a koła chciałby sobie zostawić - tylko musi je tymczasowo przypasować do aktualnej ramy.



#5 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopad 2021 - 18:11

to ja to inaczej zrozumiałem :D



#6 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 18:47

Najbardziej przyjazne w takich konwersjach są chyba koła na piastach Dt Swiss. End capy do tych piast są najlepiej dostępne.
Ja ostatnio przerabiałem tylne koło Bontrager z 12/142 na QR i musiałem parę różnych end cap-ów zamawiać żeby trafić na właściwy. Niektóre gotowce mają też w zestawie takie end capy ale to trzeba dopytać w sklepie.
Jak już znajdziesz koła które Cię interesują to patrzysz jakie tam są piasty i szukasz end cap-ów do nich. Jak znajdziesz to kupujesz koła i zamawiasz te końcówki.



Dodaj odpowiedź