Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Edge 520 - Bateria


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 marzec 2022 - 07:41

Witam posiadam 2,5 letni komputer  Garmin Edge 520 użytkuje go z podpiętymi czujnikami:

Tętna, Prędkości, kadencji oraz radaro-lampką VARIA.

 

Przy przyciemnionym na 0 % wyświetlaczem, wyłączonym bluetooth, baterii starcza na jakieś 6-7h

Zauważyłem że Varia zjada dużo energii bo często włącza się sygnał dźwiękowy o zbliżającym się pojeździe.

 

Czy taki czas pracy z podpiętym kompletem czujników to norma ?

Czy też gdzieś tkwi problem niepotrzebnego poboru energii a ja o tym nie wiem?

 

Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#2 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 18 marzec 2022 - 08:58

Duża szansa, że problem tkwi w Varii. Starsze procesory z 520/820 męczą się z Varią i ciągną więcej energii. Dla potwierdzenia zrób traskę bez, niemniej obawiam się, że właśnie w tym problem 😞

#3 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 marzec 2022 - 10:52

Na marginesie - ciągłe sygnały dźwiękowe z radaru doprowadzają mnie do szału, wyłączyłem to, bo korzystam z sygnałów podczas treningów. Byłoby tego za wiele. 

 

Ale co do 520, to tak jak artho napisał na pewno Varia go zjada mocno. Do tego zwykłe zużycie. Mój Garmin 520 po 4 latach eksploatacji, w niskich temperaturach (ok. 8 stopni) trzymał max 3,5 h i to bez Varii, a w wyższych temperaturach około 6 h, za to z wyświetlaczem na 60%, bluetoothem, czujnikami tętna, kadencji i prędkości. Wtedy uznałem, że to już czas na nowe urządzenie.



#4 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 marzec 2022 - 11:29

Na marginesie - ciągłe sygnały dźwiękowe z radaru doprowadzają mnie do szału, wyłączyłem to, bo korzystam z sygnałów podczas treningów. Byłoby tego za wiele. 

 

Ale co do 520, to tak jak artho napisał na pewno Varia go zjada mocno. Do tego zwykłe zużycie. Mój Garmin 520 po 4 latach eksploatacji, w niskich temperaturach (ok. 8 stopni) trzymał max 3,5 h i to bez Varii, a w wyższych temperaturach około 6 h, za to z wyświetlaczem na 60%, bluetoothem, czujnikami tętna, kadencji i prędkości. Wtedy uznałem, że to już czas na nowe urządzenie.

I Co kupiles ? Jakiego Garmina teraz pod Varie dobrze kupić ?


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 marzec 2022 - 11:44

Ja wybrałem 830 i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale mam kilku znajomych, którzy korzystają z 530 i również polecają. Porównanie specyfikacji musisz zrobić sobie sam. Oba pod względem baterii są świetne. Ja bardzo doceniam ekran dotykowy.



#6 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 18 marzec 2022 - 12:31

Ja cały czas używam już leciwego egde 810 (5-lat), przy Vari trochę szybciej pada bateria ale i tak wytrzymuje około 12-13h. Z podświetleniem ustawionym na minimum jakieś 9-10h. 



#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marzec 2022 - 17:27

Ale faktycznie tyle wytrzymuje czy po takim czasie raportuje że akumulator pusty … i działa nadal? W mojej 520 tak właśnie było, ostatnie 3% akumulatora starczało na dobre kilka godzin jazdy.



Dodaj odpowiedź