Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokrowiec Na Rower


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2022 - 06:27

Szukam budżetowy pokrowiec na rower szosowy do przewozu w komunikacji autobusowej i pkp. Kwota maks 500 zł zależy mi na tym aby był w miarę sztywny. Czy ktoś użytkuje coś takiego i może doradzić co wybrać?


Facebuk i  YT  Strava


#2 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 27 kwiecień 2022 - 07:35

Obawiam się, że w tym budżecie może być ciężko o coś sztywnego. Skarpety Velosock kosztują 200-300zł.. :( No chyba, że wystarczy Ci częściowo sztywna podstawa, wtedy sprawdzi się coś takiego jak ta torba z Decathlona:

 

https://www.decathlo...-594?mc=8023151



#3 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2022 - 07:40

A nie uszkodzę np. tylnej przerzutki? Pewnie trzeba się z nią obchodzić jak z jajkiem i jeszcze rower tym pokrowcu kłaść bokiem.


Facebuk i  YT  Strava


#4 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 27 kwiecień 2022 - 07:53

Rower w tym pokrowcu leży stoi na tekturowej rozkładanej podkładce, która jest na całą długość pokrowca. Od spodu kółek brak, torba nie jeździ, raczej do noszenia. Całość popiera się na korbie oraz przednim widelcu, więc tylna przerzutka jest w powietrzu, zdjęte koła budują sztywność boczną. Oczywiście brakuje wzmocnień, brakuje zabezpieczeń czy nawet pasów wewnątrz, więc niestety sporo elementów roweru jest narażone na wybiórcze uderzenia.

 

Z opcji najtańszych nawet sprawdza się nieźle, acz jeździłem z nią samochodem (w sumie pionowo stała) nawet jeżeli się przewróci to ląduje na kołach (ja koła miałem dodatkowo w pokrowcach na koła), natomiast możliwe, że znajdziesz coś lepszego w budżecie np:

 

Ten EKOI zdaje się mieć więcej pasów ale sztywność taką samą:

https://www.ekoi.com...FhoCiZQQAvD_BwE

 

Ciekawa wzmocniona torba polskiego producenta Zator, ktoś mi ją polecał w poprzednim wątku ale nie zdecydowałem się chyba z powodu problemu z dostępnością, teraz już są dostępne:

https://zator.com.pl...ow-szosowych/42



#5 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2022 - 08:10

Właśnie napisałem do producenta Zator. Maja torby w sprzedaży ale np przerzutkę muszę zabezpieczyć w własnym zakresie. Czyli pewnie trzeba by dokupić metalową osłonę i przykręcić dodatkowo obwijając gąbką i folią streath. Dziś juz się nie wyrobię bo wyjazd mam za dwa dni. Ale za miesiąc ponownie będę jechał na wyjazd rowerowy w Polskę i wtedy zabieram rower do pokrowca i do autobusu.
Myślałem też o wypożyczalni ale z racji wyjazdu nie ogarnę tego i jadę samochodem.
PS Nie wiem czy nie zdecyduję się na ten pokrowiec
https://allegro.pl/o...item=7251681483


Facebuk i  YT  Strava


#6 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 27 kwiecień 2022 - 08:19

Fajny bo ma stelaż i kierownica prosto, w tej cenie to raczej rzadkość - tylko nie wiem jaka jakość tego. Jeżeli masz duże obawy o przerzutkę ktoś polecał po prostu odkręcić i owinąć folią bombelkową przerzutkę schowaną głębiej, chyba metalowe osłony to już przesada.



#7 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2022 - 08:24

Ja wiem czy przesada w autobusie w luku różnie bywa. Nie jestem w stanie dobrze go przymocować. Ale ok sprawdzę i to.


Facebuk i  YT  Strava


#8 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 27 kwiecień 2022 - 08:30

A to pod taki "dziki" autokar to pewnie też bym wynajął/kupił sztywny ;)



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 kwiecień 2022 - 09:05

przerzutkę muszę zabezpieczyć w własnym zakresie. Czyli pewnie trzeba by dokupić metalową osłonę i przykręcić dodatkowo obwijając gąbką i folią streath

Istnieje znacznie prostsze rozwiązanie: odkręcić przerzutkę od haka (albo jeszcze lepiej: hak od ramy) i owinąć bąbelkami. Po przyjeździe przykręcasz przerzutkę na swoje miejsce i jedziesz.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2022 - 09:11

A to pod taki "dziki" autokar to pewnie też bym wynajął/kupił sztywny ;)

Widziałem jak kierowca otwiera luk bagażowy i jak ludzie wkładają i wyciągają swoje walizki to mnie nic nie zdziwi. 


Facebuk i  YT  Strava


#11 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 27 kwiecień 2022 - 09:25

Widziałem jak kierowca otwiera luk bagażowy i jak ludzie wkładają i wyciągają swoje walizki to mnie nic nie zdziwi. 

Racja - zgoda. W pierwszej chwili zrozumiałem, że komfortowe koleje, gdzie rower będzie raczej bezpieczny. W sumie z torbą jeszcze PKP nie podróżowałem, ale rowerem saute bez problemu, acz raczej na dość krótkie dystanse.



#12 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 27 kwiecień 2022 - 09:29

Może niepotrzebnie wpisałem pkp bo jesli jest przedział dla rowerów to tak nie ma sensu targać torby. Czyli pozostaje tylko autobus.


Facebuk i  YT  Strava


#13 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2022 - 10:01

Jeżeli masz transport „door to door” to pudło tekturowe po rowerze jest bardzo dobre. Jest dużo bardziej ustawne niż typowa sztywna waliza rowerowa co przy transporcie busem (np. transport na zgrupowanie) jest zaletą.

Ja rower musisz targać przez np. lotnisko to walizka rowerowa na kółkach sprawdza się lepiej. Ja mam taką pół-sztywną, bo zależało mi żeby dało ją się złożyć do mniejszych rozmiarów na miejscu (a w domu też zajmuje mniej miejsca).

#14 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 luty 2023 - 10:08

Szukam pokrowca na szosę typu skarpety Velosock, ale tańszego. Na Allegro są opcje po 20-40 zł. ale mają dużo negatywnych opini, głównie takich, że są za małe i prują się przy pierwszym założeniu. Co do pokrowca nie mam dużych wymagań. Ma służyć do przechowywania czasowo nieużywanego roweru w domu, nie będzie często zdejmowany/zakładany. Mam dwa koty, które uwielbiają zostawiać swoją sierść na łańcuchu i podgryzać końcówki linek i ma to być głównie zabezpieczenie przed nimi. Nie chce kupować oryginalnego, drogiego pokrowca Velosock bo nie wiem czy taka ochrona się w ogóle sprawdzi, czy może koty będą po chwili siedzieć w pokrowcu razem z rowerem :D Macie coś sprawdzonego do polecenia?



#15 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 11 luty 2023 - 13:05

W Netto na wyprzedaży znalazłem takie coś.
Może Ci podpasuje.
Cena śmieszna ,żal nie kupić i nie przetestować.33988322742c3febabd3510f69b8eff6.jpg
  • JHartman i perun lubią to



Dodaj odpowiedź