Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podkładka Do Korby


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 30 kwiecień 2022 - 18:55

Hej. Mam nowy rower, do którego zamontowałem pomiar mocy w lewej korbie 4iiii.
Problem polega na tym, że pomiar jest na styk z ramą i będzie miał tendencję ją ocierać. Mogę dodać jakaś podkładkę, dzięki której lewe ramię korby odsunę nieco od ramy? Dziękuję.

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 kwiecień 2022 - 19:28

Jeżeli odsuniesz ramię, zmniejszysz powierzchnię kontaktu pomiędzy ramieniem a osią. To raczej nie jest najlepszy pomysł.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 kwiecień 2022 - 21:33

Ale co to za korba ?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 30 kwiecień 2022 - 21:36

Dzięki, tu idzie o jakieś 2,5mm. Czyli jedyne rozumne rozwiązanie to zmiana pomiaru mocy? Korba to Ultegra.

#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 maj 2022 - 07:13

Przychodzi mi na myśl jeszcze jedno rozwiązanie. Załóż suport MTB - ma miski węższe o 1 mm. Jak do tego dołożysz podkładkę 2,5 mm po lewej stronie, stracisz tylko 0,5 mm kontaktu z osią, nie powinno być tragedii (ale i tak robisz to na własne ryzyko).

 

Oczywiście w tym przypadku uzyskujesz asymetryczny mechanizm korbowy przesunięty w lewo oraz inną linię łańcucha, więc potencjalnie ryzykujesz ocieraniem młynka o ramę.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 02 maj 2022 - 11:55

Dziękuje za info, nie będę w takim przypadku kombinował. Lekko oszlifowałem czujnik mocy, do tego dla pewności nalepiłem ochrnonną folię na ramę, jest tam baaardzo ciasno ale działa :) 





Dodaj odpowiedź