Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transport Roweru W Samolocie - Alternatywy


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 kwiecień 2022 - 14:29

Jako ze odpowiednie i solidne spakowanie moze byc klopotliwe na lotnisku co zabiera sporo czasu moze sa inne sposoby aby przetransportowac rowery np jakims kurierem? Gdyby cos dzialalo na zasadzie paczkamatow ze w danym miejscu - jakims pick up-ie odbierasz rowery . 

 

Jaki macie doswiadczenia bo kalkulujac koszta , czas, ryzyka zwiazane z "nieprzewidywanymi" zdarzeniami to chyba najprosciej kupic jakis tanszy rower na miejscu.



#2 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 kwiecień 2022 - 14:29

Czekaj bo nie rozumiem - ten kurier to jak niby ma przetransportować zapakowany przez Ciebie rower jak nie samolotem bądź samochodem załadowany z masą innych gratów? :P

 

Jeżeli boisz się transportu roweru można zawsze skorzystać z wypożyczalni. Inna opcja, którą bardzo polecam to samodzielny dojazd na miejsce samochodem a rower w bagażniku - mniej lub bardziej rozmontowany, oczywiście na dłuższe trasy zaleca się użycie torby do przewozu i częściowe rozmontowanie tak aby w bagażniku nic nie latało. Czemu polecam? Bo nie ma problemu z zabraniem dodatkowo porządnej dużej pompki czy kilku narzędzi, które nigdy nie wiesz czy się przydadzą. No i samochodem jesteś zawsze bardziej mobilny.

 

I teraz fragment dla dorosłych, dzieciom dziękujemy: nie latało i nie było możliwości aby rower ściął głowy pasażerom bądź złamał kręgosłupy podczas uderzenia. Dokładnie w taki sam sposób oczywiście, jak podczas uderzenia pasażerowie siedzący z tyłu łamią kręgosłup pasażerom siedzącym z przodu gdy tylko "zapomną sobie" zapiąć pasy. Nie, nie robię sobie żartów, bagaże w bagażniku samochodu powinny być stosownie zabezpieczone, zwłaszcza jeżeli wystają ponad pokrywę bagażnika bądź do przewozu konieczne jest złożenie tylnych oparć (tylnej kanapy), w związku z czym bagaż zajmuje powiększoną przestrzeń. Osłabia mnie, jak widzę w jaki sposób modny youtuber bikeshow przewozi rowery na dystansie Polska-Hiszpania: kompletnie niezabezpieczone przerzucone jeden drugi kocem na walizkach. Później oglądają to tysiące osób i niewiele myśląc podchodzą do tematu w podobny sposób.


  • nolimts, KBPL i Dziaku lubią to

#3 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwiecień 2022 - 14:47

O tutaj Artho dobrze mówisz. Chociaż sam przyznaję, że wożę rower wrzucony "tak o" do samochodu, ale już sto razy zastanawiałem się czy mnie ten rower i jego elementy nie zabiją w razie jakiejś kolizji. Jeszcze jak miałem kombi, to po zdjęciu kół rower wchodził mi do bagażnika tak, że nie musiałem składać kanapy i jeszcze mogłem naciągnąć roletę. A w sedanie nie ma takiej opcji. 

 

https://www.olx.pl/d...19-IDOrOWF.html

 

do samolotu nawet bym się nie zastanawiał nad wynajęciem takiej walizki.

 

 

 


  • artho lubi to

#4 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 kwiecień 2022 - 14:58

O tutaj Artho dobrze mówisz.

dzięki, miło, że chociaż tutaj, budujące :lol: :lol:

 

przyznaję, że wożę rower wrzucony "tak o" do samochodu

I ja na krótkich dystansach, gdzie chcę tylko uciec poza miasto a prędkość średnia to 30km/h też. Natomiast na dłuższe dystanse korzystam z torby materiałowej, zdjęte koła, skręcona kierownica i chyba obniżone siodełko to wszystko (potem trzeba pomyśleć czy bagaże wypełniają bagażnik czy latają a może jak rozłożone kanapa to i tak pasowałoby zabezpieczyć np. pasami transportowymi). Acz mam wrażenie, że nawet do samochodu sztywna torba na kółkach byłaby wygodniejsza.



#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwiecień 2022 - 15:26

Nie no z tym mówieniem dobrze, to nie tylko tutaj  ^_^ Ale tutaj w szczególności. 

 

Ta sztywna walizka jest raczej bardzo duża i nie zmieściłaby się do niejednego bagażnika. Za to jest foremna. 


  • artho lubi to

#6 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 kwiecień 2022 - 15:44

W sumie widzę, że 3k PLN, widziałem ją kiedyś tylko nie pamiętałem jaka cena. Jeżeli ktoś kilka razy w roku z rowerem podróżuje samolotem to szybko się zwróci.

 

Wymiary: 131.0 x 91.0 x 31.5 cm

Tylko że..:

PCOWZWo.png

 

W sumie nie jest źle wymiarami, ale rower jednak mocno porozkładany, przy zintegrowanym kokpicie bym się kilka razy nad nią zastanawiał, zresztą nawet przy integracji przewodów też. Pamiętam jak rok temu czy dwa coś na Emondkę szukałem i wyszło, że są już dostępne walizki sztywne nieskręcające kierownicy, gdzie nie trzeba jej demontować. Początkowo to powstało pod kątem Madone i rowerów TT no i tam wygoda pewnie jeszcze większa, tylko wymiary to już srogie. Nie mam linka pod ręką, nie pamiętam brandu ale pamiętam, że mi mignęły takie. No i mam wrażenie, że cena to nie było "drobne" 2-3k PLN..


  • nolimts lubi to

#7 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 maj 2022 - 13:19

W sumie widzę, że 3k PLN, widziałem ją kiedyś tylko nie pamiętałem jaka cena. Jeżeli ktoś kilka razy w roku z rowerem podróżuje samolotem to szybko się zwróci.

 

Wymiary: 131.0 x 91.0 x 31.5 cm

Tylko że..:

PCOWZWo.png

 

W sumie nie jest źle wymiarami, ale rower jednak mocno porozkładany, przy zintegrowanym kokpicie bym się kilka razy nad nią zastanawiał, zresztą nawet przy integracji przewodów też. Pamiętam jak rok temu czy dwa coś na Emondkę szukałem i wyszło, że są już dostępne walizki sztywne nieskręcające kierownicy, gdzie nie trzeba jej demontować. Początkowo to powstało pod kątem Madone i rowerów TT no i tam wygoda pewnie jeszcze większa, tylko wymiary to już srogie. Nie mam linka pod ręką, nie pamiętam brandu ale pamiętam, że mi mignęły takie. No i mam wrażenie, że cena to nie było "drobne" 2-3k PLN..

 

ciekawa sprawa, w sumie najlepiej zapakowac od razu w taksowke/samochod a przy przylocie od razu moc przewiezc rowery taksowka bez zbednej zabawy na lotnisku.

 

Zapodasz linka gdzie takie cos mozna kupic?

 

// Mam pytanie odnosnie lotow z przesiadkami. Czy to moze powodowac dodatkowy problem w przypadku transportu rowerow ?

Ponoc sporo jest przypadkow ze bagaz potrafi utknac na 2 tygodnie , jak to wyglada dla duzych gabarytow? bo jesli tak by bylo to wowczas mamy pojezdzone na wycieczce i tylko dodatkowy stres i strata czasu



#8 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maj 2022 - 13:44

Każdy bagaż może się zagubić, takie ryzyko transportu lotniczego.

 

A z wymiarami tej walizki to zwróć uwagę, że ona wypełni bagażnik niejednego samochodu. 131 cm długości. Do mojego auta by nie weszła bez rozkładania kanapy.



#9 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2022 - 13:56

Przy przesiadkach upewnij się że ten drugi samolot to nie jakieś lokalne maleństwo. Kiedyś udało się kupić koledze bilet na lot łączony gdzie fizycznie nie było możliwości przewozu roweru na drugiej części trasy.

Na pewno musi być ze 3-4h na przesiadce żeby zdążyli przeładować bagaż. Czym krótszy czas tym większa szansa że rower przyleci następnym lotem albo jeszcze później (no bo gabaryt).

Primo: zawsze do podręcznego kask, buty i jeden komplet ciuchów. Rower najwyżej pożyczysz.

#10 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 23 maj 2022 - 14:39

Zapodasz linka gdzie takie cos mozna kupic?

Ta którą wkleiłem to była jedna z walizek B&W. Sporo jest ich w Polsce w różnych sklepach internetowych. W swojej ofercie mają kilka odmian, "Bike guard", "Bike box", "Bike case" itd.

 

A z wymiarami tej walizki to zwróć uwagę, że ona wypełni bagażnik niejednego samochodu. 131 cm długości. Do mojego auta by nie weszła bez rozkładania kanapy.

Cenna uwaga, nawet duże współczesne kombi segmentu D niestety w większości przypadków będą potrzebowały złożenia tylnej kanapy :(.



#11 knt

knt
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 24 maj 2022 - 07:14

Jak chcielibyście zmieścić rower w mniejszą walizkę? 



#12 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 24 maj 2022 - 07:56

Niektóre materiałowe mają mniejsze wymiary. Zdjęte koła + skręcona w bok kierownica i są w stanie na długość zmieścić się w plus minus 110cm. Oczywiście zależy jeszcze jaki rower itd., acz w zeszłym roku gravela zapakowałem do materiałowej w poprzek, na tylnej kanapie rozłożonej.





Dodaj odpowiedź