Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cube Nuroad Ws 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 22 kwiecień 2022 - 16:30

Miałem składać gravela , na karbonowej ramie - ale okazała się nie spełniać moich "widzimisie" , więc zdecydowałem się na zakup kompletnego roweru z pózniejszym zamiarem jego modyfikacji.

Wybór padł na markę Cube i model Nuroad WS r.2022 w rozmiarze S 53

 

Konfiguracja startowa

 

Rama : Aluminium 6061 T6 Superlite, Gravel Comfort Geometry, Flat Mount Disc, Fender & Rack Option, 12x142mm, AXH 

Widelec : CUBE Nuroad Flat Mount Disc, Full Carbon, 1 1/8" - 1 1/4" Tapered, Fender & Lowrider Mounts, 12x100mm

Hamulce : TRP Spyre MD-C610C, Flat Mount (160/160)

Stery : VP, Top Zero-Stack 1 1/8" (OD 44mm), Bottom Integrated 1 1/4"

Mostek : CUBE Performance Stem SL, 31.8mm

Kierownica : CUBE Gravel Race Bar

Owijka : CUBE CX Grip Control

Siodło : Natural Fit Venec Lite WS Astute Star Lab VT

Sztyca : CUBE Performance Post, 27.2mm

Korba : Shimano GRX FC-RX600, 46x30T

Tylna przerzutka : Shimano GRX RD-RX400, 10-Speed

Klamkomanetki : Shimano Tiagra ST-4700

Przednia przerzutka :Shimano GRX FD-RX400

Kaseta : Shimano CS-HG50, 11-36T

Łańcuch : KMC X10

Opony : Schwalbe G-One Allround, 40-622

Koła : CUBE GR 2.3, 622x23C, 12x100mm / 12x142mm

Pedały : XLC PD-S15

Waga : nie ważony jeszcze

 

3.jpg

5.jpg

6.jpg

4.jpg

 

 


  • alterego i artho lubią to

#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 22 kwiecień 2022 - 16:38

Czy można zapytać co nie odpowiadało w chinolu?



#3 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 22 kwiecień 2022 - 16:41

jak dla mnie to skopany zacisk sztycy , dziadowski lakier , wkurzająca full integracja , no i tu mogę zamontować bagażnik - o czym zapomniałem jak zamawiałem chińczyka :P


  • Dari i artho lubią to

#4 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 22 kwiecień 2022 - 18:07

Też fajnie!

 

Ale w karbonie też można zamontować bagażnik, np. na stalowej sztycy są bagażniki Topeak mocowane jedynie na sztycę.



#5 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 23 kwiecień 2022 - 17:15

niby można ale nośność takiego bagażnika , też ma swój limit.

 

/ dodane zdjęcia z placu ;p

 

jak dostanę klamkę od force , to wpadnie axs.



#6 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 kwiecień 2022 - 19:41

Skopany zacisk sztycy - w Cubie niestety jest podobnie. Ukręcone śrubki, trzeszczenie. Poza tym fajny rower. Fabrycznie to ma jeszcze tylko dziadowskie opony WTB.


  • pan_piotr lubi to

#7 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 23 kwiecień 2022 - 19:50

Dołączę się jako użytkownik takowego (EX '22) do jazdy zimą i w terenie. Czytałem o trzeszczącym zacisku sztycy i nie uświadczyłem tego. Choć sztyce wymieniłem na karbonową, a pod uszczelkę napchałem trochę wazeliny, więc nic się nie dostaje.
Jeśli chodzi o śrubki to fakt, nie jest to najwyższy gatunek i gniazda dosyć łatwo się objezdzaja. Ja wymieniłem na nierdzewne o twardości 12.9 i problem rozwiązany.
Największym mankamentem były koła.
Fajne są dodatki Cube Acid (błotniki + rack na sakwy) choć jako akcesoria tej marki mogły by być nieco lepie spasowane jeśli chodzi o przestrzeń między oponą, a błotnikiem.
Po pół roku uważam zakup za udany.

Myślę, że też będziesz zadowolony.
  • pan_piotr lubi to

#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 23 kwiecień 2022 - 20:09

niby można ale nośność takiego bagażnika , też ma swój limit.

To prawda (bodajże jak patrzyłem to tylko 8kg) ale ile Ty chcesz wozić na tym bagażniku? Może lepiej dużą aero torbę podsiodłową, np. Jack Pack Tobół? Myślę nad tą torbą, tylko nie wiem czy ze sztycą karbonową ona się zgra.

 

Fajna maszyna a to przełożenie 30-36 nieźle :D Ciekawe czy Ci się takie przełożenie przyda, może pod bardzo załadowany rower wycieczkowo, daj znać.


  • pan_piotr lubi to

#9 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 23 kwiecień 2022 - 20:49

To prawda (bodajże jak patrzyłem to tylko 8kg) ale ile Ty chcesz wozić na tym bagażniku? Może lepiej dużą aero torbę podsiodłową, np. Jack Pack Tobół? Myślę nad tą torbą, tylko nie wiem czy ze sztycą karbonową ona się zgra.

 

Fajna maszyna a to przełożenie 30-36 nieźle :D Ciekawe czy Ci się takie przełożenie przyda, może pod bardzo załadowany rower wycieczkowo, daj znać.

 

na co dzień  starcza mi torba pod sztycę i ew na trójkąt ramy , ale raz-dwa razy do roku wybieram się na jakąś dłuższą podróż tydzień-dwa *np w zeszłym roku szlak R10 i muszę zapakować dwie pełne sakwy na tył i jeszcze na kierownicę torba.

 

Przełożenia wkrótce się zmienią , bo wejdzie Sram Force AXS 12s 43/30 + kaseta 10-36.

 

Dołączę się jako użytkownik takowego (EX '22) do jazdy zimą i w terenie. Czytałem o trzeszczącym zacisku sztycy i nie uświadczyłem tego. Choć sztyce wymieniłem na karbonową, a pod uszczelkę napchałem trochę wazeliny, więc nic się nie dostaje.
Jeśli chodzi o śrubki to fakt, nie jest to najwyższy gatunek i gniazda dosyć łatwo się objezdzaja. Ja wymieniłem na nierdzewne o twardości 12.9 i problem rozwiązany.
Największym mankamentem były koła.
Fajne są dodatki Cube Acid (błotniki + rack na sakwy) choć jako akcesoria tej marki mogły by być nieco lepie spasowane jeśli chodzi o przestrzeń między oponą, a błotnikiem.
Po pół roku uważam zakup za udany.

Myślę, że też będziesz zadowolony.

 

wie ktoś ile ważą te koła , bo mam komplet kół z poprzedniego gravela na piastach novatec d791/2 i obręcze Prime Pro Disc , w sumie jakieś 1800g.

 

 

Skopany zacisk sztycy - w Cubie niestety jest podobnie. Ukręcone śrubki, trzeszczenie. Poza tym fajny rower. Fabrycznie to ma jeszcze tylko dziadowskie opony WTB.

 

zobaczymy co z tymi śrubkami , na razie spokój . ew wymienię jak je zajade ;p 

 

u mnie oponki od Schwalbe.



#10 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 24 kwiecień 2022 - 14:56

Na jakim etapie przekładki jesteś? Składam na tej ramię rower na Sram Force i mam problem z tylna przerzutką. Jest jakby źle ustawiona, mimo wkręcenia max śruby B jest za blisko kasety. Coś znalazłem że do Sram potrzebny inny hak przerzutki. Coś wiesz na ten temat?

#11 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 24 kwiecień 2022 - 15:46

Nic na ten temat nie wiem :) - dziwne.

Może napisz do cube.

Obecnie mam wszystkie części oprócz jednej klamki z zaciskiem, przy dobrych wiatrach ma być u mnie po 10.05

#12 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 maj 2022 - 20:44

@shiler

Właśnie jestem na etapie składania i rzeczywiście ten hak który jest zamontowany fabrycznie jest pod shimano i trzeba zamówić inny, ja właśnie znalazłem inny hak do tej ramy i czekam na niego.

https://allegro.pl/o...021-10844933740

#13 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 26 maj 2022 - 11:07

Przekładka zakończona , jeszcze do szczęścia zostało dokupić dwie nowe opony ;] ale to raczej dopiero w czerwcu.

 

11.jpg

 

22.jpg


  • muzycom i Born Ready lubią to

#14 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 15 czerwiec 2022 - 11:18

Siemka.
I jak Ci się jeździ? Pytam - bo wczoraj tez nabyłem Kubańczyka. Tez Nuroad. Przesiadłem się spowrotem z MTB. I jestem ciekwwy czy to będzie to

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#15 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 16 czerwiec 2022 - 12:54

wcześniej miałem Ronina SL i szczerze mówiąc ronin miał lepszą geometrię ale ogólnie spoko.



#16 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 16 czerwiec 2022 - 20:00

Ja na razie swój "dostrajam". Przesiadka z MTB - czyli bardziej trzęsie. 


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#17 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 10 lipiec 2022 - 11:43

mały update ;)

 

+ bagażnik zintegrowany z tylnym błotnikiem

+ siodło noname z aliexpress , sprawdzone wcześniej w poprzednim rowerze 

+ nowa nawigacja , wcześniej był garmin 530 który poleciał na razie do szafy , ale chyba wyląduje na sprzedaż , bo jakoś bardziej przypadł mi do gustu Roam.

 

1.jpg

 

img-20220709-133232.jpg

 

3.jpg

 

2.jpg


  • Xcoyote lubi to

#18 zaq

zaq
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 lipiec 2022 - 17:50

Co to za bagażnik?

#19 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 10 lipiec 2022 - 18:58

Co to za bagażnik?

 

Bagażnik Cube 93395 ACID Gravel - Skiteam.pl



#20 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 11 sierpień 2022 - 10:05

nareszcie wpadły nowe kapcie , Schwalbe G One Ultra Bite 45c , ostatnio przebiłem malutkim kamieniem swoje wysłużone druty od Bontragera. 

 

IMG-20220810-181159.jpg

 


  • artho i Xcoyote lubią to