Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eddy Merckx Strada

żelazo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojteg

wojteg
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2022 - 17:40

Czołem,

 

Widzę że postujecie tu swoje karbonowe statki kosmiczne (super są, bardzo szanuję), ja natomiast chciałem pochwalić się swoim żelastwem. Mam nadzieję że jeszcze się nie kwalifikuje do forum "Retro".

 

Ramę tego Merckxa kupiłem sobie w zeszłym roku z okazji urodzin (oraz z tej okazji, że przez 3 lata nie złożyłem żadnego roweru i postanowiłem coś z tym zrobić).

 

Rury to raczej jakieś generyczne CrMo (nie ma żadnych fancy naklejek z Reynoldsem ani innych Columbusów, producent też się nie chwali w żaden sposób, więc zakładam że nie jest to żadna "szlachetna" stal, tylko to co tam leżało na półce akurat). Reszta poskładana z zalegających części + dokupione brakujące NOS graty: korba + miski do suportu z ebaya, kierownica z Allegro. Nie lubię kompaktowego gięcia i bardzo się polubiliśmy z tym modelem 3T, mimo że spędziłem chyba z pięć godzin dostając ciężkiej cholery walcząc z wewnętrznym prowadzeniem pancerzy w środku (poddałem się, lewa klamka od hamulca idzie na zewnątrz pod owijką - nie mówcie nikomu, kiedyś to poprawię).

 

Sama rama była dość ciężka, więc spodziewałem się solidnego klocka, ale całość wyszła w okolicach 8.5kg, co jest niezłym wynikiem jak na tani, stalowy rower (bez inwestycji w grupy osprzętu z najwyższej półki).

 

Geometria tego Merckxa jest trochę mniej agresywna niż klasycznej wyścigówki. Ma dłuższą główkę ramy z cm albo 2, w zależności do czego się porównuje (dzięki czemu, jak widać, mogłem elegancko zglebować mostek) - i łagodniejszy jej kąt (ale bez przesady) + dłuższe tylne widełki (troszkę). Na szczęście nie są to jakieś dramatyczne zmiany i rower nadal nie prowadzi się jak autobus (czyt. typowy rower klasy endurance), nadal jest zwrotny, a na zjazdach kładzie się elegancko w zakrętach i jest radocha jak na wesołym miasteczku. Co więcej, "łagodniejszy" przód powoduje, że nie jest nerwowy przy dużych prędkościach, bardzo to przyjemne.

 

Jest bardzo wygodny. Nie mówię o geometrii, tylko o wrażeniach z jazdy - leci się na nim jak na chmurce. Trudno mi powiedzieć jak jest ze sztywnością ramy, bo nie jestem ekspertem, poza tym obecnie generuje waty głównie swoją wagą, a nie nogą, no ale pod moimi >90kg nic się odczuwalnie nie gnie jak się solidnie depnie. 

 

Aktualnie mój ulubiony rower. 

 

IMG_7364.jpg

IMG_2677.jpeg

IMG_2069.jpeg

 

 

 

 

 

 



#2 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 20 luty 2022 - 18:44

Pięknie wyszło. Mega strzała! Gratki.


  • wojteg lubi to

#3 MarekG

MarekG
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 luty 2022 - 18:54

Zdjęcia się nie ładują. :(



#4 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 20 luty 2022 - 20:01

Fajna taczka


  • wojteg lubi to

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 20 luty 2022 - 21:16

Przy stalowej ramie 8,5 kg to świetny wynik.  pozdr


  • wojteg lubi to

#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 luty 2022 - 21:18

Bardzo elegancki rower, podoba mi się! Gratuluję!


  • wojteg lubi to

#7 rybka

rybka
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 22 luty 2022 - 15:12

Bardzo ładnie wyszedł! Jak dla mnie to szosa tylko na takich hamulcach :)



#8 wojteg

wojteg
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2022 - 23:23

Bardzo ładnie wyszedł! Jak dla mnie to szosa tylko na takich hamulcach :)

 

Dzięki. Też jestem fanem. I chociaż mam kolarkę na tarczach, to jednak rowery z klasycznymi hamulcami zawsze bardziej mi się podobają. Robi się z tego trochę już muzeum, zorientowałem się ostatnio że jak z kimś jeżdżę, to nagle się okazuje że jestem jedynym bez tarczówek. :blink:



#9 rybka

rybka
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 23 luty 2022 - 07:58

Dzięki. Też jestem fanem. I chociaż mam kolarkę na tarczach, to jednak rowery z klasycznymi hamulcami zawsze bardziej mi się podobają. Robi się z tego trochę już muzeum, zorientowałem się ostatnio że jak z kimś jeżdżę, to nagle się okazuje że jestem jedynym bez tarczówek. :blink:

 

Ja jeżdżę przełajem (choć teraz to chyba gravelem) na canti to dopiero jest zabytek :D  



#10 wojteg

wojteg
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2022 - 19:49

Ja jeżdżę przełajem (choć teraz to chyba gravelem) na canti to dopiero jest zabytek :D  

Pochwal się jakim. Też lubię, miałem SSCX na canti oraz przełajową ramę Bianchi zrobioną na mieszczucha. Jakbym znalazł jeszcze jakąś fajną ramę pod canti to bym pewnie coś składał (prawie kupiłem karbonowego Focusa przełajowego pod canti, teraz trochę żałuję). Wolę od współczesnych graweli.



#11 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 24 luty 2022 - 20:32

Co chwilę wracam na forum żeby popatrzeć sobie na Twój rower. Jest piękny!

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka