Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Stacjonarny


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 07:17

Hej,

Chciałbym kupić rower elektromagnetyczny pionowy. Wybór jest ogromny a rankingi ustawione pod producentów. Proszę o kilka dobrych propozycji godnych polecenia.

Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 grudzień 2021 - 08:13

Nie raz analizowana była sensowność (czy raczej jej brak) kupna rowerka stacjonarnego dla kogoś, kto poważnie trenuje kolarstwo, czy nawet systematycznie jeździ rowerem. Przeciętny trenażer będzie lepszy od przeciętnego roweru stacjonarnego, a te lepsze i dające większe możliwości np. pomiar mocy czy możliwość ustawienia geometrii zbliżonej do posiadanego roweru, są przynajmniej tak drogie jak dobre trenażery. Nie wspominając nawet o stacjonarnych odpowiednikach rowerów na dobrych trenażerach, których ceny są liczone w kilkunastu tysiącach złotówek. 

Stacjonarka ma sens do rehabilitacji, nawet jeśli ktoś trzyma rower w mieszkaniu, to znajdzie dodatkowe miejsce do trenażera np. Elite Suito, którego można wcisnąć pod łóżko. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 07 grudzień 2021 - 13:08

Nie raz analizowana była sensowność (czy raczej jej brak) kupna rowerka stacjonarnego dla kogoś, kto poważnie trenuje kolarstwo, czy nawet systematycznie jeździ rowerem. Przeciętny trenażer będzie lepszy od przeciętnego roweru stacjonarnego, a te lepsze i dające większe możliwości np. pomiar mocy czy możliwość ustawienia geometrii zbliżonej do posiadanego roweru, są przynajmniej tak drogie jak dobre trenażery. Nie wspominając nawet o stacjonarnych odpowiednikach rowerów na dobrych trenażerach, których ceny są liczone w kilkunastu tysiącach złotówek.
Stacjonarka ma sens do rehabilitacji, nawet jeśli ktoś trzyma rower w mieszkaniu, to znajdzie dodatkowe miejsce do trenażera np. Elite Suito, którego można wcisnąć pod łóżko.

jednak szukam nadal roweru stacjonarnego. Trenażer mnie nie interesuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 grudzień 2021 - 13:44

Mam stacjonarny do rehabilitacji po operacjach nogi. I tylko do tego się nadaje.  pozdr



#5 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 07 grudzień 2021 - 14:26

Nie posiadam ale na rouvy w klasyfikacji KOM był kiedyś gościu, który kosił KOMy na jakimś kettlerze.

Z ciekawości spojrzałem i to wygląda całkiem niegłupio:

Np.:

https://www.olx.pl/o...tler-ergoracer/

Jedyne czego bym się bał to jakiś q-factor zupełnie od czapy (czytaj b. duży) ale na pierwszy rzut oka nie jest źle.

Niektóre kettlery są wspierane przez rouvy workouts.

O ile z 5 lat temu to byłoby coś fajnego o tyle chyba rouvy workouts idzie do piachu więc trzeba się cieszyć z każdego dnia kiedy działa (o ile już nie poszło do piachu).

Niektóre mają zaprogramowane alpejskie kultowe podjazdy albo możne je tam wgrywać (już nie pamiętam dokładnie - są instrukcje w necie).

https://support.rouv...ported-trainers

 
Kettler:
 
Axiom
CTR 3/4
E3/ E5/ E7
ERGO C10/C12
Ergo S
Ergometer
Ergorace
Ergorace 2
Racer 9
Racer S/RS
Races S(2017)
RE7
Recumbent S
Skylon 10
Skylon 5/7
Skylon S
Tour S
Unix 10/10EXT
Unix E/EX
Unix S


#6 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 07 grudzień 2021 - 20:57

Jak Kettler to rozważ jeszcze York - warte ceny.



#7 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 07 grudzień 2021 - 20:59

Mam stacjonarny do rehabilitacji po operacjach nogi. I tylko do tego się nadaje.  pozdr

Wszystko, co stanowi umiarkowany opór, jest dobre dla zdrowia, nawet dla zdrowej nogi rowerek stacjonarny.


  • 4gotten lubi to

#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 grudzień 2021 - 13:02

Pewnie. Ja mam taki za 500 , magnetyczny. Pewnie wypasione i drogie mogą robić za trenażer.  pozdr



#9 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 08 grudzień 2021 - 15:55

Mój kosztował wiele lat temu (coś koło 8 lat) 1500zł i nadal działa. Być może, dlatego, że zmieniłem nieco fabrykę w zasilaczu, tj. zmniejszyłem napięcie. Zgadnij, ile w niego  włożyłem, a ile musiałbym do trenażera, udającego rower. Żeby mnie zrozumieć, są lepsze i gorsze....Kettlery i Yorki należą (należały) do tych lepszych ....





Dodaj odpowiedź