Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moduł Bezprzewodowy Di2 - Gdzie Wpiąć


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 19:35

Hej, 

 

Chciałbym sobie ten moduł dokupić, ale się zastanawiam gdzie to można zainstalować. W instrukcji piszą, żeby to wpinać pomiędzy jednym łącznikiem (tym z przyciskiem serwisowym i kontrolkami) a drugim łącznikiem, który rozdziela sygnał dalej na przerzutki i baterię. Z kolei widziałem na YT filmik jak koleżka wpiął ten moduł od razu za baterią w sztycy - co jest dużo prostsze w instalacji i czystsze, bo nie zaśmieca kokpitu dodatkowymi przyłączami. Wprawdzie Shimano odradza montaż wewnątrz ramy z uwagi na ryzyko zniszczenia modułu podczas upadku (akurat to chyba najmniejszy problem), zastanawiam się tylko jakim cudem jakieś sygnały danych mogą być na linii zasilającej... Czy ktoś może miał z tym do czynienia?


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 19:43

Ja mam między baterią, a portem do ładowania w podsiodłówce. Wsio gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 21 marzec 2022 - 19:47

Mam wpięte między baterie a łącznik SM-JC41 w okolicach suportu. Od montażu, a to już kilka lat zero problemów.


50.png


#4 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 20:12

Dzięki, czyli z tego wynika, że sygnał danych idzie po wydzielonym paśmie na jednej linii z zasilaniem. Mądrze pomyślane. 


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#5 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 22:17

Dzięki, czyli z tego wynika, że sygnał danych idzie po wydzielonym paśmie na jednej linii z zasilaniem. Mądrze pomyślane. 

 

W baterii Di2 (poza najnowszymi 9200 i 8100) jest cały "mózg" systemu. Od wersji baterii zależy czy będziemy mieli synchro shift itp. Generalnie podobno w Di2 wszystko musi być po prostu ze sobą połączone, nie ma większego znaczenia jak :)
 



#6 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 marzec 2022 - 08:13

Ja mam wpięty między złącze A a kabel wchodzący do ramy do złącza B. 
Można też wpiąć tuz przez tylną przerzutkę, albo schować do wnętrza ramy, przy suprocie.



#7 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marzec 2022 - 08:39

Tylko dobrze wybierz ten moduł, bo moj nowy wu111 byl niekompatybilny ze starą baterią, musiałem zmienic baterie na dn110.



Dodaj odpowiedź