Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ultegra Di2 R8050 Czy Sram Force Etap Axs12S


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 31 marzec 2022 - 15:50

Koledzy, wygląda na to, że uda mi się ogarnąć wyczekiwanego Canyona Aeroad. Mam do wyboru 2 wersje osprzętu Ultegra Di2 R8050 lub Sram Force Etap AXS12s. Co byście polecali? 

ETAP jest tańszy o 500 EUR i ma ramę w białym kolorze ale z drugiej strony ta grupa nie bardzo mi się podoba. Czy ktoś ma porównanie obu osprzętów? Jako minus dla SRAMa wpisuję koszt np. kasety.

Dziękuję i pozdrawiam,



#2 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 01 kwiecień 2022 - 07:23

Jak Ci się nie podoba to chyba masz odpowiedź. Obie grupy to jest prawie topowy osprzęt, będzie działać.



#3 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 01 kwiecień 2022 - 12:11

W jednym rowerze mam Ultegre 8070, w drugim Rivala axs. Najważniejsza różnica między tymi dwoma systemami jest taka, że Rival trochę wolniej zmienia biegi, najbardziej to czuć w przedniej przerzutce. Sama kultura pracy axs jest bardzo dobra. Jestem z tej grupy zadowolony. Gdybym teraz kupował rower to wybrałbym Rivala axs i dokupił dobre koła.



#4 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 01 kwiecień 2022 - 12:18

Dzięki. A nie przeszkadza Ci, że w AXS nie możesz jednocześnie zmienić przełożenia z przodu i z tyłu? Ja tak robię przy podjazdach jak zmieniam przód na małą tarczę i jednocześnie tył na mniejszą zębatkę.  



#5 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 01 kwiecień 2022 - 15:55

Nie przeszkadza, ponieważ bez problemu można zmienić bieg z przodu i z tyłu prawie w jednym momencie. Kwestia przestawienia się na system zmiany biegów w Sramie. 

Jest jeszcze system podobny do Semi-synchro w Shimano np.: wrzucasz z małej tarczy na dużą to z tyłu przerzutka może zmienić 1 lub 2 biegi w górę na kasecie, zmieniając z dużej tarczy na małą system może zmienić o 1 lub 2 biegi w dół na kasecie, można wybrać czy zmiana ma być o 1 bieg czy o 2 biegi.

Dla mnie Rival jest najlepszym wyborem z rodziny szosowych AXS, ponieważ jest to grupa elektryczna, która dobrze działa i jest względnie tania jak na standardy grup elektronicznych a w gravelu/przełaju daje mnóstwo możliwości konfiguracji napędu 1x lub 2x.

Tak jak pisałem wyżej, gdybym miał kupić teraz rower to biorę go na Rivalu AXS a pozostały budżet inwestuję w wysokiej klasy koła.

 





Dodaj odpowiedź