Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specialized Tarmac Sl6 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 15:06

Swoją przygodę z projektem Supersixa zakończyłem, rower trafił na olxa i czeka na nowego właściciela. W zamian do garażu trafiła taka fura:

 

uZp20gr.jpg

cEcttFb.jpg

pKGsCT0.jpg

P08S2rP.jpg

 

 

Spec Tarmac SL6 Comp - retro szosa jak na dzisiejsze czasy, kable na wierzchu, brak integracji, mechanika ;) możnaby rzec, że downgrade w stosunku do Supersixa na DI2, z pochowanymi kablami itd. Sęk w tym, że jestem chyba jedyną osobą której DI2 nie porwało, nie zmieniło mojego życia itd. Z mechanicznych przerzutek jestem tak samo zadowolony. A integracja? Jak wyżej - te kabelki na wierzchu nie drażnią specjalnie mojego zmysłu estetyki. A to jednak spore ułatwienie w serwisie itp. 

 

Ze zmian: 

 

1. Koła ZIPP 303S hookless + Continental GP 5000 S TR. Koła trafiłem w mega cenie, wyszły taniej niż Evanlite itp. "polskie" wyroby. Do tego opony Conti GP 5000 S TR. Montaż banalny, ale mam pewne problemy z uszczelnieniem przedniego koła - gubi po jakimś czasie ciśnienie. Pojeżdżę, ułożę oponę i najwyżej będę kombinował co z tym dalej zrobić.

 

2. Kierownica Giant Contact SLR + mostek K Alloy 80mm. Łączna masa kokpitu to 250g, więc całkiem przyjemnie. 

 

4. Tarcze Duraace - bo ładniejsze od srebrnej Ultegry, jedyny powód wymiany.

 

 



#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1970 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 styczeń 2022 - 15:20

Fajny! Ten rower nie będzie technicznie ani estetycznie retro jeszcze przez dobre 5 lat ;) Z pewnością nie wygląda ani nie jeździ jak coś przestarzałego. Schowany kabel czy Di2 to nie jest rewolucja, bo rozwiązania te od kilku lat są równolegle stosowane. 


  • EvoPL lubi to

#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3177 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 17:03

Z mostka Kalloy Uno bardzo łatwo można usunąć grafikę przy pomocy acetonu.



#4 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 17:25

Jak to wagowo wyszło?

#5 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 17:30

7,8 gotowy do jazdy



#6 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 07 styczeń 2022 - 19:51

Tacx Ciro i byłby idealnie ;) 


  • EvoPL lubi to

#7 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2907 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 styczeń 2022 - 15:36

zajebista strzała :D

retro to nie jest bo ma hydrauilkę :P

a jednego gościa znam co wrócił do mechaniki jak składał Bianchi ("a po co mi ta elektryka" - miał w TCR)


  • EvoPL lubi to

#8 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 08 styczeń 2022 - 19:00

I bardzo podoba mi się 2x140 na tarczach. Sam jeżdżę tak samo w moim Tarmacu (też 54), też DA, bardzo estetycznie. Problemów z hamowaniem nie mam (zjechałem m.in. z Karkonoskiej). 



#9 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 25 maj 2022 - 10:27

Jakby ktoś szukał takiego, to wystawiam swojego na sprzedaż :) niestety geo roweru race nie lubi się za bardzo z moimi problemami z kręgosłupem. Jakby zupełnym przypadkiem ktoś ujeżdzał fajny rower endurance z podobnego rocznego i chciał się wymienić, zamieniam się w słuch :)