Skocz do zawartości


Zdjęcie

iPhone jako licznik


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 bordo

bordo
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądKrk

Napisano 07 styczeń 2012 - 16:11

jeszcze do darmowych aplikacji - licznikow: Traseo

poza liczeniem odległości czasu i prędkości, rejestruje przebytą trasę

#22 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2012 - 17:08

Ja ze swojej strony polecam Sports tracker. Jest za darmo, pokazuje prędkość średnią, maksymalną, chwilową, trasę na mapie i cośtam jeszcze. Potem wszystko można uploadować do serwisu i przeanalizować sobie na wykresach. I nie trzeba mieć iphona, wystarzczy jakikolwiek telefon który ma gps, internet i możliwośc instalacji aplikacji.

#23 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 27 luty 2012 - 21:36

Ja ze swojej strony polecam Sports tracker. Jest za darmo, pokazuje prędkość średnią, maksymalną, chwilową, trasę na mapie i cośtam jeszcze. Potem wszystko można uploadować do serwisu i przeanalizować sobie na wykresach. I nie trzeba mieć iphona, wystarzczy jakikolwiek telefon który ma gps, internet i możliwośc instalacji aplikacji.


Dzisiaj zainstalowałem na Nokia 500, testy w środę.

#24 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 25 marzec 2012 - 08:59

Witam koledzy pomóżcie jaką wartość mam ustawić w liczniku rowerowym nie chce mi się bawić z mierzeniem koła chodzi mi o to ze przecież większość kół np: fulcrumy mają taki sam obwód i jakie cyfry macie wpisane żeby ustawić licznik :-/

#25 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 25 marzec 2012 - 09:18

A co to ma wspólnego z ajfonem? ;-)
Temat na forum już był poruszany http://www.forumszos...opic.php?t=1123

Z doświadczenia jednak polecam samodzielny pomiar, krecha z kredy albo startego grafitu z ołówka czy kredki na oponę i przejeżdżasz parę metrów. Później wystarczy już tylko zmierzyć odległość między śladami. Ja to robiłem w dużym pokoju mieszkania w bloku :)
Obwód koła rzeczywiście jest taki sam, ale już nie obwód napompowanego koła bo ten zależy od ciśnienia, typu opony i wagi kolarza. Różnice wbrew pozorom mogą być spore. Ja kiedyś wpisywałem rozmiar z tabelki i różnica w dystansie na 100 km między moim garminem, a garminem kolegi wynosiła nawet 1.5 km. Warto więc zmierzyć koło samodzielnie.

#26 rokoforus

rokoforus
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 25 marzec 2012 - 17:50

Najlepiej zmierzyć - dzisiaj różnica miedzy licznikiem a gps-em na dystansie 102km niecałe 200 metrów. Sport Tracker i Endomondo - dwa bardzo podobne programy , na korzyść ST przemawia autopauza i oprawa graficzna na stronie , endomondo to ciekawsze opcje i wykresy na stronie programu.

#27 Alex2310

Alex2310
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądCzarne/Szczecinek

Napisano 28 marzec 2012 - 19:16

Witam!
Zainstalowałem Sport Trackera na Samsungu Wave. Pobrałem wersję Java. Zainstalowałem, lecz zatrzymało się na pytaniu : Czy chcesz włączyć tryb on-line? . Tyle, że nie ma żadnego przycisku TAK:) wicklowman, jak sobie poradziłeś na swojej Nokii?

#28 agmuz

agmuz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądlubartów

Napisano 07 sierpień 2012 - 19:31

polecam na iphona roadbike - runtastic.com, prędkość, średnia, dystans, max... standard + wykresy przewyższenie vs. prędkość dużo innych statystyk - najszybszy odcinek, maksymalne przewyższenie, przewyższenie wzrost, malejąco, kalorie, tempo, śr tempo.., mozna pobrac jedną mapę z zaznaczonego terenu działająca offline do 50 mb ok 100km przekątna mapy.

#29 habalasz?

habalasz?
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:24

Tylko które modele Iphonów mogą służyć jako licznik ? Bo ja mam 3G i to chyba jest za stary :-/

#30 agmuz

agmuz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądlubartów

Napisano 08 sierpień 2012 - 16:40

roadbike - compatible with iPhone, iPod touch, and iPad.Requires iOS 4.0 or later.

#31 tidit86

tidit86
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądMelton Mowbray

Napisano 10 sierpień 2012 - 11:23

Witam. Ja osobiscie uzywam iphona jako gpsa (program bike hub) i musze powiedziec ze sie sprawdza chociaz do dluzszych tras powyzej 3 godzin to lepiej zaopatrzyc sie w dodatkowa baterie. Jako licznika uzywam programu motion-x gps i jestem zadowolOny naprawde polecam kosztuje tutaj 0,69 funta wiec tylko pare zlotych i spelnia wszystkie oczekiwania. Co do montazu telefonu to trzeba zaopatrzyc sie w wodosczelna obudowe ktora montuje sie do kierownicy . Mozna znalezc to na allegro czy ebayu. Tutaj nazywa sie to "iphone bike mount holder" jezeli ktos chce sprawdzic. Pozdrawiam wszystkich szosowcow

/Ortografia! Twój link nie działa, bo nawet go tam nie ma...
, Bury


#32 bitels

bitels
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądStolica

Napisano 27 sierpień 2012 - 13:32

Ja używam Endomondo od dwóch lat. Wcześniej jechałem na Sports Trackerze i raczej nie ma większej różnicy. Na Endomondo jest również autopauza, której to nie ma na Stravie. Tej ostatniej zacząłem używać niedawno i to w dodatku symultanicznie. Bardzo fajna, gdyż można tworzyć własne segmenty i porównywać się na bieżąco z innymi użytkownikami tej aplikacji, a także z samym sobą. Niestety chyba nabawiłem się przez nią kontuzji kolana, gdyż na odcinkach, gdzie wyobrażałem sobie, że ktoś musiałby się ze mną ścigać cisnąłem bez rozumu. Zatem polecam mało popularną Strava.com.

Pozdrawiam
Mikołaj.

#33 Gosc_mike79pl_*

Gosc_mike79pl_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2013 - 08:05

Jaki wpływ na telefon mają wibracje? Wiadomo, że nieamortyzowana szosa i nasze dziurawe drogi dostarczają elektryzujących doznań. Korzystam od dawna z endomondo i telefon zawsze trzymałem w kieszonce na plecach. Kilka tygodni temu przeprowadziłem się do innego miasta i potrzebuję nawigacji. Mam nowy telefon (stary zgubiłem :-/ ) i nie chciałbym go uszkodzić. Myślę o jakimś uchwycie na kierownice ale obawiam się wstrząsów. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie?

#34 Under

Under
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądPodkarpackie

Napisano 25 kwiecień 2013 - 13:46

Ja jeżdze z telefonem przymocowanym do kierownicy, z tym że nagrywam nim filmiki podczas jazdy. Na razie dopiero jakieś 10 wypadów po 2 godziny, ale nie ma żadnych problemów ;)

#35 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 06 maj 2013 - 00:30

Ja używam Endomondo od dwóch lat. Wcześniej jechałem na Sports Trackerze i raczej nie ma większej różnicy. Na Endomondo jest również autopauza, której to nie ma na Stravie. Tej ostatniej zacząłem używać niedawno i to w dodatku symultanicznie. Bardzo fajna, gdyż można tworzyć własne segmenty i porównywać się na bieżąco z innymi użytkownikami tej aplikacji, a także z samym sobą. Niestety chyba nabawiłem się przez nią kontuzji kolana, gdyż na odcinkach, gdzie wyobrażałem sobie, że ktoś musiałby się ze mną ścigać cisnąłem bez rozumu. Zatem polecam mało popularną Strava.com.

Pozdrawiam
Mikołaj.


Nieprawda.
Strava ma automatyczną autopauzę. Jest tzw. elapsed time (czas ogólny) i moving time (czas jazdy). Oczywiście średnią liczy według tego drugiego.
Wg moich doświadczęń Strava jest nieco bardzije dokładniejsza niż Endomondo. Zarówno jeśli chodzi o czas jak i kilometraż.

pozdrawiam



Dodaj odpowiedź