Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza Nawigacja Rowerowa.


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 20:27

Jaka jest obecnie najlepsza nawigacja rowerowa? Na innych funkcjach zupełnie mi nie zależy.



#2 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 21:52

Mi pasuje ta w moim Edge 530, ale ludzie chwalą Karoo 2.
  • Dari lubi to

#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 09 marzec 2022 - 10:16

Dzięki za odpowiedź.



#4 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 09 marzec 2022 - 10:42

Kup Karoo 2 i potestuj

 

EDIT: w bike-rs podobno dostępny za 1899zł, bardzo dobra cena:

https://bike-rs.pl/p...igacja-GPS/8308



#5 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 13:04

Jeszcze nie kupiłem - czaję się jak szczerbaty na suchary hehe.

Czy ktoś jest w stanie  doradzić -priorytetem jest nawigacja i nie patrzymy na cenę: Garmin 1040 czy Hammerhead Karoo 2?



#6 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 13:22

Miałem dwa (!) razy Karoo2 i dwa razy żegnałem się z nim po 2-3 miesiącach bez ukłucia żalu :) 

 

Używałem po 1-1,5 roku 830 i 1030+ (wcześniej Wahoo, starsze Garminy). Teraz 1040.

 

Pojęcie "nawigacja" jest dość pojemne, bo może oznaczać różne kryteria. 

 

Garmin ma swoje wady (IMO np. trudność w wyborze punktów nawigacyjnych z poziomu urządzenia, słabo rozwiązane POI, UI z czasów pierwszych PC), ale działa. 90% czasu spędzam na polu z mapą (tam mam pole IQ z wieloma danymi, aby ukrócić dyskusje i wskazywanie przewag Wahoo/K2). Działa dobrze, na 1040 dość szybko (zmiana widoku, zoom, szukanie po okolicy). Na dużym ekranie jest możliwość wyświetlenia sporego kawałka okolicy. Na gravelu z Topo mapami ciężko jest pogubić szlak.

 

W K2 jest rzekłbym dość prosto (nie ma wielu możliwości i funkcji), ale czytelnie. Mi jednak przeszkadzało centrowanie strzałki nawigacyjnej na środku ekranu (rzadko jeżdżę do tyłu :) ).  Zaletą jest możliwość szybkiego przeskalowania mapy (to jest moim zdaniem główna przewaga nad Garminami). Natomiast widoczność ekranu K2 w pełnym słońcu jest moim zdaniem bardzo mizerna - zdecydowanie wolę ekran 830 lub 1040 (w 1030+ jest słabiej niż w 830). No i czas pracy. W 1040 odpalasz i jedziesz, nie myślisz o zasilaniu. W K2 odpalasz i zaczynasz nerwowo sprawdzać, czy dziś weźmie 10% czy 14% czy może 20% na godzinę (tu się nic nie zmieniło i nie zmieni). W moim egzemplarzu K2 dostałem jeszcze 2 zawieszki urządzenia z brakiem umiejętności wznowienia trasy (garmin potrafi się zawiesić, ale niezawodnie odtwarza - za wyjątkiem statystyk treningowych). 

 

Może kiedyś dam szansę Karoo 3 - z ciekawości technologii, ale K2 dla mnie to już historia. 

 

 


  • Dari lubi to

#7 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 13:34

Dzięki za odpowiedź. Niestety, jeśli chodzi o nawigacje rowerowe to mam zero pojęcia hehe.

W takim razie chyba kupię Garnina 1040 (raczej solar)..Pozostaje jeszcze tylko kwestia poszukania dobrej oferty.



#8 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 16:51

Używam od trzech tygodni 1040 po kilkunastu miesiącach z karoo2.
Garmin zawiódł mnie już więcej razu niż Karoo, ale fakt - nawigacja w garminie może wyglada mniej widowiskowo, ale działa super.

Odkryłem już kilka ciekawych szlaków koło mnie dzięki wyznaczonemu na komputerku kursie. Wyznaczałem także palcem w trakcie jazdy i biorąc pod uwagę, że nigdy nie miałem urządzenia od tej firmy i styczności z i j produktami to jest to całkiem proste.

Chyba warto polecić!
  • Dari lubi to

#9 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 17:55

Niestety, 1040 to wciąż „dzieciak”, który bywa kapryśny i zawodny. Trzeba czasu i cierpliwości. Generalnie po 2 aktualizacji jest w miarę ok. Garmina oceniam z perspektywy kilku kolejnych urządzeń.



#10 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 18:37

Dzięki za odpowiedź. Niestety, jeśli chodzi o nawigacje rowerowe to mam zero pojęcia hehe.
W takim razie chyba kupię Garnina 1040 (raczej solar)..Pozostaje jeszcze tylko kwestia poszukania dobrej oferty.


Solar rzeczywiscie robi robote, polecam :)
  • Dari lubi to

#11 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 lipiec 2022 - 19:12

Niestety, 1040 to wciąż „dzieciak”, który bywa kapryśny i zawodny. Trzeba czasu i cierpliwości. Generalnie po 2 aktualizacji jest w miarę ok. Garmina oceniam z perspektywy kilku kolejnych urządzeń.


Na tyle kapryśny, że treningi latam na dwóch jednocześnie:
20364003086cbf489636749b2141834a.jpg

#12 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 29 lipiec 2022 - 19:37

Ja od wielu, wielu lat korzystam do nawigacji szosowej z aplikacji Locus Pro w telefonie z Androidem. Można w niej wyznaczać trasy online korzystając z usługi GraphHopper albo offline po doinstalowaniu aplikacji BRouter.
Jeśli chodzi o samą nawigację to sprawdza się super, ale poznanie wszystkich funkcji zajmuje dużo czasu.

Od miesiąca mam zegarek Garmin Epix2 i podoba mi się opcja doboru trasy z minimalizacją wzniesień oraz funkcja wyznaczenia losowej trasy ustawiając ile chcemy przejechać. Jeśli na takich funkcjach Ci nie zależy, to może warto też rozważyć opcję telefon + Locus.20d8d2c44726275e5759b028dea7f31c.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź